Przesunięty przez: DAMIAN1991
7 Lipiec 2016, 14:26
Jakie koło dojazdowe??
Autor Wiadomość
 jg1985


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Janusz
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2013
Posty: 4
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 5 Kwiecień 2013, 16:33   Jakie koło dojazdowe??
   Moje auto: CORSA D 1,3 CDTI


Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Nie znalazłem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie więc założyłem nowy temat.

W mojej Corsie D brak jest koła dojazdowego, co ciekawe nie ma też zestawu naprawczego. Nie wiem może ktoś je wyszabrował przed sprzedażą, ale nie sądziłem, że stworzy mi to tyle probelemów chcąc dokupić dojazdówke.

Otóż otwór w bagażniku na koło zapasowe ma średnice 45 cm u dołu i 50 cm przy górze. Od nowości auto jeździło na felgach stalowych 15" a opony to 185/65/15 bo tak jest wpisane w dokumentach zakupowych. Kupiłem koło dojazdowe 125/70/15", które miało na 100% pasować do Corsy D. Oczywiście nie pasuje ponieważ średnica koła to 55 cm. Sprzedawca zaproponował mi wymianę na 105/70/14", które podobno ma 50 cm średnicy.

Nie mam żadnego znajomego z Corsą D dlatego zwracam się z pytaniem na forum, może ktoś to też przerabiał. A może podpowiecie jakie w Waszych Corsach macie wielkości (lub średnice) koła dojazdowego. Chyba, że mam nietypowy otwór na koło zapasowe??
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 5 Kwiecień 2013, 18:07   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


A Powiedz Mi masz jakieś Styropiany Tam ?? Tzn Miejsce na Koło czy Raczej na Zestaw Naprawczy ?
Swoją Drogą jeśli Już mówisz ze sprzedawcą to ustal jeszcze czy pasuje Ci 15 na Ciasno Czy jest Luz ;) Albo przymierz 14 Calową Felgę od Kogoś ;) Czytam Pszczyna wiec mogę Ci udostępnić do przymiarki ;) i sprawdzisz czy w Ogóle 14" Puszcza Zacisk
 
 
     
 Przemas922



Informacje
slaskie

Imię: Przemek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 5 Kwiecień 2013, 22:13   
   Moje auto: Corsa D


Jutro sprawdzę co mi tam w bagażniku siedzi to Ci napisze :)
 
 
     
 jg1985


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Janusz
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2013
Posty: 4
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 6 Kwiecień 2013, 07:26   
   Moje auto: CORSA D 1,3 CDTI


Hej,
Damian mam w podłodze bagażnika otwór na koło zapasowe, a zestaw naprawczy podobno jest w bocznej ściance bagażnika ale tam jest pusto a z tego co wiem powinien być kompresor.

Dzwoniłem do Opla Tychy i powiedzieli mi, że bardzo rzadko zamawiali koła dojazdowe ale w poniedziałek dają mi znać jak to można rozwiązać ale raczej trzeba będzie wymieniać dywan w bagazniku z otworem na pełnowymiarowe koło ale to mi sie nie usmiecha.
Dojazdowe 15" pasuje po założeniu chociaż jest trochę mniejsze od 185/65/15 i gdyby zmieściło się w otworze w bagażniku nie byłoby żadnego problemu.

Poczekam jeszcze co mi powie Przemas jak sprawdzi jaki on ma otwór i koło dojazdowe - może to mi coś podpowie.
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 6 Kwiecień 2013, 10:03   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Zestaw naprawczy powinien znajdować się nie pod podłoga bagażnika tylko w zabudowanym nadkolu bagażnika - tj. otwierając bagażnik po prawej stronie w nadkolu pod plastikową pokrywką w kształcie trapezu

ps. z tego co wiem to do Corsy D po lifcie Opel nie przewiduje dojazdówki; albo zestaw naprawczy albo koło pełnowymiarowe - ale mogę się mylić
 
 
     
 Przemas922



Informacje
slaskie

Imię: Przemek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 6 Kwiecień 2013, 12:16   
   Moje auto: Corsa D


Ja mam pełno wymiarowe tj. 185/65R15, wnęka ma wymiar 62cm
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 6 Kwiecień 2013, 14:37   

Ale po co w ASO szukasz???

Ja kupiłem dojazdówkę za 50 zł z nie naruszonym bieżnikiem u gumiarza:)))

Otwór w bagażniku nie zawsze pasuje.
Ja się nie bawiłem i dociąłem na wymiar dojazdówki bo był lekko za mały.

Posiadam wersje z kompresorem ale nie ma to jak koło , rozerwie oponę i kompresor już nie pomoże;)
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Kwiecień 2013, 17:36   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Nie życzę Ci tego ale jak rozerwie Ci oponę to zestaw naprawczy również nie będzie Ci potrzebny. Będziesz się cieszył, że przeżyłeś a furą pewnie zainteresują się złomiarze.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 7 Kwiecień 2013, 09:40   
   Moje auto: ASTRA G


Kompresor powinien być w boczku. Taki np. : http://allegro.pl/corsa-d...3152897056.html
 
 
     
 jg1985


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Janusz
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2013
Posty: 4
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 7 Kwiecień 2013, 09:50   
   Moje auto: CORSA D 1,3 CDTI


Dzięki za informację Przemas. Upewniłem się tylko w tym co mi powiedzieli w Oplu, że Corsy D nie mają dojazdówek tylko trzeba wymienić na otwór koła pełnowymiarowego.

Czyli ja mam wersję z zestawem naprawczym, który sobie przywłaszczył 1 lub 2 właściciel, bo w miejscu gdzie powinien być jest pustka.

Kwestia nad którą się zastanawiam to czy może być zastosowana na dojazdówkę ta 14. Na dojazdówce nie powinno się przejeżdżać dużo no ale jak mi przyjdzie przejechać 50 km to może być kiepsko. Różnica 23% wg mnie to jest przepaść.

opona ....... średnica (mm) . różnica średnic . różnica średnic
185/65/15 . 621.5 mm ......... 0 mm ............... 0 %
125/70/15 . 556 mm ........... -65.5 mm ........ -11.78 %
105/70/14 . 502.6 mm ........ -118.9 mm ....... -23.66 %

Różnica ........ 50 km/h ...... 100 km/h
w prędkości
125/70/15 .... 44.11 km/h . 88.22 km/h
105/70/14 .... 38.17 km/h . 76.34 km/h
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 7 Kwiecień 2013, 10:08   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Witam

Ja również nie miałem dojazdówki oraz pełnowymiarowej felgi jak kupowałem CD.Jedynie kompresor ze sprayem.Zastanawiałem się co w tym przypadku zrobić.Myślałem nad zakupem dojazdówki ale sobie odpuściłem.Doszedłem do wniosku że najbardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie zakup stalówki na zapas.Na dojazdówce trzeba ostrożnie jechać gdyż auto jest trochę "nerwowe".Aktualnie posiadam felgę stalową 15" a oponka ma wymiar 185/60 R15.Wymiary wnęk na zapas w podłodze są takie same we wszystkich Corsach.Zwróć uwagę,że bezpośrednio pod wykładziną od strony zderzaka nie ma żadnych stalowych elementów nadwozia(jest puste miejsce). Trzeba jedynie naciąć część wykładziny bagażnika w dwóch miejscach(od dna bagażnika ku górze w kierunku zamka bagażnika) tak...aby stanowiła ,że tak powiem "odchylaną klapkę".W tym przypadku wkładasz zapas i kładziesz tą"klapkę-wykładzinę" na zapas i po problemie.Całkowite wycięcie wykładziny w miejscu gdzie koło się zapiera nie wygląda zbyt estetycznie.
Ostatnio zmieniony przez Natan 7 Kwiecień 2013, 12:10, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
     
 jg1985


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Janusz
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2013
Posty: 4
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 7 Kwiecień 2013, 10:22   
   Moje auto: CORSA D 1,3 CDTI


Natan przyjacielu takiej odpowiedzi oczekiwałem :gutpost: Cały czas mi to chodziło po głowie żeby naciąć to miejsce gdzie nie wchodzi opona ale nie wiedziałem co jest po drugiej stronie dywanika, a nie jest zwolennikiem niepotrzebnego rozkręcania auta. Jeszcze raz dzięki :)
 
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 4 Listopad 2015, 12:48   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Mam Corse z 2011 i mam zwyczajną oponę wrzuconą pod wykładziną, a zestaw jak lewarek, śrubokręt czy klucz po prawej stronie w zaślepionym schowku, miejsca jest dużo na normalne koło niż dojazdówke, ale widocznie jest róznica w rocznikach
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Koła, felgi i opony » Jakie koło dojazdowe??
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.