Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:34
Corsa D 1.3 cdti
Autor Wiadomość
 r0siu


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Kłodawa
Wysłany: 15 Październik 2012, 11:28   Corsa D 1.3 cdti

Witam serdecznie. Mam możliwość zakupu Opla Corsy D z 2009r w silniku 1.3 cdti 75km za 25 000zł z Francji. Autko najbogatszym wyposażeniem w 5 furtkach. Przebieg 41 000km. Nie mogę znaleźć wielu opinie na temat tej konfiguracji dlatego chciałbym prosić was o pomoc. Mam namyśli tu awaryjność. Auto na wielu stronach ma dość marne opinie 3.8 na 5 ale ludzie nie piszą wiele, gdy coś jest to o benzynie ale mało konkretnie np: "auto po skonczenie gw caly czas w serwisie". O co może im chodzić ? Nic mi to nie mówi.
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15 Październik 2012, 13:45   

Podejrzewam ze chodzi im o to ze po skończeniu gwarancji nadal było serwisowane w serwisie opla tzw. ASO.

Co do opinii, pewnie wielu się nie zgodzi ze mną ale to moja opinia.
Silnik 1.3 ctdi jak dla mnie jest dosyć ekonomiczny jeżeli się go wyczuje i odpowiednio jeździ. Co do awaryjności moje autko mam prawie trzy lata w sumie tylko elektrozawór który załącza turbinę padł. Tak nie było jakiś super drogich awarii.

Musisz brać pod uwagę to że pewnie autko ma filtr dpf, który w Polsce a ogólnie rzecz biorąc w jeździe miejskiej jest uciążliwy i raczej będziesz myślał o jego usunięciu a pewnie jak u mnie to się stało padnie egr którego też nie wymieniałem a po prostu wyłączyłem w sterowniku co moim zdaniem wygodniejsze i dużo lepsze niż sama wina.

W tym aucie często masz też dwumasę sprawa wymiany dosyć droga chociaż już widziałem zamiennik sztywnego koła tańszy i wytrzymalszy.

Zdarzały się egzemplarze które jak mój po trzech latach miały oznaki korozji maski lub tylnych błotników oraz na dachu pod listwami(produkowane o ile pamiętam w hiszpani)

Co do przebiegu 41000 bym nie wierzył:)

Ale ogólnie można polecić autko do ceny moim zdaniem ok!
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Październik 2012, 14:06   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Przebieg możliwe, że realny ale lepiej podjedź z nim na kompa. Ja mam CD 1,3 CDTI 2007 i mam przebieg 61 tyś, ale to drugie auto w domu. Od początku tj od 2008 zrobiłem w niej tylko obie piasty ( na gwarancji), czujnik ABSu nie uznane na gwarancji w ASO kosztowało to 250 zł oraz wymiany eksploatacyjne takie jak filtry klocki tarcze.
Ogólnie polecam ten silnik, autkiem jeździ żona w trybie mieszanym 4,7 L więc jest to dosyć miłe, że na stację nie jadę co drugi dzień.
U mnie korozji pod maską nie ma (autko z Belgii) DPFu też nie mam.
Pozdrawiam
 
 
     
 r0siu


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Kłodawa
Wysłany: 15 Październik 2012, 17:38   

Autko ściągnął kolega. Od samego początku widziałem przebieg i dlatego jest realny. Te części co macie powyłączane to nie przeszkadza? Nie wiem co to jest bo nie jestem mechanikiem.
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16 Październik 2012, 11:09   

Nie musisz tego wyłączać ale jeżeli chcesz jeździć z dpfem to poczytaj w necie co to jest.
Są wersję silników z dpfem i bez. Podejrzewam że niestety rok 2009 będzie już miał bo tak osiągali normę spalania euro 4 albo i może euro 5.
 
 
     
 r0siu


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Kłodawa
Wysłany: 16 Październik 2012, 21:47   

Jutro skocze przejechać się i zobaczę jak to chodzi. Obecnie mam corolle z 99r z 1332cm3 z niby 85km. Mam jeszcze pytanie. Jest jakaś różnica między zwykłą ON a ON Verva w jeździe? Czy mogę zaszkodzić tankując ON Verva ?
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17 Październik 2012, 13:51   

Zaszkodzić może ale cena Twojemu portfelowi:D
 
 
     
 r0siu


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Kłodawa
Wysłany: 17 Październik 2012, 13:57   

Jak tylko portfelowi to i taj nie wiele:) I tak mam -23% za ropę
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Październik 2012, 11:32   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Z tym DPF najprościej jeśli nie masz dokumentacji auta zajrzyj i dotknij wnętrze rury wydechowej.
Jeśli jest brudne od sadzy to masz silnik w Euro4 bez DPF, jeśli czyściutki wydech niestety jest DPF.
 
 
     
 r0siu


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Kłodawa
Wysłany: 22 Październik 2012, 19:51   

Dzięki dzięki za info. Muszę zobaczyć w rurę co tam widać. Ostatnio byłem przejechać się autem i powiem wam nawet nawet. Mimo że ma tylko 75 koni zbiera się lepiej niż moja corolla z 99 z 86 koni. Wydaje mi się że wezmę to auto. Mam jeszcze około 14-20 dni aż będzie do odbioru więc muszę się dowiedzieć co z tym paliwem ON vs Verva. Jak na razie dostałem info że tylko mojemu portfelowi zaszkodzi ale to i tam mała różnica ceny jak będzie FV na firmę.

Nie mam tylko pojęcia jak prawidłowo jeździć dieslem. Nie widziałem tam nigdzie wskaźnika temperatury. Z tego co słyszałem musi silnik się rozgrzać i dopiero wtedy można używać turbiny. Kiedy mam wiedzieć że nastąpiła ta chwila. Potem chyba trzeba ją chłodzić? Ile czasu zanim się zgasi ? 30s 60s? Może więcej ? Jako że nigdy nie miałem styczności z dieslem każda informacje się przyda. Wiem w necie jest wiele info ale co silnik to może inne zasady. Nie znam się i wolę zapytać.
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Październik 2012, 11:16   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Staram się nie kręcić mocno silnika gdy robię pierwsze 5-10km po odpaleniu silnika. Sporo zależy od temperatury otoczenia.
Mam obecnie nową Fiestę 1.4TDCI i tak jak w Corsie tutaj równiez brak temp. silnika
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 25 Październik 2012, 07:42   

W corsie można włączyć test mode i pokazuje nam temperatura silnika.
Jak to zrobić jest opisane na forum musisz poszukać. W mieście nie załączam bo to upierdliwe jest ale na dalekie trasy tak. Chociaż też musisz wiedzieć że silnik 1.3 to nie przekracza raczej temperatury 85:) Jak dla mnie zima to grzanie tego auta to tragedia:D
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Październik 2012, 23:18   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Ja zimą gdy jeszcze miałem Corsę 1.3 CDTI to miałem nagrzane w kabinie po 30km jazdy.
Grzanie zimą tego silnika jest kiepskie.
 
 
     
 aros


Informacje
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 13
Skąd: Rybnik
Wysłany: 27 Październik 2012, 12:50   

Wracając do twojego pytania odnośnie chłodzenia turbiny , oczywiście ma to znaczenie jeśli że tak powiem mocno grzałeś po garach i potem chcesz zgasić silnik to proponuje minimum 30 sekund odczekać aż turbina ostygnie a na zimnym silniku to delikatnie wystarczy jakieś 6-8 km
 
 
     
 ch_tomek


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Marzec 2013, 22:25   

Jeżeli chodzi o silnik to polecam auto. Miałem taki w Corsie C. Przejechałem ok 60 tys. km. Jak na 75 KM jest dynamiczny i mało pali. Jednak pamiętaj że ten silnik jest bardzo czuły na jakoś paliwa.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Inne » Corsa D 1.3 cdti
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.