Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:23
Wentylator - Klimatyzacja
Autor Wiadomość
 mops50


Informacje
Imię: Mateusz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 1
Skąd: Środa Wlkp
Wysłany: 22 Maj 2013, 12:31   Wentylator - Klimatyzacja
   Moje auto: 1.7 CDTI


Witam.
Chciałbym się upewnić czy to jest normalne zjawisko ponieważ dziś w mojej Corsie D Diesel zauważyłem, że gdy odpalę klimatyzację wentylator chłodnicy zaczyna się obracać po upływie ok 30-50 sek i działa w sposób "pulsacyjny" tzn obraca się ok. 10-15 sek przerwa i po chwili znowu trochę pochodzi i przerwa :)
Pytam czy to jest normalne zachowanie ponieważ posiadam również Golfa V TDI i tam gdy odpalę klimatyzację wiatraki (dwa ponieważ ten model jest tak wyposażony) zaczynają się obracać cały czas bez przerwy.
Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez 22 Maj 2013, 16:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Tomek Corsa


Informacje
lodzkie

Imię: Tom
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 1 Czerwiec 2013, 10:49   
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti


Co prawda nie mierzyłem czasu ale u mnie też tak jest. Myślę że w czasie jazdy tak się nie dzieje, tylko na postoju jak brak chłodzenia. W Toyocie Yaris jest podobnie.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Czerwiec 2013, 20:47   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


u mnie w 2 egzemplarzach jest tak samo, więc chyba to norma
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 10 Sierpień 2013, 15:37   Re: Wentylator - Klimatyzacja
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


mops50 napisał/a:
Witam.
Chciałbym się upewnić czy to jest normalne zjawisko ponieważ dziś w mojej Corsie D Diesel zauważyłem, że gdy odpalę klimatyzację wentylator chłodnicy zaczyna się obracać po upływie ok 30-50 sek i działa w sposób "pulsacyjny" tzn obraca się ok. 10-15 sek przerwa i po chwili znowu trochę pochodzi i przerwa :)
Pytam czy to jest normalne zachowanie ponieważ posiadam również Golfa V TDI i tam gdy odpalę klimatyzację wiatraki (dwa ponieważ ten model jest tak wyposażony) zaczynają się obracać cały czas bez przerwy.
Proszę o pomoc.


Nie jest to normalne. Proponuję się zapoznać z tym filmikiem. U mnie jest to samo. Sprawdziłem i rezystor jest spalony. Do wymiany , koszt 120,00 zł w ASO.

http://www.youtube.com/watch?v=hqOSHzrto5Q
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Wentylator - Klimatyzacja
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.