Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 13:35
Wycieraczka tył-problem
Autor Wiadomość
 rafal506



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Kwiecień 2012, 22:21   Wycieraczka tył-problem
   Moje auto: Wcześniej Rover 200 1998r


Mój problem polega na tym,ze tylna wycieraczka nie wraca do swojego położenia tylko np.staje na środku.Mogę ją ręcznie obracać o 360 stopni,jest jakby za luzna.Sama w czasie jazdy potrafi opaść ponizej szyby.Czy są w silnczku jakies blaszki odpowiedzialne za to?
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 16 Kwiecień 2012, 05:47   
   Moje auto: VW Golf 4


Wycieraczka przynajmniej u mnie w corsie b jest osadzona na trzpieniu
(tu takie foto poglądowe http://www.sklep.tomiicar...l_all%20(1).jpg )
na końcu jest zakończone takimi wypustami hmm jakby to nazwać trybko i może u Ciebie się to wyrobiło dlatego masz luźną wycieraczkę spr też jak wygląda ramie wycieraczki w miejscu gdzie jest ona mocowana bo tam też może być to wytarte.
 
 
     
 Dairsie



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 41
Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Kwiecień 2012, 16:41   

Ostatnio wymieniałam ramię wycieraczki. Też się przekręcała, stawała, opadała i takie tam cuda. Po odkręceniu okazało się że jest pęknięta i nie trzymała się w tych trybikach. Kupiłam nowe ramię, ustawiłam w dobrej pozycji, dokręciłam starą śrubką i działa jak powinno :) Jak blondynka to potrafi to też dasz radę :)
 
 
     
 rafal506



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Kwiecień 2012, 20:06   
   Moje auto: Wcześniej Rover 200 1998r


Problem rozwiązałem.Dokręciłem poprostu ramię wycieraczki:)Teraz muszę coś wymyśleć zeby ją jakoś "docisnąć"do szyby,bo prawie wcale nie zbiera.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 19 Kwiecień 2012, 05:00   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Sprawdź jak wygląda u Ciebie sprężynka wycieraczki bo być może jest już słabiutka i dlatego nie ma docisku
 
 
     
 piachu47


Informacje
Imię: Karol-ina
Dołączyła: 20 Maj 2013
Posty: 2
Skąd: Katowice
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 20 Maj 2013, 08:31   
   Moje auto: Corsa C 1.0


Witam,

czy ktoś mógłby mi pomóc, ponieważ schemat z książki serwisowej ma się nijak do faktycznej skrzynki z bezpiecznikami i nie wiem za bardzo, który bezpiecznik jest od tylnej wycieraczki.



Książka mówi o bezpieczniku w pozycji 29 i 20A-żółty. Jak to się ma w praktyce do mojego układu bezpieczników?
 
 
     
 _mefius_


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Maj 2013, 17:34   

Mam inny problem z tylną wycieraczką. Kupiłem na szrocie tylną klapę, ponieważ obecną zaczęła mi ruda zjadać. Przygotowałem klapę do lakierowania i za cholerę nie mogłem zdjąć tej wycieraczki. Nawet ściągaczem do łożysk nie dało rady. Tamtą uciąłem i stwierdziłem, że ze starem wmontuje. Niestety w starej też za cholerę nie idzie tego odczepić. WD40, stukanie, ściągacz i nic.
Ma ktoś jeszcze pomysł jak to ściągnąć? To jakaś diabelska moc tam siedzi :wryj:
 
 
     
 piachu47


Informacje
Imię: Karol-ina
Dołączyła: 20 Maj 2013
Posty: 2
Skąd: Katowice
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 9 Wrzesień 2013, 09:45   
   Moje auto: Corsa C 1.0


Witam, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, który przekaźnik odpowiada za tylną wycieraczkę?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C »  Karoseria » Wycieraczka tył-problem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.