Przesunięty przez: Kaszubski
9 Marzec 2016, 23:30
porada blacharska
Autor Wiadomość
 lukaszo91


Informacje
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 11
Skąd: Chorzów
Wysłany: 17 Luty 2013, 12:09   porada blacharska

Posiadam Corsę B, która w swojej przeszłości miała przygodę. Według właściciela samochód był uderzony w lewy tył. Auto było naprawiane lecz nieudolnie ponieważ powiększyły się szpary między lampą a klapą bagażnika. Jak na razie mam założone odblaski, które maskują te szpary, ale wygląda to dosyć komicznie. Pytanie czy da się przywrócić poprzedni wygląd samochodu? Czytałem w Internecie o naciąganiu karoserii, szpachlowaniu i innych metodach ale jestem laikiem i nie bardzo wiem co i jak. Może znajdzie się wśród użytkowników jakiś blacharz-lakiernik...
FOTY:

 
 
     
 Koron



Informacje
Wiek: 31
Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 17 Luty 2013, 12:33   

Skoro nigdy nie miałeś styczności z lakierowaniem, szpachlą itp.. to radził bym albo to tak zostawić, albo dać komuś kto wie co będzie robił. Szpachlowanie nie jest trudne ale moim zdaniem musisz poćwiczyć na kilku samochodach. Co do naciągania to już wogóle inna bajka, znajomy mi kiedyś mówił abym słupek wyciągnął w następujący sposób: "zapniesz do dostawczaka linę bądź łańcuch no i lekko pociągniesz", nie chciałbym wiedzieć co by się stało gdybym pociągnął zbyt mocno... Tak wogóle to moim zdaniem tam nie ma co szpachlować, jak chcesz poszerzyć klapę to nie sama szpachla, wtedy musisz dospawać kawałek blachy albo włókno szklane, dużo zabawy a efekt i tak nie będzie zadowalający ponieważ będzie widać że klapa jest szersza u dołu niż szyba. Wydaje mi się że wszystko co TY możesz zrobić to spróbować odkręcić lampę i ewentualnie ją przesunąć w jakiś sposób nieco w stronę klapy. Tak to już jest kiedy samochód jest bity, gdybyś widział samochód moich rodziców to byś się za głowę złapał ;p Nie ma tragedii :)

EDIT:
Po za tym mam wrażenie że lampa siedzi "w środku", napisz czy rzeczywiście tak jest i czy prawa lampa "siedzi" tak samo. Przykładowo dam Ci foto jak to wygląda u mnie, zdjęcie tyłka nie urywa ale nie chce mi sie wyskakiwać z aparatem teraz żeby zdjęcie zrobić.

 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 19 Luty 2013, 06:57   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jeśli woda się nie leje do środka a z drugiej strony jest tak samo to nie próbował bym Rzeźby artystycznej bo to szkoda na to pracy i kasy.. Lampa wydaje się na tym foto za bardzo wysunięta na zewnątrz samochodu... Popuść Śruby i dosuń ją lekko do klapy... Ale jeśli jest tak z Obu stron to moim zdaniem to twoja fanaberia bo na zdjęciu nie wygląda jakoś wielka ta szpara a Corsy mają je dość duże tak mi się zdaję
 
 
     
 KULA111



Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Imię: KULA111
Dołączył: 13 Gru 2012
Posty: 22
Skąd: Chełm
Wysłany: 19 Luty 2013, 10:01   
   Moje auto: CORSA B 1.4 8V


A może po prostu masz klapę źle ustawioną. Może da się ją wyregulować i dać lekko w lewo. Pozdro.
 
 
     
 lukaszo91


Informacje
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 11
Skąd: Chorzów
Wysłany: 20 Luty 2013, 11:14   

kilka dokładniejszych fotek



 
 
     
 KULA111



Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Imię: KULA111
Dołączył: 13 Gru 2012
Posty: 22
Skąd: Chełm
Wysłany: 20 Luty 2013, 12:46   
   Moje auto: CORSA B 1.4 8V


Z obu stron masz podobne szczeliny także nie ma co rzeźbić. Najwyżej regulacja zamka żeby klapa bardziej dochodziła. I nic nie przyklejaj bo to jeszcze gorzej wygląda.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » porada blacharska
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.