Przesunięty przez: Kaszubski
25 Luty 2016, 10:40
Problemy z ogrzewaniem
Autor Wiadomość
 mei2010


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 16 Luty 2013, 16:08   Problemy z ogrzewaniem

Mam mały problem z ogrzewaniem w mojej z Corsie. Mianowicie silnik trzyma temperaturę na poziomie pierwszej kreski a w środku po włączeniu ogrzewania jest zimno. Leci chłodne powietrze. Miał ktoś może kiedyś podobny przypadek ?? ??
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 25 Luty 2016, 10:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Romuluss


Informacje
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Psary
Wysłany: 16 Luty 2013, 16:51   

Popraw temat :)

A co meritum sprawy to prawdopodobnie nie otwiera Ci się zawór/klapa od ogrzewania. Może też być zapowietrzony układ.
 
 
     
 dzyna2000



Informacje
malopolskie

Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: ZAKOPANE
Wysłany: 16 Luty 2013, 20:45   
   Moje auto: Corsa A 20SEH


Moim zdaniem to termostat się zaciął w pozycji otwartej.Zacznij od wymiany termostatu tylko nie przestrasz się ceny za wymianę. Temperatura powinna utrzymywać mniej więcej na środku.
 
 
     
 mei2010


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Luty 2013, 21:47   

Co do zapowietrzenia układu to mało prawdopodobne bo tydzień temu wymieniłem chłodnicę i zalałem nowym płynem i układ jest raczej jest odpowietrzony. A klapka/zawór od ogrzewania jest po stronie kierowcy nad pedałem gazu i jest sterowana linką i widać że wszystko tam chodzi, a czytałem coś, że przy nagrzewnicy jest jakiś zawór ? prawda to ? może ten zawór ma coś z tym wspólnego ?
 
 
     
 Romuluss


Informacje
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Psary
Wysłany: 17 Luty 2013, 00:01   

Co do termostatu to nie wiem jak wygląda skala na wskaźniku i normalna (prawidłowa, przy sprawnym termostacie) pozycja wskazówki na nim. Więc racja też może nie działać prawidłowo.

Jeśli jednak działa prawidłowo to:
1. Po wymianie chłodnicy możesz mieć nie do końca odpowietrzony układ (u kolegi w astrze - miał uszkodzoną uszczelkę pod głowicą, po wymienia jeździł koło miesiąca, jakieś 1,5 tys. km zanim zaczęło grzać prawidłowo).

2. Ten zawór, o który dopytujesz to właśnie ten o który Cię pytałem/sugeruję, że nie działa prawidłowo :P
 
 
     
 dzyna2000



Informacje
malopolskie

Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: ZAKOPANE
Wysłany: 17 Luty 2013, 00:29   
   Moje auto: Corsa A 20SEH


Romuluss, widziałeś w Corsie A zawór odpowiadający za ogrzewanie????

Piszesz bzdury nie znając konstrukcji samochodu.

Jestem w stanie zagwarantować ,ze to termostat się zepsuł
Ostatnio zmieniony przez dzyna2000 17 Luty 2013, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Romuluss


Informacje
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Psary
Wysłany: 17 Luty 2013, 10:52   

dzyna2000 napisał/a:
Romuluss, widziałeś w Corsie A zawór odpowiadający za ogrzewanie????

Piszesz bzdury nie znając konstrukcji samochodu.

Jestem w stanie zagwarantować ,ze to termostat się zepsuł


To powiedz mi drogi kolego jak regulujesz ogrzewanie, jak jest Ci za gorąco, czy zimno w samochodzie?
 
 
     
 dzyna2000



Informacje
malopolskie

Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: ZAKOPANE
Wysłany: 17 Luty 2013, 13:05   
   Moje auto: Corsa A 20SEH


Romuluss, W Corsie A jest tylko klapka odpowiadająca, za podawanie powietrza zimnego lub ciepłego.W tym aucie nie występują cud zawory i inne niepotrzebne rzeczy.
Kolega mei2010, już wyżej napisał ,że klapka działa prawidłowo.
 
 
     
 Romuluss


Informacje
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Psary
Wysłany: 17 Luty 2013, 19:17   

No właśnie, a ta klapka to nic innego jak zawór właśnie. Zresztą w moim pierwszym poście napisałem "zawór/klapa".

Jeśli ma odpowietrzony układ, to nie pozostało mu nic innego jak sprawdzić termostat. Niestety jest z tym trochę roboty :)
 
 
     
 mei2010


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Luty 2013, 20:53   

spoko dzięki wielkie za pomoc :piwo:
 
 
     
 darx1204



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 136
Skąd: Lędziny
Wysłany: 18 Luty 2013, 12:15   

Kolego ja miałem taki przypadek z moja cosiarką na postoju temp. wzrastała ale podczas jazdy spadała i auto było niedogrzane i leciało chłodne powietrze okazało się ze to był termostat. sprawdź czy pod korkiem nie masz masła jak tak to masz niedogrzany silnik a to jest powodem wadliwego termostatu, i bardzo niska temp. na silniku. Daję rękę uciąć że to termostat.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa A » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Problemy z ogrzewaniem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.