Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:41
Kasowanie inspekcji olejowej
Autor Wiadomość
 radekmako
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Lipiec 2009, 07:30   Kasowanie inspekcji olejowej

Witam. Posiadam Corse D 1,2 2007r i jest już po gwarancji więc mogę spokojnie sobie sam powymieniać wszelkie płyny i filtry. Denerwuje mnie tylko że nie mogę się pozbyć napisu ISDN (inspekcji) po wymianie oleju. Czy wie ktoś jak można tą inspekcje skasować.
Kombinacja przycisku z zapłonem jak to miało miejsce w werscji C - nie działa :(
Z góry dzięki za info.
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 30 Lipiec 2009, 12:20   

Witam w Corsie C od 2003 roku wskaźnik inspekcji zeruje się w taki sposób, może i w Corsie D jest podobnie...:
- wyłączyć zapłon, wcisnąć i przytrzymać przycisk zerowania okresowego licznika km, po o około 3 sekundach pojawia się wskazanie InSP 0, trzymać dalej przycisk i dodatkowo wcisnąć pedał hamulca, trzymać razem przycisk zerowania i pedał hamulca, włączyć zapłon, na liczniku powinno migać InSP----, przytrzymać w dalszym ciągu przycisk zerowania i pedał hamulca, aż zmieni się wskazanie. Po około 10sek. pojawia się wskazanie kolejne wskazanie maksymalnego przebiegu... ale mówisz, że to nie działa tak ? a robiłeś to w taki sposób jak opisałem? Być może w Corsach D kasuje się to tylko interfejsem diagnostycznym... Pozdrawiam.
 
 
     
 radekmako
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Sierpień 2009, 16:04   

udało się skasowałem :) a byłoo to tak
trzymałem pare sekund przycisk przy liczniku później dodałem do tego predał hamulca i na koniec przekręciłem stacyjkę i.... :)
5 dyszek w kieszenie
Dzięki wielkie
 
     
 krism


Informacje
Wiek: 56
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: WŁOSZCZOWA
Wysłany: 9 Maj 2013, 06:56   

Witam nawiąże do tego tematu gdyż mam problem z inspekcją a właściwie z jej skasowaniem. Po przekręceniu zapłonu zapala mi się na ok . 1sek . napis insp potem zaraz gaśnie .Próbowałem skasować go według instr. z tego tematu ale niestety gdy wciskam przycisk od kasowania przebiegu nie zapala mi się napis insp tylko pojawiają dwa przebiegi dzienny i całkowity.Pytanie czy coś robię nie tak, czy może jeszcze za wcześnie na skasowanie napisu insp.
 
 
     
 klapek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Marcin
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 9 Maj 2013, 18:03   
   Moje auto: corsovectroastra


a zobacz może żarówka się przepaliła
 
 
     
 krism


Informacje
Wiek: 56
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: WŁOSZCZOWA
Wysłany: 10 Maj 2013, 05:00   

Z tego co mi wiadomo to przy przepalonej żarówce świecił by napis insp 2
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Kasowanie inspekcji olejowej
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.