Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:03
[Elektryka] Podłaczenie mat grzewczych lusterek zewnętrznych
Autor Wiadomość
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 23 Sierpień 2013, 21:28   [Elektryka] Podłaczenie mat grzewczych lusterek zewnętrznych
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


Witam szukałem i poradnika nie znalazłem czy mógłby ktoś wrzucić jasny przejrzysty poradnik do zamontowania tego cudu w corsie z manualnymi lustereczkami pozdrawiam
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 24 Sierpień 2013, 09:32   
   Moje auto: AG Z14XEP


ja Ci mogę jedynie opisać po krótce jak to wyglądało u mnie.
Ja wymieniałem sobie od razu szkła lusterek na asferyczne. Najlepiej jest od razu kupić szkła z matami grzejnymi - maty lepiej przylegają do szkła, nie ma niepotrzebnych strat ciepła i szkło nagrzewa się szybciej.
W drzwiach miałem wiązkę pod elektryczne lusterka, ale od strony auta już jej nie było. Więc matę podłączyłem do wiązki w drzwiach - w miejsce oryginalnych pinów do tego przeznaczonych. Dalej, jak otworzysz drzwi to między drzwiami, a kabiną jest wiązka kabli osłonięta gumą. Z jednej strony jest plastikowa jakby nakrętka na tej gumie. Jest to zabezpieczenie złączki właśnie wiązki z drzwi z wiązką z auta. Tutaj musisz sobie wykombinować połączenie pinów pod które podłączyłeś matę (masę możesz podłączyć na stałe do drzwi jeśli jest możliwość) z kabelkiem od strony kabiny. Dzięki temu nie musisz nigdzie wiercić dziur itd.. Ja kabel podłączyłem bezpośrednio pod przekaźnik od ogrzewania tylniej szyby. Niektórzy stosują jeszcze układ czasowy, który odłączy lusterka od tylnij szyby np po 5-10 minutach. Ja mam bez tego.

Samo montowanie maty wygląda w ten sposób, że demontujesz wkład lusterka (jeśli nie wiesz jak, to poszukaj - na bank jest gdzieś to opisane, bo sam kiedyś z takiego opisu korzystałem). Lepiej od razu przygotuj się na wymianę szkła, bo jest spora szansa że za pierwszym razem może Ci pęknąć.

A więc w skrócie:
wyjmujesz szkło z plastikiem do którego jest przyklejone taśmą dwustronną,
odrywasz szkło
czyścisz i suszysz powierzchnię
przyklejasz matę do szkła
przyklejasz szkło z matą do plastiku
przeciągasz kabelki
montujesz z powrotem
na koniec jeszcze elektryka.
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 27 Sierpień 2013, 19:14   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


dzięki za opisik ale przydałby się jakiś poradniczek najlepiej z fotami bo ja zielony jestem:P co do podłączania elektryki :D
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Podłaczenie mat grzewczych lusterek zewnętrznych
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.