Przesunięty przez: Kaszubski
5 Lipiec 2016, 11:27
Niedomykająca się szyba
Autor Wiadomość
 wasiu9


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 38
Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 10
Skąd: Otwock
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 29 Styczeń 2013, 20:57   Niedomykająca się szyba

Witam,

Mam problem z lewą szybą w mojej 3 drzwiowej korsie. Otóż przy jej zamykaniu tak jakby leciała do przodu co skutkuje pozostawieniem niedużych szczelin. Muszę ją trochę dociskać do tyłu żeby wskoczyła. Czy jest to do zrobienia w zasięgu lajka (jeśli tak to prosiłbym o jakieś sugestie jak) czy raczej grubsza sprawa dla mechanika.

Dodatkowo mam trochę krzywo kierownicę, nie jest idealnie prosta w momencie jazdy na wprost. Czy to również jest nieduża sprawa której mógłbym podołać?
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 29 Styczeń 2013, 21:15   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jeśli chodzi o szybę to jako laik możesz zacząć od zrzucenia Tapicerki i rozerzenia się wewnątrz drzwi co się po robiło...

Prawdopodobnie spała ci szyba z jakiejś prowadnicy,zdarza się... Rozumiem szyba na Korbkę?? Prawdopodobna Taktyka naprawy odkrecenie prowadnicy ustawienie poprawnie szyby i zalożenie prowadnicy.. :) Powiem Szczerze cieżko to tłumaczyć.. Ale Jeśli to to Co myślę to powinieneś to zobaczyć...


Co do Kierownicy to Pytanie jest czy zbierzność masz dobrze to po pierwsze ... Potem Jeśli niemasz poduszek to sprawa prosta klaskon wylatuje ustawiasz auto prosto i blokujesz kierownice odkrecasz i przestawiasz na wieloklinie...
 
 
     
 wasiu9


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 38
Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 10
Skąd: Otwock
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 30 Styczeń 2013, 11:20   

Zbieżność, dobre pytanie. Poduszkę mam więc sam nie będę ruszał.

Z szybką powalczę, dzięki - mam tutaj taki tutek jak rozebrać drzwi pod montaż głośników - to razem z tym dam radę machnąć?

Jeszcze mam pytanko odnośnie czyszczenia tapicerki i polerowania rys na plastikach, mógłby ktoś polecić jakąś skuteczną metodę/preparat na to?
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 30 Styczeń 2013, 13:04   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Poradnik jak najbardziej przydatny.. Ale wierz mi ze i bez niego sobie poradzisz...

Co do czyszczenia tapicerki to Teksylia przyjemnie czyści to
http://www.fordprobestore...b0da13672641269

A Jeśli chodzi o wewnętrzne plastiki to woda z detergentem ( choćby odrobina Ludwika) fajnie domywa ( no i potem do sucha wytrzeć - polecam szmatkę z microfibry) A Na rysy nie wiele poradzisz...

A Tak poza tematem poszukał byś odrobinkę na forum to znajdziesz obszerniejszy Temat...
 
 
     
 wasiu9


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 38
Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 10
Skąd: Otwock
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 30 Styczeń 2013, 14:07   

Czytałem w jakieś opinii że na rysy może trochę pomóc czyszczenie (dość żmudne) pastą do zębów, może ktoś kto zna ten sposób mógłby z opiniować?

Odnośnie poszukiwania obszernego tematu - sporo na tym forum wszelkich tematów aczkolwiek jakbyś podpowiedział mniej więcej gdzie mam szukać to z chęcią bym tam powęszył :)
 
 
     
 Przemkowy



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 37
Skąd: Konarzewo koło PZ
Wysłany: 30 Styczeń 2013, 14:40   

wystarczy kliknąć "szukaj" i wpisać o co nam chodzi

i tyle w temacie:

http://klubcorsa.pl/forum...ght=czyszczenie
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 30 Styczeń 2013, 14:45   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


W Pisujesz w szukajkę renowacja Plastików , czyszczenie i Etc.. Co do Pasty do zębów nie próbowałem ... I ogólnie brzmi to trochę nie ciekawie..

A Jeśli chodzi o nakierowania to się trochę postarałem:
http://klubcorsa.pl/forum...nie+plastik%F3w

A Ponadto szukał bym w działach problematyka i modyfikacje ... Tam coś powinieneś coś znaleść...

A Jeśłi wprowadziłem w błąd to :wstyd:
 
 
     
 wasiu9


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 38
Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 10
Skąd: Otwock
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 31 Styczeń 2013, 10:33   

Gdyby tak ludzie wszystko szukali i nic nie pisali to nikt by nie dyskutował i nie poznawał nowym ludzi :) :) Dzięki za porady, postaram się coś pobawić i więcej szukać :)
 
 
     
 wafel23


Informacje
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 18
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 25 Luty 2013, 19:59   

co do tych szyb to masz elekryczne , u mnie tez tak bylo ze prawa strona miala szczeline przy zamykaniu , jak odkrecisz boczna tapicerke jest tam ten krzyzak pokombinuj tam dokrec srubki poluzuj poruszaj w lewo ogolnie to tam siedzi u mnie pomoglo i szybka sie zamyka (posiadam elektryczne)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Niedomykająca się szyba
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.