Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:27
Dwie rozerwane opony vs jedna dziura na parkingu Carrefour
Autor Wiadomość
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 1 Maj 2013, 03:02   Dwie rozerwane opony vs jedna dziura na parkingu Carrefour

Witam.
Dzisiaj jechałem w 5os moim autem do kolegi na parking Carrefour. Była to późna godzina więc parking był opuszczony. Przejechałem przez w sumie słabo widoczną dziurę z prędkością 30-40 km/h która mi zniszczyła opony doszczętnie, nadają się tylko do wywalenia gdyż powstały pęknięcia o długości około 2 cm. Najechałem na dziurę, wokół studzienki kanalizacyjnej wyglądającej jak żeberka, w około niej była prawdopodobnie podmyta kostka brukowa na około 5cm. Zawsze staram się omijać dziury lecz tej po prostu nie było widać. Mam problem gdyż nie są to małe koła: 215/45 r17. Czy jest możliwość wywalczenia rekompensaty ze strony galerii za uszkodzenia wynikłe na ich terenie?! Pozdrawiam
Załączam zdjęcie dziury i filmik gdzie widać, że z przedniej opony powietrze zeszło od razu a z tylnej powoli.
PS. zadzwoniłem po assistance i mi wypisało dokładnie adres wydarzenia, wykonane naprawy (wymiana na zapas jednego koła i pożyczenie drugiego koła zapasowego abym mógł wrócić do domu). co zostało zniszczone itp.
Uploaded with ImageShack.us

FILM :nocom2:
http://www.youtube.com/watch?v=LAW8DohPJn8
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 1 Maj 2013, 20:06   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Myślę że masz spore szansę wywalczenia czegoś ale nie możesz tego zostawić.. Musisz zgłosić szkodę i etc... A No i pytanie czy jechałeś po drodze czy miejscu parkingowym ( bo mogą próbować to podważać.. Potem czy felga jest Oryginalna i tak dalej .. No Czynników jest sporo ale twierdzę że warto z nimi walczyć i próbować
 
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 1 Maj 2013, 23:00   

Dostałem taką odpowiedź:
"Wyceń szkodę, napisz pismo z roszczeniem, dołącz dowody i wyślij do właściciela parkingu."
Dziura jest między drogą z pasem ruchu a kostką brukową (czyt. miejsce parkingowym) co nie zmienia faktu, że taka japa nie powinna nawet występować!
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 1 Maj 2013, 23:08   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


No to tak zrób... Jeśli chcesz coś wywalczyć a Możesz sobie pozwolić na takie koszty powołaj rzeczoznawce... Niech sprawdzi czy felgi nie są pokrzywione, czy zawieszenie nie zostało uszkodzone.. Wtedy zgłoś to wraz z wyceną ;) Myślę że będziesz miał wtedy podstawy... Fakt Wyrwy nie powinno być ...
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 2 Maj 2013, 08:29   
   Moje auto: Porshe 911


w takich sytuacjach wzywa się policję... niestety taki kraj taki obyczaj.
opony trzymaj dopóki nie wywalczysz swego. Zdjęcia cyfrowe nie są dowodem w sądzie. Tyle z mojego doświadczenia.
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2 Maj 2013, 18:35   

Podjechałem dziś do Carrefour. Zdziwili się że tak późno ale kurczę, przygoda przytrafiła mi się o 22 więc nie miałem bladego pojęcia że biuro mają jeszcze otwarte tym bardziej, że nie było żadnego oznaczenia gdzie się znajduje. Spisali protokół do swojego ubezpieczyciela i czekam na odzew od nich. Później pewnie PZU gdzie mam ubezpieczone auto będzie się kontaktowało z ubezpieczalnią Carrefour, tak mi tłumaczono przynajmniej... :plff:
 
 
     
 bon


Informacje
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 24
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Maj 2013, 15:28   

bez raportu (albo chociaż notatki policji) nic ci się nie uda. Jedynie jeśli będziesz naprawiał z autocasco to twój ubezpieczyciel może ew. próbować odzyskać pieniądze. Niestety ale na bank właściciel drogi będzie ci sugerował zbyt szybką jazdę itd. no i nic nie wskurasz, a dochodzenie roszczeń będzie wymagało poświęcenia czasu i pieniędzy na udowodnienie ich winy.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Koła, felgi i opony » Dwie rozerwane opony vs jedna dziura na parkingu Carrefour
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.