Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:59
zamiana oleju z mineralnego na syntetyczny
Autor Wiadomość
 mariooshec


Informacje
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 2
Skąd: Elbląg
Wysłany: 25 Luty 2013, 22:23   zamiana oleju z mineralnego na syntetyczny

Witam,
w mojej Corsie 1.0 z 2002 roku z przebiegiem 140 tys. poprzedni właściciel zalewał silnik olejem 15W40, chciałbym przejść na 5W40... Robił ktoś z was podobną zamianę?
Opinie są podzielone, więc nie wiem co o tym sądzić, mój mechanik powiedział że trzeba zrobić płukankę i będzie dobrze.
W książce serwisowej zalecają stosowanie oleju od 0W30 do 10W30 (przy czym od 30 wzwyż).
Jaka jest wasza opinia?
z góry dziękuję za pomoc
 
 
     
 Matthew


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 3
Skąd: Aberdeen
Wysłany: 25 Luty 2013, 22:56   

Wez pod uwagę ze to jest 3 cylindrowiec, i nie wiesz w jakim jest stanie w środku oraz po zalaniu 5w40 mogą się pojawić przecieki, wiec jak byś chciał zmieniać to jedynie na 10w40 bym polecał.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26 Luty 2013, 00:59   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Olej mineralny czasem bywa zabójczy dla silnika, osad który tak świetnie uszczelnia wycieki czasem powoduje zatkanie kanału olejowego i silnik nadaje się na śmietnik.
Zasadniczo dla silnika jest lepiej gdy stosujemy syntetyk, jego lepkość nie ulega zmianie tak gwałtownie jak w przypadku olejów mineralnych, na zimnym silniku syntetyk jest rzadszy , natomiast w przypadku silnika rozgrzanego lub przegranego nie rozrzedza się tak jak minerał.
Jednak jeśli był stosowany minerał to zalanie syntetyku może się zakończyć fatalnie , wystarczy że w jakimś kanale olejowym odklei się większy kawałek nagaru i coś zatka.
10W40 wydaje się być najwłaściwszym kompromisem.
 
 
     
 mariooshec


Informacje
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 2
Skąd: Elbląg
Wysłany: 26 Luty 2013, 20:33   

Normalnie to może bym i został przy mineralnym, ale lubię mieć wszystko zrobione porządnie czyli zgodnie z zaleceniami producenta. Poza tym muszę co jakiś czas trochę oleju dolewać, takie uroki mineralnego, a wycieków nie mam... może poza jednym gdy padł mi czujnik ciśnienia oleju i zaczął puszczaj olej (ale problem rozwiązany, po wymianie czujnika na nowy).
Jakie oleje polecacie, bo ja mam zaufanie do Motul'a i Valvoline.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Luty 2013, 20:04   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


mariooshec napisał/a:
Jakie oleje polecacie, bo ja mam zaufanie do Motul'a i Valvoline.

Bardzo ambitnie , ja leję Mobil 1 , mam dwie corsy B , jedna jeździ na 10w40 a druga na 0w40 .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » zamiana oleju z mineralnego na syntetyczny
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.