Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 10:47
Corsa nie cały miesiąc i już dzwon
Autor Wiadomość
 BRZOZA1993


Informacje
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 10
Skąd: Głogów
Wysłany: 8 Marzec 2013, 17:40   Corsa nie cały miesiąc i już dzwon

Dzisiaj zaliczyłem dzwona (nie z mojej winny) Koleś wymusił pierwszeństwo i wylądowałem na jego nadkolu i drzwiach ;/ przy ok 20-30km/h. Z powierzchownych uszkodzeń to maska, belka za zderzakiem, zderzak, grill, pas przedni . Maska się cofła i mam takie pytanie bo cała siła uderzenia poszła w sam środek belki i czy muszę zwrócić na jakiś element szczególną uwagę. Miałem taki przypadek w R19 że cofły my się sanki przy kolizji a przy wycenie nie wziąłem tego pod uwagę i dałem się wydymać ;/ .Dlatego chcę teraz coś takiego uniknąć. Acha może ktoś się orientuje ile kosztuje malowanie maski Kameleonem???
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Marzec 2013, 19:06   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Która strona samochodu ucierpiała bardziej ? sprawdź podłużnicę prawą , lubi się giąć na początku kielicha.
 
 
     
 BRZOZA1993


Informacje
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 10
Skąd: Głogów
Wysłany: 18 Marzec 2013, 18:49   

A mam takie pytanie. Czy miał ktoś z was dzwona Corsą jak to wygląda bo troszeczkę się martwię aby ubezpieczyciel nie walną całkowitej.Czasami tak bywa że przy lekkiej stłuczce tak robią.Nigdzie nie mogę znaleźć sensownej stronki do Wyceny samochodu.Albo jak ktoś się orientuje to proszę o podanie wartości rynkowej.
Rok:1995
Przebieg: 195tyś
Wyp: 2xairbag, szyberdach, dzielona tylna kanapa, wspomaganie kier
Lakier Kameleon (czy były takie w corsach ?)
Wnętrze bardzo zadbane.
Chodzi mi głównie oto że po zakupie włożyłem w nią trochę siana wymieniłem
-Świece
-Kable
-olej
-wszystkie filtry (oleju, powietrza, kabinowy)
-Rozrząd (pompa wody,napinacz )
-Silnik Krokowy
-Uszczelka pod klawiaturą
-Tarcze hamulcowe z klockami
Więc głównie samochodzik kosztował ponad 4tyś i bardzo bym się zdenerwował dostając całkowitą i jakieś krocie odszkodowania
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 18 Marzec 2013, 19:54   
   Moje auto: Porshe 911


Brzoza 1995 Opel Corsa 1.2 w idealnym stanie bez LPG to max 2.5 do maxxxx 3 tyś zł! Takie są realia, a zazwyczaj jak wejdziesz pod auto to się zasmucisz, prowadnice, wahacze podłoga pognita, chyba że ktoś mega konserwacje zrobi ale i tak jak nie dołem to wyjdzie górą...
 
     
 BRZOZA1993


Informacje
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 10
Skąd: Głogów
Wysłany: 18 Marzec 2013, 20:45   

Ja już te corsy w idealnym stanie oglądałem rdza na rdzy :/ Ale przez tel to panie zero rdzy ale chyba tylko z zewnątrz albo zalepiona gazetami, pianką jak przychodzi do wymiany kół to lewarek magicznym sposobem znajduje się w środku. Moja ma dziurkę ok 4cm średnicy pod dywanikiem z tyłu i to wszystko :)
Rok temu miałem R19 1995r w LPG 175tyś i dostałem za całkowitą 2250 a całość wycenili na 3000 zł Tylko że tam była szpachla na szpachli dosłownie całe auto. Lecz wszystko było ukryte pod nowym lakierem który schodził podczas wycierania xD . A Corsa to jak by nie patrzeć moim zdaniem jest droższym samochodem i chyba bardziej zaawansowanym technologicznie ;> Byłem z Corsą u blacharza to wycenił naprawę na 500 zł do wymiany tylko maska którą muszę mu dostarczyć reszta do prostowania więc jak bym dostał te 1200-1500zł to nie było by tak źle
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 18 Marzec 2013, 21:30   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Dbasz o auto dla siebie, bo dla ubezpieczyciela nie ma to znaczenia:p Daje wycenę wg. katalogu plus ewentualne obnizki/wzwyżki wartości za: przebieg, ogumienie, ślady wcześniejszych napraw. Koszty napraw wylicza najpierw według stawek ASO- koszty części plus koszt roboczogodziny- Facet postara się zrobić ci całkowitą- wtedy wyliczy wartość "wraku". Od wartości przed kolizją odejmie wartość tego "wraku" i wyjdzie wysokość odszkodowania.
Rok temu likwidowałem z OC sprawcy i miałem do wymiany takie elementy(wg. rzeczoznawcy):

1 Pokrywa przednia
2 Wzmocnienie czołowe kpl.
3 Zderzak przedni kpl.
4 Reflektor kpl. L i P
5 Lampa kierunkowskazu przedniego L i P
6 Krata wlotu powietrza kpl.
7 Chłodnica wody
I według norm ASO koszt wyniósłby 6 627 zł
Ps. Co dla mechanika będzie dobre, dla rzeczoznawcy może być do wymiany- większa szansa na całkowitą. No i możesz zrobić kapitalny remont silnika, wymienić zawieszenie, a i tak dla ubezpieczyciela auto będzie miało wartość katalogową.
 
 
     
 BRZOZA1993


Informacje
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 10
Skąd: Głogów
Wysłany: 18 Marzec 2013, 21:56   

I ile kolego ci wypłacili ??
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 18 Marzec 2013, 22:03   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Urealniony koszt naprawy po zaokrągleniu: 2 800 zł. Nie oszczędzałem na częściach, a i tak zostało mi 1 200 zł.
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 18 Marzec 2013, 22:24   

Kolega West chyba miał na myśli podłużnice a nie prowadnice jeśli chodzi o spód auta :/
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Inne » Corsa nie cały miesiąc i już dzwon
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.