Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:59
uszczelka EGR
Autor Wiadomość
 pankamyk



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 30
Skąd: Sosnowiec
  Wysłany: 1 Luty 2013, 18:15   uszczelka EGR

Witam! Chce przeczyścić EGR, odkręciłem EGR, kupiłem nową uszczelkę pomiędzy ścianę silnika i zawór EGR i tu pytanie: nowa oryginalna uszczelka ma wszystkie otwory otwarte "a","b","c". Ta, która ma być zdjęta ma otwór "c" zaślepiony tak jak ta w załączniku http://dl.dropbox.com/u/3...a-uszczelka.jpg Od czego służą każdy z otworów?
 
 
     
 Romuluss


Informacje
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Psary
Wysłany: 1 Luty 2013, 19:25   

Poszukaj informacji na temat zaślepiania zaworu EGR w silniku 1,0. Wtedy Ci się rozjaśni co i jak :)
 
 
     
 pankamyk



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 30
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 1 Luty 2013, 19:33   

ok ale gość tutaj http://forum.opel24.com/t...u-10-12V-X10XE/ zaślepił oba otwory poza tym od płynu chłodniczego. Wykonał własna zaślepkę pewnie z puszki po konserwie. Ta która widoczna jest u mnie w załączniku wygląda także na oryginał GM.
 
 
     
 Romuluss


Informacje
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Psary
Wysłany: 1 Luty 2013, 19:43   

a - kanał spalin
b i c kanały płynu chłodniczego

Dobrze opisałem kanały (wg zdjęcia także popraw jak jest błąd)>

Wygląda na to, że w Twojej wersji miałeś zaślepiony jeden kanał płynu chłodniczego i tyle. Założysz nową uszczelkę i będziesz jeździł.
 
 
     
 pankamyk



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 30
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2 Luty 2013, 15:00   

raczej odwrotnie: a→ chłodzenie, b i c →spaliny, ale jeśli tak to nadal nie wiem dlaczego tylko jeden otwór (c) jest zaślepiany?!?
 
 
     
 Romuluss


Informacje
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Psary
Wysłany: 2 Luty 2013, 18:13   

Po to, żeby mniej spalin dostawało się do silnika podczas gdy zawór EGR jest otwarty. Spaliny dodawane są do powietrza/mieszanki podczas pracy na biegu jałowym, a także gdy silnik pracuje bez obciążenia (zdjęcie nogi z gazu). Obniżają temp. spalania mieszanek ubogich, a także ma to aspekt ekologiczny. Myślę, że jak założysz nową uszczelkę z zdrożnymi wszystkimi kanałami to nic się nie stanie, nie odczujesz różnicy.
 
 
     
 pankamyk



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 30
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2 Luty 2013, 23:18   

super dzięki, na taką odpowiedź czekałem. Po założeniu tej całkowicie drożnej jednak odczuwam różnice w mocy zbierania się auta i szybkości reakcji na dodanie gazu, będę myślał jednak o zaślepieniu EGR w 100%, nie wiem tylko z jakiego tworzywa wybrać uszczelkę na allegro.
 
 
     
 Romuluss


Informacje
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Psary
Wysłany: 8 Luty 2013, 21:56   

Najlepiej z takiego jak ta oryginalna, ona chyba stalowa jest?
 
 
     
 pankamyk



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 30
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 9 Luty 2013, 20:10   

oryginalnie to cieniutka blacha otoczona tworzywem. Zamówiłem już zaślepkę kwasówkę 1mm. Pożyjemy zobaczymy.
 
 
     
 Romuluss


Informacje
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Psary
Wysłany: 10 Luty 2013, 00:50   

To jest daleko od kolektora, no i kanał będzie ślepy, także wielce ta zaślepka się nagrzewać nie będzie :)
Ważne żeby spaliny nie psykały na zewnątrz no i do kolektora nie było nieszczelności.
 
 
     
 pankamyk



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 30
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 10 Luty 2013, 21:03   

Romuluss, dzięki za pomoc!!! :zamykam:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » uszczelka EGR
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.