[Corsa B] Corsa Ipkiska
Autor Wiadomość
 Ipkis



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Wiek: 32
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 23
Skąd: Brzeziny
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 1 Czerwiec 2013, 11:01   [Corsa B] Corsa Ipkiska
   Moje auto: Corsa B -> Corsa C 1.3 CDTi


Witam wszystkich;).
Z moja jagodzianka przygodę rozpocząłem w marcu (w lutym niestety straciłem swoje wozidlo, lekko przerysowałem na dachu... ).
Autko kupiłem od przemiłej pani;). Wcześniejsza właścicielka była Niemka.
Auto z 1996 grudnia, pierwsza rejestracja styczeń 1997. Silnik 1.2 8v 45 km:(, ale swoje robi xP. W Polsce od 2008 z przebiegiem 118 tys. W tym czasie został wymieniony rozrząd, opony oraz olej (tak twierdził poprzedni właściciel ;) )
Aktualny przebieg 130 tys. z kawałkiem.
Wyposażenie mojej corsivy:
-szyberdach
-alufelgi
-perłowy lakier
-zegarek elektroniczny z temp.
-2x airbag
Podstawowy golas nie licząc szyberdachu ;) bez abs wspomagania ani innych dupereli :nocom: .
Za mojej kadencji wymieniony termostat, olej, komplet filtrów, klocki przód (skończyły się -.-, okładziny z tyłu w świetnym stanie).
Plany na przyszłość:
-lepsze audio
-przyciemki na tył
-światła na przód clear
-na tył jakieś ciemne
-spojler oryginalny a nie jakiś pakiet f&f z allegro

Zdjęcia z prac nad rdzą, chcę od razu pochwalić ze coś się dzieje z moim wozidełkiem ^^ :



 
 
     
 WojT90
Zasłużeni



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Wojtek
Wiek: 33
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Czerwiec 2013, 12:19   
   Moje auto: GOLF IV


No jeśli takie prace są wykonywane zaraz po zakupie widać że trafiła w dobre ręce :) pozostaje życzyć bezawaryjności i szerokości :)

PS. 1.2 daje radę w mieście :) a i autostradą 140 pogoni jak trzeba ;) :złyy:
 
 
     
 Ipkis



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Wiek: 32
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 23
Skąd: Brzeziny
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 1 Lipiec 2013, 01:20   
   Moje auto: Corsa B -> Corsa C 1.3 CDTi


Ostatnio nic nie dodawałem wiec... ;)


prace z malowania mojej perełki.... niestety efekt wyszedł fatalny wiec nie podzielę się narazie wynikami pracy xD .

A teraz zdjęcie z miejsca gdzie lubi wcinać ruda. Odziwo mimo swoich lat zero jakich kolwiek ognisk.


Oczywiście wszystkie nadkola jak i progi zostały zabezpieczone Biteksem wiec ruda będzie musiała jeszcze poczekać na moja jagode ^^ .

A teraz coś co mnie bardzo zaskoczyło (oczywiście pozytywnie ;) ). Otóż w tygodniu usłyszałem wycie w moim autku... Pomyślałem pewnie łożysko. Nie myliłem sie. Jedno kółku ściągnięte (koła tylnie)... cisza. Druga strona łożysko na wykończeniu. Nie znam się dokładnie jak nazywa sie to łożysko które schodzi razem z bębnem, ale niestety ono padło... Chwila zastanowienia, no nic sie nie poradzi trzeba grubo posmarować smarem i modlić sie do wypłaty żeby nie stanęło. Ale przypomniało mi się o łożyskach z mojego starego auta. VW Vento... Cholera pasowało. 50 dych w kieszeni i cisza w aucie xD !!!!
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 1 Lipiec 2013, 15:22   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Podstawowe czynności widać na bieżąco robione, i bardzo dobrze :-)
A powiedz mi, czy łatwo jest zdemontować przedni zderzak? ile śrub trzeba odkręcić?
I jeszcze jedno. Łożyska najlepiej wymieniać parami o czym sam się przekonałem :zdziwko: chociaż w moim przypadku, już przy kupnie Corsy miałem dorzucone kompletne nowe łożysko. 6 miesięcy późnej drugie koło zaczyna głośno pracować (tył)
 
     
 Ipkis



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Wiek: 32
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 23
Skąd: Brzeziny
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 1 Lipiec 2013, 16:40   
   Moje auto: Corsa B -> Corsa C 1.3 CDTi


co do łożysk to wiem ze najlepiej dwa od razu ;)
ale niedziele godzina 20 a koło już zdjęte ;) na razie wytrzyma ;)
przedni zderzak...
odkręcasz dwie śruby przy grilu, od spodu za hokejem podajże 3 śruby, oraz w nadkolach po jednej nakrętce ( będzie pod taka śmieszna klapką na wysokości początku sierpa)

Co do prac na bieżąco to według mnie oczywistość ;P można ładować $$$ w bajery ale potem nie trzeba się dziwić ze autko co tydzień u mechaniora a rost style pełną para xD

[ Dodano: 8 Lipiec 2013, 21:02 ]
Przy okazji dzisiejszych drobnych porządków postanowiłem strzelić parę fotek mojej conserwie ;)




środek;)





Jak na razie środek i buda seria;) może po jakimś magicznym zastrzyku gotówki coś się zmieni xD
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 9 Lipiec 2013, 20:46   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Ładnie, ładnie, widać że zadbana Corsina ;)
Pobawiłbym się troszkę z tymi tylnymi sierpami, bo nieco kuje w oczy ten wyblaknięty kolorek.
Ogólnie pozytywnie, powodzenia w dalszych modyfikacjach :graty:
 
 
     
 Ipkis



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Wiek: 32
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 23
Skąd: Brzeziny
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 30 Sierpień 2013, 15:07   
   Moje auto: Corsa B -> Corsa C 1.3 CDTi


dziś troszkę ogarniałem swoja conserwe i znalazłem takie o to coś ;P


Naprawiłem również lampkę od zapalniczki i działa ;P

a przy okazji chciałem się pochwalić swoim zamontowaniem swojego CB ^^
 
 
     
 Hunted



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 30 Sierpień 2013, 19:55   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


Bardzo ładna Corsa, też mam 1.2 8V więc nie jesteś sam :piwo:
Dbasz o nią więc na pewno się odwdzięczy bezawaryjną oszczędną jazdą ;)
Szkoda że nie masz obrotomierza, ale zawsze możesz zakupić kapliczke z obrotkiem i jeszcze pomodzisz z podświetleniem:)
Powiedz mi czy cb radio jak masz w schowku to musisz miec cały czas schowe otwarty aby skorzystać czy może przewód z gruszką przejdzie i da się zamknąć, a może naciąłeś rowek na przewód? Pytam bo sam przymierzam się do zakupu radia.
I jeszcze jedno pytanko, myślisz nad LPG? Ile Twoja Corsa pali?
 
 
     
 artur_z1112



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Artur
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 32
Skąd: Sierpc
Wysłany: 30 Sierpień 2013, 21:21   
   Moje auto: Corsa B 1.4 LPG


Widać, że Corsa wraca do ludzi...
Jeszcze trochę i będzie na prawdę zdrowa seria...

Ja Cb zamontowałem pod tą półką pod schowkiem...
 
 
     
 Ipkis



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Wiek: 32
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 23
Skąd: Brzeziny
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 1 Wrzesień 2013, 11:35   
   Moje auto: Corsa B -> Corsa C 1.3 CDTi


Hunted, szczerze powiem Ci ze nie testowałem radyjka jak można go wykorzystać w czasie podróży bo mam lipna antenkę ;P a przewód wydaje mi się że da rade go przytrzasnąć schowkiem ;) a ile pali moja perełka... dużo to mogę powiedzieć na początku ;P ale żeby wydobyć moc z tego potwora trzeba delikatnie go przeciągnąć ;)
Na pełnym baku robię 600 km przy dynamicznej jeździe. Na spokojnej jeździe nie mam pojęcia ;P a co do LPG... Gaz powinien być w podłodze a nie w bagażniku xD .

artur_z1112, Zdrowa conserwa to ona jest, ale do końca seria to nie będzie ;)
myślę nad zmianą świateł zrobić coś z felgami jakaś przyciemka i oczywiście seryjny spojler na tylną klape.
Ja to miejsce pod schowkiem potencjalnie zostawiłem na wzmacniacz pod głośniki na przód o ile nie wpadnie skrzynka w bagaj ;)

[ Dodano: 10 Październik 2013, 20:51 ]
Panowie pytanie.
Chciałem coś zrobić z wydechem. Otóż myślałem aby wyciąć kata i zamiast środkowego wstawić strumienice a końcowy seria.
Ma ktoś tak u siebie i czy to coś pomorze??;P

[ Dodano: 12 Październik 2013, 16:07 ]
Przyszła pora na ogarniecie prądu przed zima aby nie było przykrych niespodzianek.
W tym miesiącu padło na świeczki... Niestety corsinka latała na 3 elektrodowych jakiejś francuskiej firmy...



Teraz przyszła pora na "Denso"



Nowe kabelki wpadną w przyszłym miesiącu ;)

Z jakiegoś "tunningu" wpadło ledowe podświetlenie nawiewu i wyświetlacza TID (czy jak to się nazywa;), a i pytanie co powinienem zrobić gdy przy każdym odpaleniu auta resetuje mi się godzina i data -.-?)



Została również przygotowana zimowa kolekcja obuwia ;P. Zdjęcia wstawię gdy kapcioszki zostaną zarzucone;)

[ Dodano: 3 Listopad 2013, 15:16 ]
Widzę że nic się nie dzieje, ale prace w corsie są wykonywane pełna parą ;)
Wczoraj pod moim maleństwem w kanale spędziłem 4 godziny i 2 godziny pod maską :nocom:
zaczęło się od wymiany oleju i filtru:


ale po zejściu pod auto...


niestety trzeba było zakupić nową uszczelkę -.-


ale trzeba również było usunąć resztki starej uszczelki... Więc dłuto w dłuto w dłoń i zabawa się zaczęła ;P


Na koniec postanowiliśmy z mechanikiem (ojcem xD ) wyczyścić silniczek krokowy i resztę tych dupereli:


Corsiawa jak nowa xD

[ Dodano: 21 Listopad 2013, 19:38 ]
Nastała pora na zarzucenie zimowych laczków na moją korsiawke ;P





Teraz uważam iż moje wozidełko wygląda cudnie xD
pozrywałem również listwy i znaczki ale nie zdarzyłem jeszcze uporać się z pozostałościami kleju -.-

[ Dodano: 29 Listopad 2013, 14:43 ]
w tym roku święty mikołaj odwiedził mnie trochę wcześniej xD
W końcu dotarły moje nowe słuchaweczki w drzwi ^^



Podczas montażu miałem nadzieje że wszystko pójdzie pięknie i gładko... Niestety musiałem delikatnie naprostować młotkiem dziury w drzwiach żeby wsadzić te potworki -.-. I chyba na razie obejdzie się bez skrzynki w bagaj bo głośniki naprawdę dają rade :hurra: .
A o to foto co stało się z serią

:nocom:
Więc jedna z mojej pozycji tuningu została zaliczona :P
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa B] Corsa Ipkiska
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.