Przesunięty przez: Kaszubski
9 Marzec 2016, 23:14
[Elektryka] Licznik- problem z prędkościomierzem
Autor Wiadomość
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 29 Sierpień 2013, 17:24   [Elektryka] Licznik- problem z prędkościomierzem
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Witam, mam mały problem z licznikiem a dokładnie z prędkościomierzem- wskazówka jak zaczarowana stoi na 0km/h nawet podczas jazdy. Wskaźnik poziomu paliwa, obrotomierz i temperatura silnika działa. Poszperałem troszkę w necie i znalazłem informacje, że może to być przyczyna spalonego bezpiecznika nr. 18, ale u mnie jest z nim wszystko okej.

Problem pojawiła się dzisiaj, podczas zmiany kierownicy ze zwykłej na kierownicę ze sterowaniem- czy brak prędkościomierza może mieć coś wspólnego z radiem? Jakieś pomysły gdzie warto jeszcze zajrzeć? ;)

Z góry dzięki wielkie za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie!
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 29 Sierpień 2013, 18:35   
   Moje auto: AG Z14XEP


jeżeli posiadasz TID, to poszukaj informacji o trybie testowym tida (oba przyciski wciskasz na 4 sekundy). jedź z małą prędkością, w trakcie jazdy wykonaj test tida - ma on test prędkości - pozwoli to upewnić się że czujnik w skrzyni nadal działa ok.
Następnie możesz sprawdzić czy jest przejście od pinu 12 do odpowiedniego pinu w złączu zegarów (jeśli dobrze widzę na schemacie, to 25 - kabel BL-RT <niebiesko-czerwony>)

Potem jeszcze sprawdź czy czasem nie masz zwarcia tego przewodu z masą bądź z plusem. Podłącz miernik do masy i do tego pinu. jak na przekręconym zapłonie bardzo powoli pchniesz auto, to powinieneś zauważyć wachania napięcia. Jeśli tak jest, to pozostaje sam licznik lub jego podłączenie do gniazda (czasami może nie stykać coś).

Powodzenia :)
 
 
     
 KubaRKO


Informacje
LPG: Tak
Imię: Kuba
Wiek: 29
Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 25
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 31 Sierpień 2013, 11:14   
   Moje auto: Opel Corsa 1.2 8v 45KM


Przepraszam, że podpinam się pod temat ale nie chcę zakładać nowego i robić niepotrzebny spam.

Moje pytanie brzmi. Jak cofnąć licznik?
Kupiłem licznik który ma 225 tys km. A rzeczywisty przebieg mojego samochodu to 210 tys km.

Pozdrawiam.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 31 Sierpień 2013, 15:09   
   Moje auto: AG Z14XEP


z uwagi na to, że w Polsce cofanie liczników to przestępstwo (a przynajmniej taki był zamiar), to na to pytanie chyba nie powinna paść odpowiedź...

z czystej ciekawości, w CB masz taki problem?
 
 
     
 KubaRKO


Informacje
LPG: Tak
Imię: Kuba
Wiek: 29
Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 25
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 31 Sierpień 2013, 17:05   
   Moje auto: Opel Corsa 1.2 8v 45KM


Milion napisał/a:
z uwagi na to, że w Polsce cofanie liczników to przestępstwo (a przynajmniej taki był zamiar), to na to pytanie chyba nie powinna paść odpowiedź...

z czystej ciekawości, w CB masz taki problem?


Tak. Kupiłem licznik z obrotkiem (używkę) od innej CB.... I przebieg na nim jest o sporo większy niż na moim bez obrotka...
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 1 Wrzesień 2013, 11:40   
   Moje auto: AG Z14XEP


15 tys to nie jest dużo. Najprościej poczekać aż na starym przejedziesz jeszcze te 15tys km ;) a jeśli nie chcesz czekać, to bez rozbierania nic nie zrobisz. W CB przebieg jest zrobiony tylko mechanicznie za pomocą trybików itd. Nie ma nigdzie zapisanej informacji o przebiegu w pamięci, więc tylko śrubokręcik w garść... Zanim ruszysz nowy licznik, poćwicz na starym.
Pamiętaj że tarczki są przystosowane tylko do obrotu w przód, tzn w kierunki 1,2,3,4,5,6,7,8,9,0,1,2,3... chcąc przestawić z 5 na 4 musisz przejechać przez 5,6,7,8,9,0,1,2,3,4 ;) zaczynaj od najmłodszych cyfr (tych od X km, potem XX km, potem XXX km itd)
Jeżeli wykonasz coś nieprawidłowo (na siłę, coś pęknie/ wyskoczy) to może w ogóle przestać Ci naliczać przebieg - to czysta mechanika, trybiki muszą być spasowane :)
 
 
     
 maly2st


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Bodzio
Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 20
Skąd: łódź
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 2 Wrzesień 2013, 21:56   
   Moje auto: corsa b 1,2


Kolego KASZUBSKI a czy Ty w corsaczu nie masz linki przypadkiem?? (ja w corsie z 93r i motorkiem 1,2 mam linkę)

Jak by co to lubią się ukręcać takie trybiki plastikowe w skrzyni biegów koszt linki i tego trybiku 65pln w Łodzi nówki
Ostatnio zmieniony przez 19 Wrzesień 2013, 22:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 11 Wrzesień 2013, 12:46   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


maly2st napisał/a:
Kolego KASZUBSKI a czy Ty w corsaczu niemasz linki przypadkiem?? (ja w corsie z 93r i motorkiem 1,2 mam linke)

Jakbyco to lubią się ukrecać takie trybiki plastikowe w skrzyni biegów koszt linki i tego trybiku 65pln w lodzi nówek


Nie, nie mam linki ;)
Problem już rozwiązany- przy podłączaniu sterowania radia z kierownicy poprowadzony został kabelek do radia i wpięty w pin nr. 2, razem z kabelkiem który siedział "seryjnie". Wystarczyło odciąć ten kabel i wszystko działa jak należy- prędkościomierz, radio i sterowanie :)
Także myślę, że temat można zamknąć.
Pozdrawiam serdecznie!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Licznik- problem z prędkościomierzem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.