Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:43
krzywy otwór środkowy w feldze
Autor Wiadomość
 LukaszS84



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Wiek: 40
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 25
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 20 Lipiec 2013, 17:15   krzywy otwór środkowy w feldze
   Moje auto: Renault Clio2 Storia


Witam wszystkich użytkowników FKC. Zakupiłem niedawno felgi aluminiowe, niestety co się okazało felg nie da się wyważyć. Ktoś zeszlifował otwór i jest nierówny. Koło ma niemiłosierne bicie powyżej 90km\h. Słyszałem ze niektóre zakłady wulkanizacyjne posiadają maszynę do której mocowane jest koło za pomocą szpilek. Czy ktoś ze śląska spotkał się może z takim warsztatem. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 21 Lipiec 2013, 13:02   
   Moje auto: AG Z14XEP


gdyby nie udało Ci się znaleść takiego warsztatu, to proponuję dorwać jakąś starą piastę (taką którą można szlifować) z odpowiednim rozstawem otworów na szpilki.
Piastę najlepiej zeszlifować na płasko (żeby nic nie wystawało tam gdzie masz otwór centrujący w feldze), mocujesz do piastu szpilkami, całość na tokarkę i delikatnie przetoczyć otwór od środka
(oczywiście zrobi Ci się większy otwór. Może warto pomyśleć nad tym by tak powiększyć otwór by zmieścił się jakiś pierścień między docelową piastę a felgę? - nie robiłem nigdy tego, więc nie wiem jak z wytrzymałością materiału podczas takiej obróbki) - może niech któryś z bardziej obeznanych w temacie kolegów wypowie się czy to dobry pomysł.
 
 
     
 LukaszS84



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Wiek: 40
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 25
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 21 Lipiec 2013, 19:27   
   Moje auto: Renault Clio2 Storia


Pytałem znajomego tokarza czy to ma sens i powiedział że może się tego podjąć lecz aluminium jest kruche w obróbce i jest duże ryzyko że materiał pęknie. Cena za taką usługę to 40zł od sztuki wiec chyba to się nie kalkuluje.
Poza tym licząc że to będzie mnie kosztować 160zł plus ściąganie opon jakieś 30zł. Myślę że gra nie jest warta świeczki. W złomie za felgi dostane około 120zł. Sumując wszystko wyjdzie 460zł (po oddaniu felg na złom).
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Lipiec 2013, 18:25   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


40zł za sztukę :uuu: sporo , w dodatku nie mam pojęcia co ma do tego materiał z jakiego wykonana jest felga , alu jest miękkie i łatwo się obrabia a to raczej zaleta .
Jak pisze Milion można było by użyć starą piastę , zasadniczo felgę można ustawić nawet bez zegarka bo strzelał raczej z niej nikt nie będzie .
Spróbuj poszukać kogoś tańszego , warto również poszukać w warsztatach specjalizujących się w naprawach felg , choćby dla tego że wymiar roztoczenia będzie wykonany pod standardowy pierścień dystansowy.
 
 
     
 random


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Bartosz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 7
Skąd: NS
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 26 Sierpień 2013, 19:54   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V LPG, Touran 1.9 TDi


40PLN moim zdaniem to całkiem niezła cena, tylko pytanie czy felgi są tego warte? Sam mam ten sam problem na 2 felgach w drugim samochodzie (VW), niestety tam mam 18 calowe felgi i nie mogę znaleźć nikogo kto miałby ta tyle duże mocowanie w tokarce, żeby je obrobić :/ Moje felgi ktoś za mocno dokręcił bez pierścienia centrującego i wybrzuszyło alu w miejscach koło śrub.
Ostatnio zmieniony przez 26 Sierpień 2013, 20:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Koła, felgi i opony » krzywy otwór środkowy w feldze
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.