Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:53
[ Silnik] Corsa 1.0 Z10XE /43kw/58KM Grzejący się mocno siln
Autor Wiadomość
 sobiech211


Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 1
Skąd: włocławek
Wysłany: 16 Kwiecień 2013, 19:32   [ Silnik] Corsa 1.0 Z10XE /43kw/58KM Grzejący się mocno siln

Witam
Mam mianowicie problem z grzejącym się silnikiem w swojej corsie w dniu dzisiejszym temp na zewnatrz 20*C jazda po mieście i wskazówka temp na czerwonym polu. Wiatrak się załącza na czas ok 90-96*C lecz nie potrafi zbić temp, dół chłodnicy zimny węże goroce twarde płyn chlodniczy po odkreceniu korka wyrzuca.
w aucie zostało zrobione:
-nowa chłodnica
-nowy termostat
-uszczelka pod głowicą
-nowy kruciec wody wchodzacy od góry w blok silnika
-odpowietrzanie przeprowadzałem nawet sam poprzez odkrecenie zbiornicza wyrównawczego na zimnym zilniku i pozwalałem aby osiągnął temp 90*C nawet wiecej ale wtedy wyrzuca płyn

-dodam jeszcze ze pompa wody podaje wode do zbiornicza wolnym strumieniem

juz mi rece opadaja u 2-ch róznych mechaników auto stało

Panowie macie jakieś propozycje może coś ponownie sprawdzić jutro wrzuce pare filmików może jak to wygląda....

dodam zeby zbić temp musze w aucie robić hawaje czyli nawiew powietrza ciepłego do auta i dmuchawa na 4 poprostu można się wykończyć dobre jest to jak ktoś chce zrzucić wage polecam!!! i daje gwarancje 20kg chyba w tydzień
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 17 Kwiecień 2013, 09:19   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Poziom Płynu Chłodniczego sprawdź..
Odpowietrzałeś Układ , termostat normalnie ci się otwiera ?
Przez Zimę nie zaślepiałeś chłodnicy ??

Pompa szybko wody nie podaje wiec chyba jest wszystko w normie...

Ja Twierdzę że to Normalna Temperatura w Corsie ponad 90 st.

Aż dziwię się że włącza ci się przy 96 wentylator bo mi na przykład w 1.2 włącza się przy 102
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17 Kwiecień 2013, 15:41   
   Moje auto: Laguna II PHII


temperatura otwarcia termostatu w z10xe to 92*C więc w okolicach tej temp powinien pracować silnik, układ chłodzenia w z10xe odpowietrza się korkiem? niema odpowietrznika nigdzie na przewodzie gumowym?
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Kwiecień 2013, 20:23   Re: Corsa 1.0 Z10XE /43kw/58KM Grzejący się mocno siln
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


sobiech211 napisał/a:
płyn chlodniczy po odkreceniu korka wyrzuca.

Przy 96 stopniach po odkręceniu korka płyn pójdzie do góry , i nie ma w tym nic specjalnie dziwnego bo jest to temperatura bliska wrzenia.
Zaworki w korku zbiorniczka utrzymują odpowiednie ciśnienie w instalacji chłodzącej podwyższając tym samym temperaturę wrzenia płynu, jeśli odkręcisz korek na zagrzanym silniku lub rozszczelnisz instalację to rzecz jasna płyn się zagotuje.
To że węże są twarde też nie jest niczym dziwnym, no chyba że nadmiernie ciśnienie uszkadza węże, to w takiej sytuacji oznacza to uszkodzenie zaworka regulującego ciśnienie. Zaworek znajduje się w korku zbiorniczka wyrównawczego, jeśli ciśnienie jest nadmierne lub jest jego brak to należy wymienić korek.
Mam dwie corsy, w obydwu wentylatory włączają się w okolicach 100 stopni.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Corsa 1.0 Z10XE /43kw/58KM Grzejący się mocno siln
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.