Przesunięty przez: Kaszubski
9 Marzec 2016, 23:13
Kontrolka silnika, zapach paliwa, dobry warsztat.
Autor Wiadomość
 Kolina


Informacje
pomorskie

Imię: Tomek
Dołączył: 21 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: Gdansk
Wysłany: 18 Wrzesień 2013, 23:07   Kontrolka silnika, zapach paliwa, dobry warsztat.
   Moje auto: OPEL CORSA B 1.2 KAT


Witam.

Na wstępie sorki za kilka wątków w jednym a mianowicie.:


1. Od czasu zakupu w mojej Corsie B 1.2i 97 rok przy odpalaniu silnika (powolne przekręcenie kluczyka) zapala się kontrolka silnika. Przy szybkim przekręceniu kluczyka problem nie występuje natomiast czasami przy dłuższej jeździe na trasie, jeździe pod górkę lub kilkukrotnym szybszym przyspieszeniu i raptownym zwolnieniu znowu się zapala. Ponowne szybkie odpalenie silnika w 99% przypadków nie powoduje ponownego zapalenia się kontrolki aczkolwiek kilkukrotnie zdążyło się, że zapaliło się i trzeba było ponownie przeprowadzić tą czynność.
Pytanie brzmi co to może być (na tą chwilę nie miałem możliwości podłączenia auta pod komputer więc nie znam kody błędu) ?

2. Bardzo często gdy w zbiorniku paliwa mam wlane powyżej 25 litrów paliwa pojawia się zapach paliwa w samochodzie zarówno podczas jazdy jak również czasami na dłuższym postoju. Podczas jazdy pojawia się to głównie podczas "szybszego" wchodzenia w zakręty lub kilkukrotnym szybszym przyspieszeniu i raptownym zwolnieniu. Dodam również, iż wskazówka poziomu paliwa również szaleje - głównie przy zakrętach, przyspieszaniu, zwalnianiu.
Znajomy mechanik sugerował, iż oba powyższe punkty mogą wynikać z uszkodzenia Sony Lambda - za uboga lub bogata mieszanka i stąd kontrolka i zapach paliwa - co Wy na to ???

3. Wydaje mi się również, iż Corsa trochę za dużo pali aczkolwiek pomiar wykonany na oko ze względu na powyższy "szalejący wskaźnik poziomu paliwa - czy powyższe może być spowodowane tą Sondą Lambda ?

4. Czy możecie polecić jakiś w miarę tani i sprawdzony warsztat w Gdańsku do którego mógłbym pojechać swoją Corsą w celu diagnozy i naprawy powyższego ??? :)

Z góry wielkie dzięki za Wasze odpowiedzi.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 10:09   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


1 . To może być EGR
2 . Zapach paliwa może być spowodowany jakimś wyciekiem , ile by corsa nie paliła zapach nie powinien pojawiać się w kabinie , wyciek może być przyczyną nadmiernego zużywania paliwa.
3 . Lambdę można sprawdzić na kompie , odczyt parametrów daje cały obraz kondycji lambdy
4 . Jeśli chcesz odczytać błędy i jest ci po drodze do Osowej to mam interfejs .
Potwierdź w razie czego to prześlę ci numer telefonu. na PW .
 
 
     
 Kolina


Informacje
pomorskie

Imię: Tomek
Dołączył: 21 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: Gdansk
Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 14:37   
   Moje auto: OPEL CORSA B 1.2 KAT


yosh napisał/a:
1 . To może być EGR
2 . Zapach paliwa może być spowodowany jakimś wyciekiem , ile by corsa nie paliła zapach nie powinien pojawiać się w kabinie , wyciek może być przyczyną nadmiernego zużywania paliwa.
3 . Lambdę można sprawdzić na kompie , odczyt parametrów daje cały obraz kondycji lambdy
4 . Jeśli chcesz odczytać błędy i jest ci po drodze do Osowej to mam interfejs .
Potwierdź w razie czego to prześlę ci numer telefonu. na PW .


Odnośnie pkt. 2 - Corsa była na podnośniku przy wymianie tylnych hamulców (poszedł cylinderek i przewód) i oglądaliśmy ją centymetr po centymetrze - nie było widocznego śladu wycieku.

Odnośnie Twojej propozycji - pisze do Cienie PW :)
 
 
     
 maly2st


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Bodzio
Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 20
Skąd: łódź
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 21:59   
   Moje auto: corsa b 1,2


Sprawdź czy wężyk od paliwa nie sparciał przy pompie paliwa(i czy pompa się nie poluzowała) znajduje się ona pod kanapą(tam jej szukałem w Vectrze)

Realne pewne spalanie uzyskasz poprzez zatankowanie pod "korek" zrobienie około 300km i zatankowanie pod "korek" ponownie auta (najlepiej na tej samej stacji i dystrybutorze) i podzielenie ilości wlanej przez km przejechane.
Ostatnio zmieniony przez 19 Wrzesień 2013, 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 23:08   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


maly2st napisał/a:
Sprawdź czy wężyk od paliwa nie sparciał przy pompie paliwa(i czy pompa się nie poluzowała)

Pompa znajduję się w zbiorniku , poza tym autor postu wyraźnie napisał że zapach pojawia się przy większej ilości paliwa , wnioski nasuwają się same.
Może zbiornik skorodował , może przewód wlewu paliwa lub odpowietrzenie wlewu , a może ktoś zaglądał do zbiornika i niewłaściwie założył o ring rewizji , tak czy inaczej przewody powrotu i zasilania nie mają z tym nic wspólnego .
maly2st napisał/a:


Realne pewne spalanie uzyskasz poprzez zatankowanie pod "korek" zrobienie około 300km i zatankowanie pod "korek" ponownie auta (najlepiej na tej samej stacji i dystrybutorze) i podzielenie ilości wlanej przez km przejechane.

Niezbyt mądra rada zważywszy na to że auto gubi gdzieś paliwo .
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 21 Wrzesień 2013, 10:29   Re: Kontrolka silnika, zapach paliwa, dobry warsztat.
   Moje auto: AG Z14XEP


1. Tutaj jak najbardziej zgadzam się z yosh'em. Jak dla mnie to na 99% zacinający się EGR (miałem to samo u siebie). Podłączenie pod kompa powinno rozwiać wszelkie wątpliwości - najlepiej obserwować na wykresie parametry - napięcie na potencjometrze zaworu oraz oczekiwana pozycja podczas jazdy próbnej. Najlepiej to będzie widoczne rozpędzając auto i hamując silnikiem. W razie potrzeby wymyć z sadzy i rozruszać grzybek. W razie pytań/wątpliwości służę wiedzą ;)

świece na razie bym zostawił w spokoju póki nie sprawdzisz EGR.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Kontrolka silnika, zapach paliwa, dobry warsztat.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.