Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 09:15
Zgrzyt przy wrzucaniu wstecznego w Corsie B
Autor Wiadomość
 dzakas001
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Grudzień 2008, 21:55   Zgrzyt przy wrzucaniu wstecznego w Corsie B

:pinki: A więc witam ponownie. Wszystko było dobrze dziś pojeździłem troszkę swoją nowo nabytą corsiawą i w pewnym momencie chce wrzucić wsteczny a tam zgrzyt jakby kola się nie zazębiały (dodam ze inne biegi wchodzą normalnie sprzęgło się nie ślizga). Wrzucić bieg wsteczny trzeba typowo na chama pewnie i zdecydowanie i gwałtownie i pokonać krótkotrwaly zgrzyt bo inaczej się nie da. Inne biegi wchodzą normalnie bez zgrzytu lecz też nie wrzuca się ich jednym palcem wiec pytanie: czemu wsteczny tak ciężko wchodzi i o ten zgrzyt :dobry:


+++++++++++++++++++++++++++++
znowu ty!!!! Proszę pisać używając polskich liter.
I nie zapominaj o dodaniu frazy w temacie: Corsa A/B/C/D

(zmienione, ale na przyszłość proszę się stosować do regulaminu).

Junior admin
Ostatnio zmieniony przez dudu 11 Grudzień 2008, 23:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 11 Grudzień 2008, 22:22   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Po pierwsze: czy do końca dociskasz sprzęgło?
Po drugie: jeśli sprzęgło się nie ślizga to może troszkę je podkręć?
Po trzecie: a jak tam olej w skrzyni? Ile go jest?
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 11 Grudzień 2008, 22:34   
   Moje auto: Opel Astra G


Ja bym obstawał przy tym, że niektóre Ople tak mają :co2: Szczególnie przy znacznych przebiegach. Ponowne wysprzęglenie powinno pomóc :witam:
 
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Grudzień 2008, 23:17   

To niby zależne od skrzyni jest, ale czy to nie jest tak, że w tych starszych Opelkach wsteczny nie jest synchronizowany ??

Przede wszystkim - nie próbuj wrzucić wstecznego podczas gdy pojazd toczy się do przodu ... A po drugie - jeśli chcesz wrzucić wsteczny, a zgrzyta Ci skrzynia, to zamiast próbować wrzucić wsteczny od razu z biegu, najpierw zrzuć na luz, puść sprzęgło, depnij je ponownie (do końca!) i dopiero teraz wsteczny ... nie powinno zgrzytać
 
     
 woytekw4
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Grudzień 2008, 10:44   

poprostu opel... ?? i tyle na temat
 
     
 Dru_j


Informacje
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 9
Skąd: Chojnice
Wysłany: 3 Styczeń 2009, 16:49   

Ja się dopiszę pod tym tematem aby nie zakładać nowego wątku.
Mianowicie raz po raz biegi w mojej corsince bardzo ciężko wskakują. Wszystkie. Nie wiem od czego to zależy. Jedyne co zauważyłem, to że jak jest zimno to przeważnie lżej wskakują. Przy silniku rozgrzanym przeważnie ciężej. Nie jest to jednak 100% reguła. Dziś np. przez 80km wchodziły lekko. Tzn. Rano 35km i po 5 godzinach kolejne 45km. Co do wstecznego to czasem zazgrzyta a czasem nie. Zawsze wciskam sprzęgło końca (instruktor 10 lat temu jak uczyłem się jeździć to powiedział, że ze sprzęgłem jak z kobietą, zawsze do końca. Bez urazy do kobiet :-) )Miał ktoś podobny przypadek i jakoś sobie z nim poradził?
 
 
     
 dzakas001
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Styczeń 2009, 21:26   

U mnie porblem sam z siebie przestal :graty:
 
     
 Dru_j


Informacje
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 9
Skąd: Chojnice
Wysłany: 17 Styczeń 2009, 11:38   

dzakas001 napisał/a:
U mnie porblem sam z siebie przestal :graty:

U mnie niestety sam nie przestał i pojechałem do mechanika. Powodem było sprzęgło. Teraz wszystko ok, tylko sprzęgło jest o wiele wyżej, ...ale jakoś się przyzwyczaję.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Zgrzyt przy wrzucaniu wstecznego w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.