szkoda całkowita auta po wypadku
Autor Wiadomość
 Przemkowy



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 37
Skąd: Konarzewo koło PZ
Wysłany: 17 Kwiecień 2013, 20:50   szkoda całkowita auta po wypadku

Witam,
niedawno miałem wypadek (tir nie wyhamował i wjechał mi w tył, a ja wjechałem w auto z przodu). Rzeczoznawca z PZU (ubezpieczyciel sprawcy) orzekł szkodę całkowitą i dostałem taką oto informację od niego
wartość rynkowa auta 2400zł (tu poprosiłem o szczegółowa wycenę szkody całkowitej, bo wydaje mi się że za nisko wycenił)
wartość wraku 600 zł
proponowana wartość szkody 1800zł.

Dodzwonić się na infolinię PZU graniczy z cudem więc chciałbym poradzić się Was:
1. co z wrakiem samochodu? czy jeżeli nie chcę zostawiać wraku mam prawo ubiegać się o wartość rynkową? a jeżeli będę musiał zostawić wrak to ile mniej więcej mogę za to dostać?
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 18 Kwiecień 2013, 06:38   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Ja tam biegły nie jestem w temacie. Jeśli mówisz szkoda Całkowita (2400zł) to wydaje mi się że jak zgadzasz się na nią to tyle dostajesz ile orzekli.. A Auto Albo robisz albo sprzedajesz do Kasacji( złomowiska i etc.)

Oni tego Nie sprawdzają. Chyba tak to działa ale na tym nie do końca się znam wiec niech ktoś jeszcze się wypowie
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 18 Kwiecień 2013, 09:46   
   Moje auto: AG Z14XEP


nie daj się zrobić w ten sposób że zostawiasz wrak i oni Ci 1800 wypłacą. Czemu Ty masz się martwić co zrobić z wrakiem? Jeżeli masz jakieś rachunki, zdjęcia czy cokolwiek poświadczającego wyższą cenę auta niż rynkowa, przedstaw je ubezpieczycielowi. Może na tej podstawie uwzględni inną wartość pojazdu niż rynkowa.

Jeżeli podczas kolizji komukolwiek z Twojego auta coś się stało, to są firmy zajmujące się ściąganiem ubezpieczenia. Wydoją OC sprawcy ile się da (biorą % od tego ile ściągną).


nie daj się nabrać na szkodę całkowitą auta


ludzie piszą, że możesz pójść do PZU i zagadać że niby chcesz to auto ubezpieczyć. Niech sporządzą wycenę auta i zabierz od nich to na piśmie. Wówczas pismo z ich wyceną do ubezpieczenia dołącz do odwołania o niewłaściwej wycenie auta do szkody. Ten sam ubezpieczyciel, to samo auto, a 2 różne wyceny...
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 18 Kwiecień 2013, 13:24   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Przerabiałem podobną sytuację Alianz zeszłej jesieni, ale z motocyklem.
Również uznana szkoda całkowita (gdy ceny części przewyższają wartość rynkową pojazdu, to uznaje się szkodę całkowitą).
Oszacowano wartość motocykla na cenę 800 zł. Poprostu dostałem kwotę w wysokości:
wartość rynkowa - (minus) wartość pojazdu po zdarzeniu.
Moto zostało u mnie.
Pojazd zostaje zabierany gdy wypłata odszkodowania odbywa się z AC. Z OC pojazdu nie powinni ci zabrać.
Poza tym po pierwszej kontroli rzeczoznawcy możesz go rozebrać częściowo auto, wezwać go ponownie i zgłosić kolejne uszkodzenia pojazdu, nie uwzględnione w pierwszym protokole powypadkowym.
Jeśli ponownie cena rynkowa zostanie zaniżona, to jedynie zostaje ci droga sądowa.
Na zabawe z uszczerbkiem na zdrowiu może już być za późno. Znając polskie realia od wypadku minęło już pewnie grubo ponad miesiąc. Jeśli na pierwszym protokole nie było informacji o uszczerbku na zdrowiu, nie było wezwane pogotowie, to ubezpieczyciel może odwoływać się od wypłaty odszkodowania z tytułu uszczerbku na zdrowiu
 
 
     
 bon


Informacje
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 24
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Kwiecień 2013, 16:09   

Nie przyjmuj proponowanej kwoty. Dostaniesz całość ale po 4 tygodniach. Tak teraz PZU robi. Proponują szybką wypłatę ale mniejszą od wyceny. Jeśli się z tym nie zgodzisz to musisz tylko doczekać.
 
 
     
 Przemkowy



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 37
Skąd: Konarzewo koło PZ
Wysłany: 18 Kwiecień 2013, 20:09   

dziękuję Wam za rady, zgłosiłem dodatkowo również szkodę na zdrowiu (2 tyg. jestem na L4) 2h po wypadku byłem w szpitalu na prześwietleniach więc mam dokumentację.

@bon - czyli jak będą do mnie dzwonili z decyzją, mam powiedzieć, że nie satysfakcjonuje mnie ta kwota? szczerze to z wrakiem nie mam co zrobić, mogę posprzedawać części, ale to trochę może potrwać, a ja auta do dojazdów do pracy potrzebuję, w grudniu silnik przeszedł generalny remont, ale nie mam na to rachunków :/ , jak dostałem od nich kalkulator wyceny auta, zdziwiło mnie że każde moje dodatkowe wyposażenie (typu: ABS< centralny zamek, immobilaizer, elektryczne szyby i lusterka) wycenili na 50zł za element, dodatkowo jest taka informacja "Pochodzenie pojazdu (-8%)" i z tego skasowali 180zł:/
Dzwonili do mnie również z firmy która pomaga uzyskać wysokie ubezpieczenie, ale wołali sobie za tą przyjemność 25% uzyskanej kwoty.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 18 Kwiecień 2013, 21:29   
   Moje auto: Porshe 911


Przemo opisz co jest zmasakrowane i wstaw foty.
Może to tylko tak źle wygląda
Ja tak miałem że chcieli kasować auto, ja sie nie zgodziłem, koszt mojej naprawy wyniósł może 200zł
Oplem jeździłem jeszcze 2 lata i sprzedałem go w dobrej cenie.
 
     
 Przemkowy



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 37
Skąd: Konarzewo koło PZ
Wysłany: 18 Kwiecień 2013, 23:20   

ok, jutro postaram się wrzucić zdjęcia :)
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 19 Kwiecień 2013, 09:57   
   Moje auto: AG Z14XEP


Przemkowy napisał/a:

Dzwonili do mnie również z firmy która pomaga uzyskać wysokie ubezpieczenie, ale wołali sobie za tą przyjemność 25% uzyskanej kwoty.


sporo, ale uwierz że i tak dobrze byś na tym wyszedł. Szwagier kupił motor i nawet do domu nie dojechał, bo koleś mu drogę autem zajechał. Złamał rękę, motor zniszczony. Ci od odzysku ubezpieczenia tak wyssali OC sprawcy, że szwagier z samego odszkodowania był ładnych parę stów do przodu ;) a potem jeszcze motor sprzedał komuś kto chciał przerobić na 3-kołowca ;)
ps. Pani mu przypomniała że np miał w kieszeni i-pada który uległ zniszczeniu - 800zł. Biorą % od tego ile dla Ciebie wywalczą, a więc walczą jak lwy o każdą złotówkę. To są zwykle prawnicy, więc wiedzą gdzie i jak uderzyć.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wszystko i o wszystkim co związane z Corsą » Ogólne » szkoda całkowita auta po wypadku
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.