Przesunięty przez: Kaszubski
7 Marzec 2016, 19:41
corsa B - Jakie indeksy K w licznikach?
Autor Wiadomość
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 10 Sierpień 2013, 14:06   corsa B - Jakie indeksy K w licznikach?
   Moje auto: AG Z14XEP


jakie indeksy prędkości są spotykane w naszych korsach? przeszukując allegro natknąłem się na dwie wartości:
K= 16676
K= 17251

Czy występują jeszcze jakieś inne?
Czy można indeksy te powiązać z silnikami? ja mam 1.0 i K=16676. Jak to u Was wygląda?

Na razie potrzebuję tylko samych danych. Jeśli opracuję algorytm i dorwę jakiś stary licznik inny niż K=16676 do testów, to postaram się opracować układ który będzie dostosowywał K fabryczne (takie jakie miał oryginalny licznik) do K w wymienionym liczniku. Chciałbym aby układ był jak najbardziej uniwersalny, by możliwe było użycie go w dowolnej konfiguracji.
Czy coś z tego wyjdzie faktycznie - czas pokaże.
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 10 Sierpień 2013, 15:41   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Tez mam K= 16676 z obrotomierzem
Silnik 1.4
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 16 Sierpień 2013, 12:21   
   Moje auto: AG Z14XEP


Ktoś z okolic Krakowa miałby zbędny licznik do testów pożyczyć na jakiś miesiąc czy dwa? Pokombinowałbym z dopasowaniem liczników pod względem rozbieżności wsółczynnika K. Wielu osobom by to potem ułatwiło znalezienie licznika z obrotkiem.

====
Póki co procek kupiony,
pierwszy program napisany, na symulacji działa jak ta lala :)
Ale w międzyczasie pomyślałem, że przecież przydała by się od razu funkcja przeliczenia impulsów obrotomierza - w końcu inaczej jest w naszych 3- i 4- cylindrowcach.
Poza tym pierwotnie konfiguracja wpisana na stałe w urządzenie, pomyślałem, że można za pomocą 1 przycisku i 1 diody LED zrobić menu konfiguracyjne, gdzie będzie można wybrać jedną z kilku przygotowanych wcześniej konfiguracji. Pozwoli to na zmianę ustawień w zależności od potrzeb, bez potrzeby przeprogramowania układu (niewielu kierowców posiada w domu programator do AVR ;) ).
Sporządzając schemat układu, sądzę, że urządzenie nie powinno być droższe niż 25zł/sztuka. Dzięki temu układowi nie będzie grało roli jaki licznik wstawisz do swojego auta, byle by to był licznik elektroniczny (z indeksem K)

Z tego co dotąd napisaliście i z tego co wiem, to mamy takie możliwości:
- obrotomierz z auta:
* 1.0 12V
* pozostałe
- prędkościomierz, indeks K:
* K=16676
* K=17251

czy to na pewno wszystkie możliwości?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » corsa B - Jakie indeksy K w licznikach?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.