Przesunięty przez: Kaszubski
9 Marzec 2016, 23:29
WYCIERACZKI + SPRYSKIWACZ
Autor Wiadomość
 zwieerzuu


Informacje
Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Wodzisław
Wysłany: 30 Styczeń 2013, 12:50   WYCIERACZKI + SPRYSKIWACZ

Jestem nowy, jednak wczesniej przeszukałem dokladnie forum i mojego problemu nie ma ( chyba, że mi coś umkneło)

Podczas jazdy do punktu A wszystko działało sprawnie. Po 30 minutach uruchomiłem ponownie moją crose i przestały działaś wycieraczki przednie oraz tylnie + spryskiwacze.

Co radzicie ? :złyy:
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 30 Styczeń 2013, 13:05   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Hmm Zapytam jak Laika ..

Sprawdziłeś Może bezpieczniki ?? Skoro wszystko padło to bezpiecznik raczej też...
 
 
     
 zwieerzuu


Informacje
Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Wodzisław
Wysłany: 31 Styczeń 2013, 11:50   

Bezpiecznik się przepala za każdym razem gdy uruchamiam wycieraczki.

Tak mi się zdaje bo gdzieś już czytałem że mogła woda się zebrać pod wycieraczkami i poprostu przy próbie włączenia wycieraczek są ona zbyt 'ciężkie' i się bezpiecznik przeprala

możliwe ?
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 31 Styczeń 2013, 13:38   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Sprawdz Kable dochodzące do Silniczka One są fabrycznie trochę za krótkie i dochodzi do zwarcia...

Obciążenia bym nie obstawiał... w Porywach Silniczek do smieci
 
 
     
 Romuluss


Informacje
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Psary
Wysłany: 31 Styczeń 2013, 21:02   

Odłącz silnik wycieraczek, zamiast niego podłącz multimetr lub żarówkę - w ten sposób sprawdzisz zasilanie, czy dochodzi do silnika wycieraczek. Jeśli jest zwarcie w instalacji to wywali bezpiecznik, jeśli bezpiecznik będzie OK, to wtedy sprawdź silnik.
 
 
     
 zwieerzuu


Informacje
Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Wodzisław
Wysłany: 2 Luty 2013, 15:02   

Wymontowałem wszystko i szok. Bardzo rzadki i mokry syf na wysokość 5-7 cm tak, że silniczek do polowy + kable do niego dochodzące w tym czymś utopione. Wyczyściłem wszystko, wysuszyłem, wyczyściłem, włożyłem nowy bezpiecznik 7,5A i działają bez zarzutu.

Tylko został problem ze spryskiwaczami. Przy próbie uruchomienia wywala bezpiecznik.

Tak więc w podsumowaniu. Wycieraczki działają ale wywala bezpiecznik przy włączaniu spryskiwaczy. Dam rade kilka dni bez spryskiwaczy jeździć, ale na dłuższą metę sobie tego nie wyobrażam tym bardziej w taką pogodę jaka teraz panuje ;/

macie jakiś pomysł?
 
 
     
 Kadzio


Informacje
pomorskie

Wiek: 33
Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Luty 2013, 15:58   

Dobrać się do pompki spryskiwaczy wymontować wyczyścić i sprawdzić na krótko z aku czy nie robi zwarcia i pracuje poprawnie
Jeżeli będzie ok szukaj dalej czegoś co robi zwarcie
 
 
     
 Skorek


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Luty 2013, 17:20   

Kolego mogłbys powiedziec jak ten silniczek sie wymontowywuje? bo ja rozkreciłem to wszystki i nie wiedziałem za co sie zabrac.
 
 
     
 Romuluss


Informacje
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Psary
Wysłany: 11 Luty 2013, 19:09   

Pompkę do spryskiwacza masz wciśniętą do zbiorniczka. Trzyma się na takim grubym gumowym pierścieniu (coś niby oring). Najprawdopodobniej zalany jest silniczek i stąd zwarcie i leci bezpiecznik. Nowa pompka koło 30-40zł kosztuje.
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2 Marzec 2013, 20:13   

Nowa pompka z ASO to koszt 200zł. Nowy zamiennik 30zł. Sam ostatnio wymieniałem.... :ojh2:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » WYCIERACZKI + SPRYSKIWACZ
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.