Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 10:57
[Elektryka] TID zapala się przy włączeniu radia
Autor Wiadomość
 Getik



Informacje
podkarpackie

Wiek: 45
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 40
Skąd: Dębica
Wysłany: 15 Kwiecień 2013, 13:59   [Elektryka] TID zapala się przy włączeniu radia

Witam, sprawdziłem 3 razy ale nie znalazłem odpowiedzi na forum. Otóż po włączeniu radia przy wyłączonym zapłonie, zapal się TID. W czym może być problem? Sprawdziłem kable z tyłu TIDa i fakt, niektóre są rozłączone ale po ich złączeniu dalej problem pozostaje. A i tak przy okazji, które kabelki i gdzie należy odciąć żeby widoczna była data na TIDzie? Oczywiście mowa o radiu niefabrycznym.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 15 Kwiecień 2013, 14:24   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


To jest Normalne że zapala się przy wyłączonym radiu TID to taka oryginalna procedura, tego nie obejdziesz ;)

Co do Kabelków przepraszam ale nigdy nie robiłem wiec nie podpowiem
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 15 Kwiecień 2013, 20:15   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


DAMIAN1991 napisał/a:
o jest Normalne że zapala się przy wyłączonym radiu TID to taka oryginalna procedura, tego nie obejdziesz

dokładnie. To normalne zjawisko. Ale można to obejść bez problemu, tylko po co?
Getik napisał/a:
A i tak przy okazji, które kabelki i gdzie należy odciąć żeby widoczna była data na TIDzie

Poczytaj sobie rozpiske kostki ISO (zasilającej).
W pinie, którym pojawia się 12V po włączeniu radia (pin odpowiedzialny za zasilenie wzmacniacza antenowego) będą dwa przewody. Jeden do wzmacniacza antenowego, drugi do TIDa. I właśnie ten drugi należy rozłączyć.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] TID zapala się przy włączeniu radia
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.