Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:53
[ Silnik] Corsa C 1.2 Twinport. Auto samo wkręca się na obro
Autor Wiadomość
 DeadEyes


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Nysa
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 13:17   [ Silnik] Corsa C 1.2 Twinport. Auto samo wkręca się na obro
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2 Twinport


Hejka. Mam problem z moją Corsą C. Otóż ostatnimi czasy autko samo wkręca się na obroty jak stoję na biegu jałowym. Najczęściej widać to przy ciepłym silniku. Byłem u mechanika. Powiedział, że trzeba wyczyścić przepustnicę.
Niestety nic to nie dało, więc zalecił kupno nowej. Nic to nie dało. Powiedział, że to przepływomierz. Wymiana na "używkę", nic nie dała. Efekt jaki był, taki jest. Skończyło się na tym, że wydałem 600 zł na auto. A obroty jak skaczą tak skaczą dalej. Jedyna wskazówka jest taka, że jak odpinam kabel od przepływomierza, to obroty spadają do normalnych. Czy ktoś miał podobną sytuację?
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 15:07   
   Moje auto: Porshe 911


podepnij ją" pod kompa i sprawdź błędy, będziesz miał czarno na jasnym co ją boli... gdybanie pozostawmy politykom

jeżeli błędów brak szukamy dalej :wstyd:
 
     
 DeadEyes


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Nysa
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 15:29   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2 Twinport


Jedyny błąd jaki wyskakuje, to błąd położenia wałka rozrządu...
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 17:22   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Spróbuj podjechać do Jakiegoś Sklepu z Częściami i spróbuj podmienić przepływomierz czy coś się zmieni albo na zasadzie gwarancji rozruchowej go kup... Zwykle oddają kasę (jeśli used)

No i zmień czujnik położenia wałka
 
 
     
 DeadEyes


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Nysa
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 18:09   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2 Twinport


Czujnik wałka rozrządu był wymieniany u pierwszego mechanika który się za to brał. Powiedział, jednak, że nic to nie zmieniło i zostawił mi stary.
Drugi mechanik powiedział, że problem leży po stronie rozrządu i należy wymienić cały (mój rozrząd był wymieniany około 30 tysięcy kilometrów temu).
Teraz zajmuje się tym trzeci mechanik i on tak jak mówię najpierw wymienił przepustnicę, a teraz wstawił używany przepływomierz.

Czy taki przepływomierz będzie pasował do mojego autka: http://allegro.pl/przeply...3121957468.html ?
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 18:12   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


W przypadku Corsy C Muszą zgadać się numery GM jeśli się różnią pewnie nie będzie działać...
Co do Wymiany przepustnicy to stawiał bym prędzej na pedał gazu... Potencjometr w Pedale może szaleć Corsa C ma Pedał gazu również elektroniczny
 
 
     
 DeadEyes


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Nysa
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 19:01   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2 Twinport


DAMIAN1991 napisał/a:
W przypadku Corsy C Muszą zgadać się numery GM jeśli się różnią pewnie nie będzie działać...
Co do Wymiany przepustnicy to stawiał bym prędzej na pedał gazu... Potencjometr w Pedale może szaleć Corsa C ma Pedał gazu również elektroniczny


Hmm... obroty same wzrastają tylko na w miarę ciepłym silniku. Na zimnym jest ok. Czy to dalej może być potencjometr w pedale gazu?
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 19:38   
   Moje auto: Corsa B 1.0


U mnie w CB 1.0 X10XE taka sytuacja miała miejsce po wymianie silniczka krokowego- raz na jakiś czas obroty wzrastały samoczynnie, po zgaszeniu i odpaleniu za jakiś czas był spokój. Tylko nie wiem, czy to była wina części, czy raczej serwisu, który mógł coś skopać na kompie. Jak wymieniałeś 30 tysięcy temu rozrząd, to nic nie powinno się dziać, chyba że ktoś źle ci graty poskładał. Taką przepływkę, to można sobie... Szukaj lepiej Boscha.
Ostatnio zmieniony przez CJ 12 Kwiecień 2013, 19:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 19:42   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Nie do końca Logicznie to brzmi bo On chyba temperatury nie rozróżnia.. Czyli trzeba by spróbować z Tą przepustnicą...

Tak teraz sam nie wiedząć zadam pytanie a wygląda to tak jak by się ssanie włączyło ? Tzn Spalanie jakoś wzrasta jak powiedzmy jedziesz gdzies dalej dużo pali ?
 
 
     
 DeadEyes


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Nysa
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 20:04   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2 Twinport


Hmm... generalnie wygląda to tak, że stoję sobie spokojnie na luzie (biegu jałowym jak kto woli)... chwila nic i tak po powiedzmy 5 sekundach auto stopniowo zwiększa obroty (potrafi aż do 2000 tysięcy). Czasami jednak stoję i nic się nie dzieje, także jest to losowe. Większego spalania nie odczuwam w trasie (często jeżdżę po autostradach). W mieście wiadomo będzie więcej palił bo jak mu trzyma w korku 2000 tysiące obrotów to ciekawo niestety nie jest :(

Edit: jutro nagram filmik, żeby pokazać cały problem. Tak jak mówię, może ktoś się już z tym spotkał, a na pewno lepiej jest to zobaczyć niż opisać. Byłem już u trzech mechaników i jak widać bez skutku... ja już sam rozkładam ręcę :( . Przywiązałem się do Corsinki i nie chce jej sprzedawać, ale z drugiej strony też nie chce pakować się w kosztowne naprawy.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 20:15   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


W ciemno też podejrzewał bym potencjometr pedału gazu.
Duża ilość osprzętu elektronicznego ma to do siebie że wszystko można zdiagnozować z poziomu komputera.
Ogarnięty mechanik podłączyłby komputer i prześledziłby chociaż historię zachowania takich elementów jak potencjometr gazu i przepustnicy , czujnik temperatury cieczy czy przepływomierz :uuu:
Poszukaj ogarniętego fachowca z komputerem .
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 20:22   
   Moje auto: Corsa B 1.0


To i tak nie masz źle, bo u mnie obroty szły do czerwonego pola plus zmiana biegów jakbym miał cały czas pedał gazu do oporu wciśnięty :buu2: Albo odpalam i od razu na czerwone pole... No i racja, potrzebny kumaty mechanik, który odczyta parametry pracy poszczególnych podzespołów, bo sam komputer niewiele znaczy, znam z autopsji- wywaliło EGR, przepływomierz i sondę, to EGR, przpływomierz i sonda do wymiany...
 
 
     
 DeadEyes


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Nysa
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 20:40   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2 Twinport


A zna ktoś takiego kumatego mechanika w okolicach Nysy bądź Wrocławia? Chętnie bym się skontaktował.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Corsa C 1.2 Twinport. Auto samo wkręca się na obro
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.