Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 18:28
[Elektryka] Demontaż licznika
Autor Wiadomość
 przemo5020


Informacje
LPG: Nie
Imię: Przemysław
Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 7
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 14 Sierpień 2013, 00:44   [Elektryka] Demontaż licznika
   Moje auto: Corsa C


Witam. Chciałbym zmienić tarcze licznika w Corsie C. Zakupiłem cały licznik i zabrałem się za demontaż. Utknąłem w momencie demontażu wskazówek. W jaki sposób mam to zrobić by nic nie uszkodzić?


Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
 
 
     
 ja37
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Sierpień 2013, 09:01   

Widelec?
 
     
 przemo5020


Informacje
LPG: Nie
Imię: Przemysław
Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 7
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 14 Sierpień 2013, 13:07   
   Moje auto: Corsa C


Dzięki wielkie. Poszło ;)
 
 
     
 ja37
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Sierpień 2013, 18:46   

Tak bardzo się nie ciesz, bo to nie koniec.
Skąd masz pewność, że założysz tak samo wskazówki?
Ja wyjmowałem najpierw kołeczki ograniczające i zaznaczałem punkt, do którego wskazówka opadnie.
I zakładałem na ten punkt.
 
     
 przemo5020


Informacje
LPG: Nie
Imię: Przemysław
Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 7
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 14 Sierpień 2013, 23:55   
   Moje auto: Corsa C


Czyli to grubsza robota będzie? Mógłbyś dać kilka wskazówek co i jak?
 
 
     
 ja37
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Sierpień 2013, 00:07   

Dałem post wcześniej, ale to tyczy corsy B.
Pewnie w C jest tak samo.
 
     
 przemo5020


Informacje
LPG: Nie
Imię: Przemysław
Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 7
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 15 Sierpień 2013, 00:15   
   Moje auto: Corsa C


Znalazłem instrukcję montażu do Astry C. W moim przypadku będzie zapewnie podobnie.

"Po zamontowaniu tarczy bierzemy wskazówkę i nakładamy lekko tak, aby się trzymała na oś silniczka. Ustawiamy wskazówki w prawidłowe położenie / ustawienie.
Wskazówki od temperatury silnika i ilości paliwa samoczynnie cofają się do „0”. Zakładamy lekko wskazówkę na oś silniczka i ustawiamy wskazówkę wyżej od prawidłowego ustawienia. Następnie cofamy wskazówkę tak, aby pokryła się z pierwszą kreską. Podczas przestawiania wskazówki będziemy czuli opór gdyż oś silniczka będzie stała w miejscu, dlatego ważne jest abyśmy nie wciskali wskazówki zbyt mocno. Następnie
w zależności od grubości użytego papieru podkładamy dwie lub trzy wycięte podkładki, które posłużą nam jako dystans do wciśnięcia wskazówki na oś. Po wyjęciu kartek zostanie przestrzeń między wskazówką a tarczą zegarów. Wciśnięcie do końca wskazówek spowoduje obcieranie lub zawieszanie się wskazówek.
Wskazówki od obrotomierza i prędkościomierza ustawia się nieco inaczej gdyż one nie cofają się samoczynnie musimy zrobi to sami. Zakładamy lekko wskazówkę na oś silniczka i ustawiamy wskazówkę wyżej od prawidłowego ustawienia. Następnie cofamy wskazówkę tak, aby pokryła się z kreską przy liczbie „0”, będziemy czuli opór gdyż oś silniczka będzie stała w miejscu, dlatego ważne jest abyśmy nie wciskali wskazówki zbyt mocno. Gdy wskazówkę puścimy podniesie się odrobinę do góry nad linię. Podkładamy papierowe podkładki i wciskamy wskazówkę na oś. Jeżeli po wciśnięciu wskazówki ustawimy ją tak, aby pokryła się z linią przy cyfrze „0” i poczujemy opór to znaczy, że wskazówka ustawiona jest prawidłowo. Po puszczeniu wskazówki podniesie się znowu, ale po podpięciu do instalacji w samochodzie opadnie od „0”.

Trochę się pomęczę ale mam nadzieje, że się uda.
 
 
     
 ja37
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Sierpień 2013, 07:12   

Astra C to jakiś nowy model opla?
 
     
 przemo5020


Informacje
LPG: Nie
Imię: Przemysław
Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 7
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 22 Sierpień 2013, 15:06   
   Moje auto: Corsa C


Ktoś wymyślił jeszcze taki sposób: http://www.youtube.com/watch?v=zPOYBOou7j8
Ciekawe;)

Ja już po montażu zegarów. Chyba wszystko działa jak należy;) Nie jestem tylko pewny wskazówki paliwa bo tu ciężko stwierdzić czy jest na właściwym miejscu.
Czy kontrolka od rezerwy paliwa zależna jest od pozycji wskazówki czy zaświeca się dzięki jakiemuś czujnikowi?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Wyposażenie wnętrza » [Elektryka] Demontaż licznika
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.