Przesunięty przez: Kaszubski
7 Marzec 2016, 19:44
[ Silnik] Brak mocy, nadmierne grzanie silnika
Autor Wiadomość
 sebapaka1


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Sebastian
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 13
Skąd: RZESZÓW
Wysłany: 10 Czerwiec 2013, 16:53   [ Silnik] Brak mocy, nadmierne grzanie silnika
   Moje auto: X14SZ


Witam, od paru dni moja corsa straciła moc a do tego nadmiernie się grzeje. Zaczęło się od dziwnego terkotania z okolicy pasków a po tym nastąpił spadek mocy. Mechanik sprawdził rozrząd, ciśnienie, wymienił koło pasowe wału bo miało duży luz, świece, przewody, sprawdził drożność wydechu... wszystko ok a mocy nadal brak. Tak się zastanawiam co mogło spowodować równoczesny spadek mocy oraz nadmierne grzanie silnika. pozdrawiam
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 10 Czerwiec 2013, 18:52   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Sprawdź Termostat i Pompę wody.. I jest szansa ze rozrząd jest przestawiony.. Miałem podobnie niedawno przyczyną był samo przestawiający się rozrząd... Klinek Koła Zębatego wału się ukruszył
 
 
     
 sebapaka1


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Sebastian
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 13
Skąd: RZESZÓW
Wysłany: 11 Czerwiec 2013, 05:55   
   Moje auto: X14SZ


Czy przestawiony rozrząd może powodować wyższą temperaturę spalania?
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 12 Czerwiec 2013, 09:11   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Przestawiony Rozrząd Może robić duże zamieszanie ze względu na to że czujnik położenia wału dostaje błędne sygnały.

W moim przypadku Ciężko było Określić jednoznacznie co powodowało Grzanie auta ale Objawy były Takie same. Rozrząd , Pompa wody i termostat został wymieniony . Ponadto Przewody Chłodnicy i Termowłącznik. Auto Chodzi katalogowo. A Corsa Jak jest jej za Ciepło to nie jedzie
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 13 Czerwiec 2013, 00:18   

Jeśli sprawdzana była kompresja to raczej odpada ale zaobserwuj płyn chłodzący czy go nie ubywa i w jakim jest stanie bo takie objawy towarzyszą również uszkodzonej uszczelce pod głowicą
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Brak mocy, nadmierne grzanie silnika
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.