Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 18:28
Cofnięty licznik?
Autor Wiadomość
 Beny1234


Informacje
malopolskie

Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 8
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 30 Marzec 2013, 17:52   Cofnięty licznik?

Witam nabyłem corse c wersja comfort 2001 rocznik od kobiety. Zastanawia mnie przebieg wynosi tylko 101 tys. Siedzenia są w ładnym stanie kierownica chropowata nieprzetarta tak samo skrzynia biegów chropowata nie popękana skóra. Jedyne co mnie zastanawia to pęknięty przycisk klaksonu po lewej stronie. Czy to normalne? Da się jakoś sprawdzić przebieg? Auto miało tylko jeden przegląd w Aso w roku 2002 przebieg aż 14 tys.Zdjęcia są na ogłoszeniu którego sprzedawca zapomniał wycofać http://otomoto.pl/opel-corsa-C28504394.html. Kupiłem bo stan techniczny okazał się w miarę dobry dałem 7,800.
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 30 Marzec 2013, 22:30   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Da się sprawdzić op-com'em lub Tech2 przebieg. Możesz zajechać do ASO lub poszukać kogoś z takim interfejsem z forum w twoje okolicy.
Ogłoszenia już nie ma, więc wstaw fotki kierownicy, to może one coś zdradzą.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 30 Marzec 2013, 23:31   
   Moje auto: ASTRA G


sQcha napisał/a:
Da się sprawdzić op-com'em lub Tech2 przebieg. .

Takie możliwości są w autach z grupy audi, VW ale to po 2005 r produkcji. W naszych Oplach jedyne co wiem to można tylko wygrzebać że było coś dłubane w przebiegu ale bez określenia dokładnie ile ubyło kilometrów.
Możesz przybliżyć temat?

co do titka na kierowcy - średnio przecierają się po przekroczeniu 180 tysi.
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 31 Marzec 2013, 21:07   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


spidan napisał/a:
sQcha napisał/a:
Da się sprawdzić op-com'em lub Tech2 przebieg. .

Takie możliwości są w autach z grupy audi, VW ale to po 2005 r produkcji. W naszych Oplach jedyne co wiem to można tylko wygrzebać że było coś dłubane w przebiegu ale bez określenia dokładnie ile ubyło kilometrów.
Możesz przybliżyć temat?

co do titka na kierowcy - średnio przecierają się po przekroczeniu 180 tysi.


Można odczytać przebieg z ECU i z zegarów. Ostatnio sprawdzałem VC z 2004 roku i odczyt różnił się o 6okkm ;) Może VAGi daje się sprawdzić dopiero od 2k5, w GM'ach można w starszych :)

Jeśli chodzi o ASO, to mogą nawet sprawdzić ile było impulsów na czujniku ABS, co daje się przełożyć na przebieg.
 
 
     
 Beny1234


Informacje
malopolskie

Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 8
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 31 Marzec 2013, 22:08   

Sprawdzę przebieg przy okazji na razie oddaje do mechanika na wymianę czujnika oleju bo kapie końcówki drążka kierowniczego i ogólny przegląd. Jak wygląda sprawa świecących się kontrolek? Na necie są różne informacje a to mój pierwszy samochód i jestem zielony. Po przekręceniu kluczka gaśnie tylko kontrolka pasów bezp. Reszta 3 czerwone i dwie żółte gasną po uruchomieniu silnika w czasie jazdy się nie zapalają . To źle? Przed kupnem sprawdzałem tylko na okręgowej stacji kontroli.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 1 Kwiecień 2013, 19:24   
   Moje auto: AG Z14XEP


Kiedyś kolega (chyba op-comem) sprawdzał i korygował przebieg w astrze G. W op-comie przebieg dało się zmienić tylko 1 raz. Jako że udało mu się wpisać inny przebieg (dla testu wpisał inny o 2 km ), to znaczy że nikt wcześniej przy tym nie grzebał.
Który to był rok to nie pamiętam, ale raczej coś z początku lat 2000.

Ps. modyfikacja zapisanego przebiegu w zegarach i ECU nie jest wielkim problemem. Jak ktoś się orientuje w tym to wiele czasu mu to nie zajmuje, trzeba tylko wylutować i przeprogramować pamięć. Pytanie czy komuś się to opłaca w takim aucie... [handlarzom chyba zawsze się opłaca :złyy: ]
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 2 Kwiecień 2013, 10:54   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Milion napisał/a:
Kiedyś kolega (chyba op-comem) sprawdzał i korygował przebieg w astrze G. W op-comie przebieg dało się zmienić tylko 1 raz. Jako że udało mu się wpisać inny przebieg (dla testu wpisał inny o 2 km ), to znaczy że nikt wcześniej przy tym nie grzebał.
Który to był rok to nie pamiętam, ale raczej coś z początku lat 2000...

Osobiście się nie spotkałem z jednorazową opcją zmiany przebiegu, ale może i tak być w którymś modelu.

Opcja korekty jest po to by można było ustawić faktyczny przebieg podczas wymiany uszkodzonej części (ECU lub zegarów) niestety najczęściej wykorzystywana jest ona przez nieuczciwych sprzedawców.
Jeśli chodzi o odczyt i zapis pamięci eprom, to nie trzeba wylutowywać układu, taką możliwość daje nawet chiński klon op-coma.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 3 Kwiecień 2013, 15:26   
   Moje auto: ASTRA G


sQcha napisał/a:

Jeśli chodzi o odczyt i zapis pamięci eprom, to nie trzeba wylutowywać układu, taką możliwość daje nawet chiński klon op-coma.


Możesz podać więcej szczegółów jak to sprawdzić ? Jakiś manual?
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 3 Kwiecień 2013, 21:18   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


spidan napisał/a:
sQcha napisał/a:

Jeśli chodzi o odczyt i zapis pamięci eprom, to nie trzeba wylutowywać układu, taką możliwość daje nawet chiński klon op-coma.


Możesz podać więcej szczegółów jak to sprawdzić ? Jakiś manual?


Manuala nie mam.
Odpalasz o-c, wybierasz rok => model auta => nadwozie => zegary (lub licznik, nie pamiętam dokładnie) => opcje specjalne i tam jest opcja zmiany przebiegu oraz odczytu i zapisu pamięci eeprom.

Jeśli chodzi o sprawdzenie przebiegu w ECU:
O-C => rok => model => silnik => bloki pomiarowe i tam można znaleźć przebieg zapisany w ECU.
Może być lekka różnica między licznikiem a ecu, wynikająca z rozmiarów kół itd, ale jeśli jest znacząca (kilkadziesiąt - kilkaset tysięcy), to oznaka cofania.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Wyposażenie wnętrza » Cofnięty licznik?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.