Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:19
Corsa B - Problem ze spryskiwaczami i parującymi szybami
Autor Wiadomość
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
  Wysłany: 5 Styczeń 2009, 21:53   Corsa B - Problem ze spryskiwaczami i parującymi szybami

WITAM.

Sorki koledzy że co jakiś problem z moją furką to zakładam nowy temat, jeżeli temat sie powtórzył to podajcie linka i temat do wywalenia :)

A wiec do rzeczy:

Problem ze spryskiwaczami pojawił sie gdy tylko przyszły mrozy, później mimo ciepłych dni na początku grudnia problem nie zniknął. Spryskiwacze strasznie nisko mi "leją" na szybę :/ I mają bardzo słabe ciśnienie przez to zawsze mam problem z brudną szybą :/
Jak mogę temu zaradzić?

Problem drugi
Odnosi się do parujących szyb... Mam wrażenie że samochód nie jest wstanie mi nagrzać całego środka:/ Cały czas z nawiewów leci nie do końca ciepłe a co gorsza gorące powietrze :/
Dzisiaj np gdy stałem w korku strasznie mi skoczyła temperatura a stałem tylko 5-8min :/
Gdy wtedy włączyłem gorący nawiew nadal nie czułem odpowiedniego ciepła a szyby były cały czas zaparowane...
Wydaje mi się że mam zły płyn w chłodnicy ale nie wiem czy to może mieć coś z tym wspolnego gdyż nie jestem mechanikiem tylko uczniem Liceum :P
Sprawdzałem też czy nie padła nagrzewnica o ile sie dowiedzialem to zamontowana jest przy pedałach u kierowcy albo pasażera ale nic mokrego nie wyczułem...

Pomóżcie drodzy koledzy :(
Mam nadzieje że naprawa nie będzie skomplikowana i co najgorsza niedroga...

Parujące szyby i zjeb*** spryskiwacze w zimę to chyba najgorsza sprawa :/

Czekam na odpowiedź z góry dzięki Koledzy :)
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 26 Luty 2009, 00:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 22:09   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Co do spryskiwaczy to mogły ci się zapchać.
A szyby? Kolejne zboczenie Corsy. Parę tylko nie ma z tym problemu.

Przywyknij albo często myj w środku szyby wodą z octem i płynem do naczyń.
 
 
     
 lukashgl
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 22:22   

Mnie sie wydaje ze para to filtr powietrza moj ojciec mial tak w astrze... a co do spyskiwaczy to kup moze gestrzy plyn...
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 22:41   
   Moje auto: Opel Astra G


lukashgl napisał/a:
Mnie sie wydaje ze para to filtr powietrza moj ojciec mial tak w astrze...


No niestety Corsy i Astry tak mają z parowaniem szyb, ale jak kolega słusznie zauważył, stary i zabrudzony filtr przeciwpyłkowy pogarsza jeszcze sprawę z parowaniem :wiszac:
Szkoda, że tak rzadko montowali klimę do CB :lolek: bo by nie było problemu ;)
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 23:33   

Zauważyłem w swojej Corsie taką przypadłość... Bardzo szybko paruje mi tylna szyba (czyżby jakaś wilgoć w bagażniku ???). O filtrze przeciwpyłkowym też słyszałem, że ma duże znaczenie na parowanie, ale ja wymieniłem miesiąc temu. Zauważyłem jeszcze że mocniej parują szyby od wnętrza, gdy włączony jest obieg wewnętrzny, bez nawiewu z zewnątrz. Przez przypadek sprawdziłem to na "własnej skórze"... W czasie jazdy zaczął padać deszcz i szyby niemiłosiernie parowały. Kombinowałem z nawiewem, zmieniałem ciepłe, średnie, zimne - bez reultatu. Dopiero zauważyłem że mam suwak ustawiony na obieg wewnętrzny. Po przełączeniu na zewnętrzny parowanie ustąpiło.
 
 
     
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 23:58   

a czy zagęszczenie płynu załatwi sprawę tego niskiego "lania"na szybę?? a może trzeba je jakoś ustawić,podnieść czy coś??
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 6 Styczeń 2009, 00:20   
   Moje auto: Opel Astra G


Ja bym stawiał na to, że przytkały się albo dysze spryskiwaczy, albo wężyk, który do nich idzie- może miałeś jakiś syf, piach w zbiorniczku i pompka go zassała. Ja mam trochę inną przypadłość- 3 dysze normalnie "sikają" na szybę a z 4 płyn wylatuje pod takim ciśnieniem, że leci ponad szybą i ląduje gdzieś na środku dachu :lolek: :lolek:
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 6 Styczeń 2009, 11:29   
   Moje auto: Porshe 911


parowanie szyb:

1) filtr kabinowy już jest wilgotny zapchany, czyli bleee
2) teraz gdy wsiadasz do auta, woda która wnosisz z kałuży, śnieg powoduje parowanie szyb...

co do spryskiwaczy, może być w układzie woda lub stary płyn letni i po prostu zamarza

najlepiej w ciepłym pomieszczenie opróżnić całość z układu i zalać płynem jakimś lepszym, nie "tescowym" bo się rozwarstwia i problem się ponawia

a co do słabego ciśnienia, możliwe że pompka zassał jakiś paproch, syf i nie ma siły pompować,
nowa pompka koszt ok 30zł

lub własna robocizna, wymontować zmienić biegun płynącego prądu i przepompować w drugą stronę
 
     
 musi13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Styczeń 2009, 10:37   

co do tego powietrza z nawiewów, skoro leci Ci nie do końca ciepłe to moze skup uwage na termostacie, jak auto stoi z wlaczanym silnikiem to nie leci cieplejsze? ja wczoraj walczylem, wymienilem i jest ok...szkoda ze glaby umiescili go za rozrzadem, wiec trzeba zdjac rozrzad zeby go wymienic, a co do szyb...pylkowy wymien i bedzie git:)
 
     
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
Wysłany: 8 Styczeń 2009, 21:51   

Termostat był wymieniony :/ i zauwazylem tez ze strasznie słabe jest ciśnienie tego powietrza...jak dam na 4 to wcale nie "bucha" mocno, zwlaszcza na szybę :/
nie mam pojecia co to moze być... :co:
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 8 Styczeń 2009, 21:55   
   Moje auto: Opel Astra G


a zamyka kolega kratki nawiewu czołowego jak dajesz na szybę?? Gdy są otwarte to strasznie osłabiają nawiew na szybę.
 
 
     
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
Wysłany: 8 Styczeń 2009, 22:21   

na początku na to nie wpadłem :P
ale od kilku tyg juz zamykam i nadal wydaje mi sie ze jest kiepsko...
chyba ze tak ma być.... ;p
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Styczeń 2009, 11:08   

Podłącze sie do tematu: a macie jakis sposob na przeczyszczenie dysz? Bo ja znów mam tak ze 2 leją dobrze, a dwie prawie wogóle :)
 
     
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
Wysłany: 11 Styczeń 2009, 15:22   

odepnij przewód od pompki przy zbiorniczku do spryskiwaczy i podepnij kompresor :)
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Styczeń 2009, 15:35   

tylko no własnie powietrze ucieka przez te "czyste" spryskiwacze. Myslem razej zeby je jakoś zdemontowac i wyczyscić, ale jakoś nie moglem ich ściągnac
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 12 Styczeń 2009, 20:18   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


francuz90 napisał/a:
ale od kilku tyg juz zamykam i nadal wydaje mi sie ze jest kiepsko...
chyba ze tak ma być

jak dasz obieg powietrza w wewnątrz to powietrze będzie mocniej dmuchało.
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Styczeń 2009, 23:03   

Ale będą bardziej parowały szyby. Sprawdzone...
 
 
     
 kaber
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Styczeń 2009, 21:09   

Akumulator masz dobry? U mnie przy słabym nagrzewnica prawie w ogóle nie działała, a dmuchawa kręciła tak, że ledwo co ;-) spryskiwacze też myły maskę, a nie szybę.

Z innej beczki: filtr (przeciw)pyłkowy. Jest w każdej wersji, czy tylko tej z klimatyzacją?
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Styczeń 2009, 23:33   

Chyba jest w każdej wersji. Ja nie mam klimy, a filtr mam, nawet niedawno go wymieniałem. Czyli wiem, że jest na pewno . ;) )
 
 
     
 kostek85
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 16 Styczeń 2009, 00:41   

witam podczepię się do tego tematu, gdyż mam także problem ze spryskiwaczem,ale na tylną szybę na przednie pryska bardzo dobrze a na tył wcale. :lolki:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Corsa B - Problem ze spryskiwaczami i parującymi szybami
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.