Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 13:21
ledowe światła do jazdy dziennej
Autor Wiadomość
 pankamyk



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 30
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18 Styczeń 2013, 17:36   ledowe światła do jazdy dziennej

Czy ktoś montował, zlecał montaż zestawu świateł LED do jazdy dziennej? interesuje mnie wszystko na ten temat a także odnośnie schludnego montażu ich w zderzaku Cors'y C. chciałbym mieć na AUTO-ON tzn po przekręceniu kluczyka w stacyjce i jednocześnie czy jest możliwość dodania guzika wyłączającego tryb AUTO-ON, czyli zupełnego odcięcia LEDów od zasilania?
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 19 Styczeń 2013, 11:33   
   Moje auto: AG Z14XEP


ja montowałem w swojej CB ledy jedne z najtańszych na alledrogo - za zestaw coś ok 30 zł, bez automatu. Automat sam sobie zrobiłem, ale w sumie bardziej się opłaca kupić od razu z automatem. Co do samych ledów to odradzam takie tanie ścierwo! to były płaskie po 6 diod w lampce, podane niby że każda dioda 1W. W rzeczywistości to były to zwykłe diody 20mA z rezystorami. LEDwie to świeciało, ludzie co raz to kiwali ręką żebym włączył światła, bo nie było ich praktycznie widać. Po tygodniu jedna z nich się rozszczelniła. Z uwagi na to że lampki od nowości nie spełniają specyfikacji podanej przez producenta zażądałem zwrotu wszystkich kosztów związanych z ich zakupem powołując się na odpowiedni przepis i strasząc UOKiK. Z niedużym oporem kase zwrócono.

Co warto więc polecić? A no takie zestawy, gdzie masz lampki z LEDami mocy i zewnętrzną przetwornicę/automat - przetwornica zapewni odpowiednie świecenie niezależnie od tego czy silnik zgaszony, czy odpalony i napięcie aku wzrasta. Na pewno PHILIPS ma takie zestawy, ale kosztują od ok 170zł i taniej raczej nie znajdziesz. Być może NSSC czy jakoś tak też są warte uwagi, ale nie wiem. Mają sporo lampek bez zewnętrznej przetwornicy, a to mi się jakoś nie podoba. Wiem że philips przykłada się do tego żeby produkt faktycznie spełniał specyfikację podaną na opakowaniu, NSSC i innych nie znam. Tak więc jakbym miał wybierać między noname (lub marki której nie znam) za np 85zł, a philips za 170 to bez wahania wziąłbym philipsa.

Generalnie myślę że najlepiej by było gdzieś w sklepie poprosić o możliwość podłączenia żeby zobaczyć czy biją po oczach - z bliska to ma napie*** po oczach, żeby z daleka było Cię widać! Tanie chińskie lampki noname tego nie zapewniają. I niech Ci nawet przez myśl nie przejdzie kupowanie lampek, których światło jest delikatnie niebieskawe, bo to oznacza jeszcze gorszą tandetę niż opisałem na wstępie i może grozić utratą dowodu rej.

--
ech, sprawdziłem opinie na ceneo odnośnie philipsów DRL4 - ludzie piszą że strasznie awaryjne i gwarancja tylko w holandii. Chyba przeceniłem markę. Choć nie od dziś wiele osób może powiedzieć że w philips najwięcej kosztuje samo logo :/
Nie mniej nadal nie znam opinii na temat innych marek, więc tym bardziej trudno coś doradzić. Zawsze łatwiej jest coś odradzić, ale to nie o to przecież tu chodzi.
 
 
     
 pankamyk



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 30
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Styczeń 2013, 19:02   

Philips jak i wiele wiele innych firm to była marka ale 20lat temu... smutna prawda. Porównując dwie dla mnie nowe marki:

a] http://allegro.pl/narva-d...2953344019.html

b] http://allegro.pl/swiatla...2903816072.html

którą polecacie? ceny są przystępne, jak ma się homologacja ECER (NARVA) do używania jej na terenie PL? odnośnie homologacji dla MAGNETI czekam na odpowiedź sprzedawcy.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 20 Styczeń 2013, 13:05   
   Moje auto: AG Z14XEP


O narvie bardzo mało danych podano, a w zasadzie nic z parametrów, to nie wzbudza zaufania.


ECE R87 E9 ma magneti marelli. Poproś o zdjęcie klosza z wybitymi numerami certyfikatu, powinno być RL0087 i E9 widoczne na kloszu (RL00 - światła do jazdy dziennej, 87 - nr certyfikatu, E9 - kraj nadania certyfikatu). Jeśli chcesz być pewnym certyfikatu poproś sprzedawcę o kopię/skan certyfikatu.
Ciekawi mnie jak tutaj jest z gwarancją - jeden producent niemiecki, drugi włoski. Może się okazać że wszystkie te lampki są robione na jedno kopyto przez chińczyków - takie czasy ;)

czytając ulotkę z MM można dojść do wniosku, że ich lampki są lepsze od tych tanich no-name, gdyż mając szeroki zakres napięcia sterowania podają prąd 0.4A niezależnie od napięcia -> zastosowali stabilizację prądową 200mA na lampkę - rozwiązanie nienajgorsze. Niemniej 2x2W to niedużo, idąc dalej jedna lampka zjada 200mA, diod jest 4, jeżeli połączone są równolegle to każda z nich bierze tylko 50mA a tyle to biorą zwykłe diody super jasne, a nie LED mocy, ale może być też tak że są po 2 szeregowo, wtedy przez 2 diody przepływa po 100mA i to by mogło dać te 0.5W na diodę (na białej diodzie spadek napięcia w granicach 4-5V - więc opcja że wszystkie 4 są szeregowo na bank odpada).

Ja jakoś nie mam przekonania do lampek 2W - cholera wie jak oni je połączyli i czy nie dali zwykłych diodek super-jasnych zamiast diod mocy...

No ale chyba za bardzo skupiłem się na samych diodach - ważne też jest by klosz był wodoszczelny, światło jasne białe, homologacja wybita na kloszu i zewnętrzny starter (nawet jak Ci padnie starter, to jest możliwość samemu sobie zrobić bez konieczności odsyłania w świat na reklamacje itd - grunt by lampki były trwałe). Najlepiej gdyby była podana informacja o świetlności ledów w LM - wtedy mamy jakieś porównanie pomiędzy różnymi modelami co do ich 'mocy' światła

Wracając do pytania które polecić - za mało danych o tych Narvy żeby cokolwiek móc o nich napisać - nawet modelu nie podano.

--
Zaciekawiony marką NSSC wszedłem na ich stronę nssc i zaciekawił mnie model 507HP - wydaje się wszystko wiarygodnie. Ale uwaga, na allegro są takie nssc 11W oraz jakiegoś podwykonawcy 8.7W. Ciekaw jestem opinii na ich temat.

--
na prawdę warto przeczytać (cały temat) - rozwiewa wątpliwości co do jakości NSSC i podobnych.
link
 
 
     
 pankamyk



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 30
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20 Styczeń 2013, 21:38   

Przyznam, że model 507 bardzo jest kuszący patrząc na gwarancje sprzedawcy "do drzwi do drzwi", oferowany komplet papierów deklaracji, homologacje na kloszach itd... poza tym cena bardzo ok http://allegro.pl/swiatla...2906117215.html

Odnośnie MM, nie umiem odszukać w sieci katalogu z LEDami.

[ Dodano: 20 Styczeń 2013, 21:52 ]
Odnośnie MM @ allegro to http://allegro.pl/drl-mag...2920076498.html jest tylko jeden model LPQ080 (2x2W) od 165zł, szczerze bardziej mnie przekonuje renoma wieloletnia tej marki niż NSSC
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 21 Styczeń 2013, 19:58   
   Moje auto: AG Z14XEP


nie wiem czy czytałeś wątek który podałem - wszystkie tanie ledy, w tym nssc rozklejają się, często diody padają ze względu na lipne wykonanie. to wszystko robione jest w chinach. Nie zdziwiłbym się gdyby i philipsy były robione w chinach, ale co do philipsów jestem pewien że są dokładnie badane zanim trafią na rynek, więc o takim lipnym wykonaniu nie ma mowy. MM niby włosi, narva niby niemcy - ale w dzisiejszych czasach większość i tak robiona jest na zlecenie w chinach, więc w tym temacie łatwiej jest czegoś nie polecić niż polecić. koniecznie dopytaj gdzie odsyłać na gwarancję. np philipsy karzą słać do holandii = koszt, czas, nerwy...
 
 
     
 Lucker20


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 68
Skąd: Chodzież
Wysłany: 29 Styczeń 2013, 14:47   

ja zakupiłem Ledy Philipsa powiem tak świecić świecą ładnie ale nic po za tym dałem 200pare złoty z przesyłką kolega 100 groszem z przesyłką na allegro i jego dosyć że z wyglądu ładniejsze to świecą jak moje i miały porzadny moduł nie to co philips włączysz światrła ledy świecą dalej
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 29 Styczeń 2013, 20:32   
   Moje auto: AG Z14XEP


a pamiętasz jakiej marki/ które konkretnie lampki kupił Twój kolega? nie zaparowują?
 
 
     
 Lucker20


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 68
Skąd: Chodzież
Wysłany: 31 Styczeń 2013, 12:58   

nie nie parują nic wiesz co ja się go spytam i jutro ci dam odpowiedz
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 7 Luty 2013, 15:52   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


A na kloszach ma wybitą homologacje?
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 7 Luty 2013, 18:52   
   Moje auto: AG Z14XEP


odpowiednie numerki na kloszu to i najtańsze od chińczyka mają. Pytanie czy te tanie ścierwo faktycznie ktoś badał i nadał homologację, czy to tylko fikcja...
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 7 Luty 2013, 19:01   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


podczas kontroli drogowej nie jesteś zobowiązany posiadać ze sobą dowodu o dopuszczenia towaru do użytku, czyli homologacja. Ale gdy zły pan policjant zacznie drążyć temat, to najprostszym rozwiązaniem będzie: dowód o nadaniu homologacji wybity jest na kloszu urządzenia. Nie należy to do naszych kompetencji, by sprawdzać rzeczywistość "istnienia nadania homologacji"
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 7 Luty 2013, 19:22   
   Moje auto: AG Z14XEP


masz rację, ale policjant może zweryfikować nr homologacji czy takowa istnieje. Wiem, Chińczycy pomyśleli i o tym...
Strzeżonego Pan Bóg strzeże - jeśli jest możliwość kupna lampek z wydrukiem świadectwa homologacji to biorę takie i na wszelki wydruk do schowka ;)


BTW, nie wiem czy zwróciłeś uwagę na sporą liczbę aut jeżdżących na ledać chamsko świecących niebieskawo. Bodaj 8 października 2012 zmieniły się przepisy dla policji i stacji kontroli pojazdów dotyczące dopuszczalnych kolorów oświetlenia. Dokładniej chodzi o to że mogą zatrzymać dowód za światło lekko niebieskawe zamiast białego. Przeglądu przez to też stacja ma prawo nie podbić.
Do rzeczy: takie niebieskawe ledy też mają wybitą na kloszu numery homologacji - czyli niby mogą być używane, a wg prawa nie powinny być używane ze względu na kolor... sprzeczność - na tej podstawie śmiem twierdzić że ich homologacja to fikcja. Poza tym wiele różnych tanich modeli ledów na alledrogo mają wybite te same numery homologacji na kloszu... trochę dziwne mi się to wydaje ;)
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 7 Luty 2013, 22:15   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


No masz racje. I zgadzam się w całej rozciągłości, że stosowanie "kolorowych" świateł jest wkurzające. Że już nie wspomnę o niebieskich postojówkach, czy niebieskie ledy w oświetlenie wnętrza i naku#rwia ci taki z naprzeciwka burak jeden i oślepia jak głupi...

A wracając do tych chińskich ledów - dlatego ich nie kupuje i po kłopocie.
 
 
     
 Lucker20


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 68
Skąd: Chodzież
Wysłany: 8 Luty 2013, 17:05   

Milion napisał/a:
a pamiętasz jakiej marki/ które konkretnie lampki kupił Twój kolega? nie zaparowują?



sorki że tak długo ale miałem problem z netem a on ma dokładnie takie http://moto.allegro.pl/sw...2941158028.html
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 8 Luty 2013, 18:59   
   Moje auto: AG Z14XEP


na super profesjonalne lampki mi to nie wygląda ;) nie widzę tu zewnętrznego modułu. z wyglądu przypominają łudząco te najtańsze za ok 18 - 30 zł jakich pełno na alledrogo.

wewnętrzny automat czy 'emulator emc' to bujda. kiedyś kupiłem zwykłe ledy bez zewn automatu, zobaczyłem jak badziewnie zostały zrobione i zwróciłem sprzedawcy. Teraz nie kupiłbym żadnych lempek bez zewnętrznego automatu/przetwornicy.
przede wszystkim ledy bez przetwornicy mają co najwyżej w szereg dany rezystor lub dodatkowo przekaźnik lub tranzystor do wyłączania ledów w momencie zapalenia świateł (tzw automat). nie ma potrzeby montować w takim układzie filtra emc, bo nic nie sieje zakłóceń. Dopiero przy przetwornicy jest taka potrzeba.

Przy okazji: 'emulator EMC' - ktoś kto wymyślił to hasło marketingowe musiał być chyba poetą... bo zagadnienia EMC nie są mi obce, czym jest emulator też wiem, ale czym jest połączenie tych 2 pojęć to za Chiny ludowe nie mogę dojść. Jak filtr emc można nazywać emulatorem emc?

tyle OT z mojej strony w tym temacie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Oświetlenie » ledowe światła do jazdy dziennej
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.