Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:23
Płyn chłodzący i wentylator chłodnicy.
Autor Wiadomość
 lessul79


Informacje
Imię: Leszek
Wiek: 44
Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 2
Skąd: Krzepice
Wysłany: 16 Czerwiec 2013, 23:04   Płyn chłodzący i wentylator chłodnicy.
   Moje auto: Opel Corsa D


Witam wszystkich forumowiczów.
Od pewnego czasu zauważyłem problem z płynem chłodzącym. Mianowicie przy zimnym silniku płyn w zbiorniczku jest na poziomie minimum, po przejechaniu kilku kilometrów, przy zagrzanym silniku poziom płynu spada na wysokość ok 1,5-2 cm powyżej dna zbiorniczka. Wycieków nie ma jednak poziom płynu w zbiorniczku spada - czy to jest normalne? Ktoś mi kiedyś mówił, że pewnie gumowe rurki w których krąży płyn nagrzewają się w skutek czego płyn niejako kumuluje się w nich po czym stygnąc oddają płyn do zbiorniczka :ojj: Ponadto chcąc sprawdzić działanie wentylatora chłodnicy pozostawiłem samochód na "wolnych obrotach" i ku mojemu zdziwieniu po ok ponad 20 minutach wentylator nie drgnął. Temp. powietrza na zewnątrz ponad 20 st. C. Niestety Corsa D nie posiada wskaźnika temperatury więc trudno stwierdzić jaka w danej chwili jest temp silnika ale czy to jest normalne, że po ok 20 minutach wentylator nie zadziałał. Być może padł czujnik temp.
Jeśli któryś z kolegów też tak miał to proszę o informację.
Pozdrawiam
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 07:09   
   Moje auto: VW Golf 4


Płyn ubywa ponieważ włącza się tzw duży obieg i płyn wędruje w resztę przewodów gumowych w celu chłodzenia bloku silnika.To normalne zjawisko, masz mało płynu więc go uzupełnij/wymień na nowy.Co do wentylatora to może tak być że padł właśnie ten czujnik o którym piszesz.
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Czerwiec 2013, 17:34   

Pierwsze pytanie jaki masz silnik.
Bo jeżeli to 1.3 ctdi to tam nie załączy się wentylator bo ten silnik nawet przy plus 30 ciężko w trasie rozgrzać do 90 stopni:)
 
 
     
 lessul79


Informacje
Imię: Leszek
Wiek: 44
Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 2
Skąd: Krzepice
Wysłany: 19 Czerwiec 2013, 19:40   
   Moje auto: Opel Corsa D


Witam.
Przepraszam za brak podstawowych danych :)
Opisywany model to Corsa D ctdi Eco Flex, 75 km, przebieg 120.000 km, rocznik 09.
A tak nawiasem mówiąc pewnie dlatego brak jest wskaźnika temperatury.
Pozdrawiam i dziękuję za informację :)
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 23 Czerwiec 2013, 10:11   

Nie wskaźnik powinien być ale to głupi wymysł opla. ( strzeli wąż albo coś i skoczy temperatura i skąd masz wiedzieć? )
Da się uruchomić cyfrowy na wyświetlaczu opis znajdziesz tutaj na forum.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Płyn chłodzący i wentylator chłodnicy.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.