Przesunięty przez: Kaszubski
7 Marzec 2016, 19:41
[Elektryka] O ile licznik będzie przekłamywać??
Autor Wiadomość
 KubaRKO


Informacje
LPG: Tak
Imię: Kuba
Wiek: 29
Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 25
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Sierpień 2013, 14:45   [Elektryka] O ile licznik będzie przekłamywać??
   Moje auto: Opel Corsa 1.2 8v 45KM


Witam. o dużo będzie przekłamywać licznik ?

mam w=1150
a mam do kupienia w=1121
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 24 Sierpień 2013, 15:04   
   Moje auto: AG Z14XEP


na 99% będzie zawyżał o ok 2.6% -> 1150/1121 = 102,6%
 
 
     
 KubaRKO


Informacje
LPG: Tak
Imię: Kuba
Wiek: 29
Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 25
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Sierpień 2013, 01:10   
   Moje auto: Opel Corsa 1.2 8v 45KM


Milion napisał/a:
na 99% będzie zawyżał o ok 2.6% -> 1150/1121 = 102,6%


czyli dobrze rozumiem... np przy prędkości licznikowej 100 km/h rzeczywiście będę jechał około 97,4 ?
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 25 Sierpień 2013, 19:37   
   Moje auto: AG Z14XEP


i tak i nie.
gdy na wymienionym będziesz miał 100km/h to tak jak na oryginalnym byś miał 100/1.026=97.46. A jaka jest wtedy faktyczna prędkość? Może się okazać, że fabrycznie licznik zaniża o 2% - wtedy zniwelujesz odchyłkę :) a może się okazać że fabryczny zawyża o 2%, tu kolejne 2.6% - i już masz prawie 5% błędu. Dopóki nie przemierzysz z GPS, to lepiej nie przekraczaj dopuszczalnej prędkości o 5km/h - taki bezpieczny margines.

Np u mnie K=16676, a żeby mój elektroniczny licznik liczył przebieg równo z fabrycznym to w nim przyjmuję K=17085, a więc fabrycznie różnica między prędkościomierzem, a licznikiem przebiegu wynosi ok 2.4% Ale de facto jaka różnica prędkości jest między licznikiem, a GPS nie sprawdzałem. Mnije więcej te 17085 zgadza się z GPS, bo mniej więcej w tym samym momencie w nawi zapalała się kontrolka przekroczenia prędkości o 10km/h i prędkość na elektronicznym. Ostatnio mało jeżdżę, więc nie mam zbytnio gdzie, więc dokładnie tego nie sprawdzę...

Najlepiej będzie zbadać sprawę z GPS - zarówno stary, jak i nowy licznik - wtedy będziesz miał dokładniejsze dane. Będzie wiadomo na ile można sobie pozwolić, by na kwitek i punkciki za prędkość się nie załapać ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] O ile licznik będzie przekłamywać??
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.