Przesunięty przez: Kaszubski
7 Marzec 2016, 19:40
[ Silnik] Corsa B gaśnie i problemy z obrotami
Autor Wiadomość
 tiqi


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Michał
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 3
Skąd: Tarnów
Wysłany: 10 Wrzesień 2013, 13:13   [ Silnik] Corsa B gaśnie i problemy z obrotami
   Moje auto: Corsa 1.4 16V 86KM


Witam,

Od kilku dni jestem właścicielem Corsy B z silnikiem X14XE 1.4 16V z LPG.
Jest z nią taki problem, że auto gaśnie od razu po zapaleniu, jak się doda kilka razy gazu, to zapali i działa.

Lubi sobie zgasnąć przy redukcji biegu, tzn zrzucam bieg, kontrolki się świecą, ale po wrzuceniu biegu silnik zapala z powrotem. Wolne obroty lubią spadać prawie do 0 przy zmianie biegu, a czasem to się zablokują i np. trzyma wolne na poziomie 2-3 tys. i auto samo jedzie tylko delikatnie trzymam gaz. To samo jest na benzynie i LPG. Chociaż, trochę lepiej na benzynie.

Dzisiaj jechałem 10 km to ani razu mi nie zgasła, a jak wracałem po kilku godzinach, to pół drogi okej, a reszta to za każdym razem, przy włączeniu sprzęgła gasła.

Podejrzewam silnik krokowy. Tylko powiedzcie mi jak się mam do niego dostać w tym silniku, żeby go wyczyścić. Czy moje podejrzenia są słuszne?

Pozdrawiam

Edit: Znalazłem jeszcze, że obudowa filtra powietrza nie jest szczelna i dostaje się lewe powietrze... Czy to może być powodem wszystkiego?
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 11 Wrzesień 2013, 17:12   
   Moje auto: AG Z14XEP


A co uznajesz za lewe powietrze? mi się zawsze wydawało że lewe powietrze to takie, które się dostaje już za przepływką przez co pomiar powietrza jest zakłamany. Tyle że w tym silniku masz MAP sensor, a nie przepływkę (ale to chyba akurat nie robi różnicy wg mnie). Więc dziurawa obudowa filtra powietrza nie powinna mieć wpływu na lewe powietrze - na brudne tak ;)

jeśli obudowa filtra nieszczelna to od razu ją doprowadź do porządku dla pewności.

potem podejrzenie krokowca (zacina się na obrotach) , ewentualnie też EGR (gaśnie na jałowych). Przy EGR miałbyś błędy ecu.
Najlepiej na kompa z tym i jazda próbna.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Corsa B gaśnie i problemy z obrotami
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.