Przesunięty przez: Kaszubski
28 Marzec 2016, 15:10
Szybki wzrost temperatury i włączenie kontrolki Check engine
Autor Wiadomość
 wasiu9


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 38
Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 10
Skąd: Otwock
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 14 Luty 2013, 10:53   Szybki wzrost temperatury i włączenie kontrolki Check engine

Witam,

Dziś zdarzyła mi się bardzo dziwna przypadłość w mojej Corsie B 1.2 z 1996 roku Benzyna + Gaz. Jadąc na gazie, standardowo od miesiąca (tyle mam auto) temperatura auta nie przekraczała 90 stopni. Dziś przydarzył mi się korek, jechałem w nim około 20 minut. Po około 10 minutach zauważyłem, że temperatura wzrosła trochę ponad 90 stopni. Lecz jadąc wolno na jedynce w dosłownie 5 minut zagrzało się do ponad 100 stopni. Wyjechałem z tego cholernego korka, temperatura zaczęła spadać i przy około 95 stopniach zapaliła się kontrolka CHECK ENGINE. Oczywiście nie wpłynęło to w żaden sposób na pracę silnika. Dojechałem do celu (10 minut) wyłączyłem silnik i zapaliłem ponownie. Kontrolka znikła. Czy jest możliwe, że przyczyną był olej silnikowy (który kwalifikuje się do wymiany) bądź niedobór płynu chłodniczego? Czy to coś poważniejszego się zapowiada?
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 14 Luty 2013, 18:24   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Czy jak auto się zagrzało to włączył się wentylator?
Możliwe, ze masz uszkodzony włącznik wentylatora, jeździsz, to jest ok, bo pęd powietrza załatwia sprawę, a stanąłeś, to silnik się zgrzał, bo wentylator nie zadziałał.
 
 
     
 wasiu9


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 38
Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 10
Skąd: Otwock
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 14 Luty 2013, 18:52   

Dobre pytanie, nie słyszałem za bardzo wentylatora. A od jakiej temperatury się włącza?

Zrobiłem teraz test wracając z pracy, rozgrzałem samochód i puki jechałem trasą temperatura stała w granicy 80 stopni. Gdy stanąłem na światłach i chwile na nich postałem poszło do 85 stopni. Zaparkowałem auto ale zostawiłem na chodzie i patrzyłem na temperaturkę co kilkanaście sekund gazując go lekko. Po paru minutach wskazówka wskoczyła na ponad 92 stopnie. Co ewidentnie jest z chłodzeniem i nie jest to na pewno wina małej ilości płynu. Przed powrotem do domu wlałem litr Prestone i prawie pod korek weszło.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 15 Luty 2013, 07:21   
   Moje auto: AG Z14XEP


wentylator od ok 96-97'C się załącza
płynu chłodniczego wlewa się do połowy zbiorniczka wyrównawczego
jeździsz z włączonym grzaniem na maksa że takie temp tylko osiągasz?
 
 
     
 wasiu9


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 38
Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 10
Skąd: Otwock
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 15 Luty 2013, 12:08   

Sprawa rozwiązana - nie włączał się wentylator i przy grzaniu w korku szło i szło w górę. Pomogła wymiana czujnika na chłodnicy. Dzięki!
 
 
     
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 15 Luty 2013, 23:43   
   Moje auto: Brak


w mojej corsie też standard, nie musi być nawet korka. postoi 10 - 15 minut i już mam wentylator włączony. nieważne czy lato, czy zima.
 
 
     
 wafel23


Informacje
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 18
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 25 Luty 2013, 19:54   

moja corsa ma to samo to standard jak temperatura leci do 100 i potem daje na 95 i stoi normalne objawy jak dla mnie
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Szybki wzrost temperatury i włączenie kontrolki Check engine
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.