Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:04
Błąd lewego lub środkowego czujnika uderzeniowego
Autor Wiadomość
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Kwiecień 2013, 12:18   Błąd lewego lub środkowego czujnika uderzeniowego
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Witam Wszystkich
Mam nie mały problem, nagle podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka poduszki powietrznej na konsoli oraz wyłącznik poduszki pasażera zaczął migać, pojechałem do znajomego na op-coma i okazało się że mam błąd czujnika uderzeniowego jak w temacie.
Czy wiecie może co mam sprawdzić, chciałbym uniknąć wizyty w ASO.
Pozdrawiam
 
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 18 Kwiecień 2013, 20:11   

Popatrz w manualu gdzie znajdują się dane czujniki, jak będzie potrzeba zdejmiesz zderzak i po dotykaj te czujniki bo możliwe, że któryś się wypiął?
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Kwiecień 2013, 21:32   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


A masz takiego manuala?
 
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 18 Kwiecień 2013, 22:10   

Poczytaj tutaj:
http://klubcorsa.pl/forum/viewtopic.php?t=4521

oraz tutaj:
http://klubcorsa.pl/forum/viewtopic.php?t=1577

:cmok:
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Kwiecień 2013, 17:33   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


thx, mam pytanie orientuje się ktoś czy w CD jest jeden czujnik uderzeniowy ten z przodu, czy więcej, jeżeli tak to gdzie jest reszta? :)

[ Dodano: 22 Kwiecień 2013, 20:27 ]
Co jest koledzy nikt nie wie ile jest czujników uderzeniowych?
Pytam się, gdyż na allegro znalazłem przedni i boczny, lecz nie mam pojęcia gdzie umieszczony jest ten boczny czujnik

[ Dodano: 7 Maj 2013, 09:49 ]
Na pytanie czy jest jeden lub więcej czujników sam znalazłem odpowiedź:
(w Corsie 5D) mam jeszcze przy słupku między drzwiami w okolicach progu żółty czujnik
(w Corsie 3D) tego czujnika nie mam, ale to może być fakt ilości poduszek w 3D mam 4 poduszki, a w 5D 8 poduszek.
Natomiast z błędem nadal się nie uporałem, ba jest coraz gorzej, na ten moment nie tylko świeci mi się kontrolka poduszek, ale także nie działa kontrolka nie zapiętych pasów (co powoduje dezaktywacje wszystkich poduszek przy uruchamianiu zapłonu...), a także raz na jakiś czas podczas ruszania nie ryglują mi się drzwi.
Mam pytanie czy możliwe jest to, że jakieś przewody pod fotelem kierowcy zostały uszkodzone (dość często zmieniamy jego ustawienie)? jak to sprawdzić, czy trzeba zdemontować fotel? Wczoraj zamówiłem Op-coma i będę mógł na bieżąco sprawdzać błędy to podam...
Jak ktoś wie o co może chodzić to proszę o pomoc, nie chcę zaprowadzać auta do ASO, bo mi pół samochodu wymienią.
 
 
     
 a-klops


Informacje
Imię: Adam
Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Maj 2013, 13:51   
   Moje auto: Corsa D


Witam, mam podobny problem
nie świeci mi się kontrolka nie zapiętego pasa kierowcy, a jeszcze tydzień temu działała.
Ktoś wie co może być przyczyną Corsa to 2008 r 5 drzwi 1,3 diesel
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Czerwiec 2013, 21:50   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


problem rozwiązany, padł sterownik poduszek, wymiana + sterownik 380 zł i wszystko działa.
Początkowo pojawiał się błąd czujnika, później nie działała kontrolka zapiętych pasów, a na koniec nie mogłem op-comem połączyć się ze sterownikiem can, Po wymianie wszystko działa jak należy
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » Błąd lewego lub środkowego czujnika uderzeniowego
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.