Przesunięty przez: Kaszubski
9 Marzec 2016, 23:19
[Elektryka] Silnik gaśnie po włączeniu: świateł, nawiewu, wy
Autor Wiadomość
 bengi2


Informacje
Imię: Seweryn
Wiek: 44
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 4
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 29 Czerwiec 2013, 15:35   [Elektryka] Silnik gaśnie po włączeniu: świateł, nawiewu, wy
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 1995r. bez LPG


Witam wszystkich forumowiczów.

Nie potrafię sobie poradzić z objawami jak w temacie. Nie znalazłem podobnych tematów na forum, a szukam już od paru godzin. Jeśli jednak się znalazł, to z góry przepraszam, lecz może to być już zmęczenie wzroku i prosiłbym o podesłanie linka jeśli problem został rozwiązany.

Opis problemu:

Samochód po przejechaniu paru kilometrów daje dziwne objawy. Otóż po uruchomieniu silnika podczas włączania świateł mijania silnik gaśnie. Podobny problem zauważyłem, kiedy włączyłem wycieraczki lub nawiew. Gdzieś wyczytałem, że "piszczek" od włączonych lamp może robić zwarcie - został zdemontowany, objawy nie ustąpiły. Miałem kiedyś immobilizer, lecz kiedy podczas mrozów mi się zawieszał - mechanik go usunął.
Dziwne jest to, że problem nie pojawia się ciągle - często, lecz nie zawsze. Natomiast zauważyłem jeszcze kolejne objawy (być może są powiązane). Wydaje mi się, że słabo świecą światła (kierunkowskazy na pewno). Kolejnym objawem jest to, iż kiedy uruchomię jakiekolwiek światła, wskaźnik temperatury silnika skacze poza skalę w prawo. Spędziłem już wiele roboczo-godzin przy tym aucie i dzięki temu forum udało mi się je rozwiązać (dzięki i szacun :) ) Na samą myśl o kolejnym problemie odkręca mi się palnik acetylenowo-tlenowy... niestety jest to samochód żony więc muszę go przywrócić do życia. Za pomoc z góry dziękuję.

P.S. Czy to może być wyłącznik świateł?
 
 
     
 koniu90



Informacje
LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 68
Skąd: Ostrów Wlkp
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 30 Czerwiec 2013, 13:08   
   Moje auto: Corsa B 1.2 8v


sprawdź napięcie jakie idzie do pompy paliwa w momencie włączenia świateł. Możliwe, że uszkodzone są kable i napięcie maleje przez to pompa nie dostaję odpowiedniego prądu i auto gaśnie
 
 
     
 ja37
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Czerwiec 2013, 21:10   

Ja bym zaczął od rzeczy najprostszych - masy.
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Czerwiec 2013, 23:24   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


ja37 napisał/a:
Ja bym zaczął od rzeczy najprostszych - masy.


Słuszna uwaga , opisane wyżej objawy to typowy problem z masą karoserii.
Sprawdź krótki gruby brązowy kabel między akumulatorem a przegrodą na której jest zamocowany .
Odpal auto i włącz światła , sprawdź kabel po obu końcach czy nie nagrzewa się w miejscach zaprasowania konektorów .
 
 
     
 bengi2


Informacje
Imię: Seweryn
Wiek: 44
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 4
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 30 Czerwiec 2013, 23:45   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 1995r. bez LPG


Wielkie dzięki za wskazówki. Jutro zabieram się za sprawdzenie masy. Nie mniej jednak chciałem się z Wami podzielić z jeszcze jednym objawem (żona poinformowała mnie o nim dopiero dzisiaj :nocom: ). Po wyłączeniu stacyjki i wyjęciu kluczyka silnik nadal pracował, ponoć nierówno ale pracował. Dopiero po ponownym włożeniu kluczyka do stacyjki, przekręceniu do pozycji "zapłon" i wyłączeniu - silnik zgasł. Czy to również może wskazywać na masę?
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 1 Lipiec 2013, 00:41   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


bengi2 napisał/a:
Po wyłączeniu stacyjki i wyjęciu kluczyka silnik nadal pracował, ponoć nierówno ale pracował. Dopiero po ponownym włożeniu kluczyka do stacyjki, przekręceniu do pozycji "zapłon" i wyłączeniu - silnik zgasł. Czy to również może wskazywać na masę?

Owszem , i prawdopodobnie silnik zgasł by po wyłączeniu świateł .
Przy braku masy i wyłączonej stacyjce prąd do sterownika silnika popłynął przez włączone światła, opisany objaw potwierdza problem z krótką masą przy akumulatorze .
 
 
     
 bengi2


Informacje
Imię: Seweryn
Wiek: 44
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 4
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 1 Lipiec 2013, 20:55   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 1995r. bez LPG


A więc... Przyczyna zazwyczaj bywa błaha. Tak było również tym razem. Oczywiście mieliście rację z tą masą. Połączenie przewodu z aku do grodzi było nieco skorodowane. Wystarczyło przeczyścić, nałożyć pastę miedzianą i porządnie dokręcić. Wszystko wróciło do normy.
Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI! Jak zwykle forumowicze pomogli :)

Temat do zamknięcia.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Silnik gaśnie po włączeniu: świateł, nawiewu, wy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.