Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 09:44
Problem z nagrzewnicą w Corsie B
Autor Wiadomość
 anakin77
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Styczeń 2009, 16:10   Problem z nagrzewnicą w Corsie B

Witam serdecznie jestem posiadczem corsy b 1.2 /94 od paru dni mam problem w aucie przy dodaniu gazu w czasie jazdy słyszę jak przelewa się płyn w nagrzewnicy normalnie chlupocze , a do tego nie grzeje tak jak powinien tzn. nawiew od strony pasażera wieje zimnym powietrzem a pozostałe lekko ciepłym.I mam pytanie czy to jest wina termostatu czy nagrzewnicy dodam że układ jest odpowietrzony i dawniej grzał jak oszalały .


++++++++++++++++++++++++
Zakładając topik nazywaj go treściwie, a nie dwuznacznie:
"Jaka tego może być przyczyna".

Nazwa powinna wyglądać:
"Problem z nagrzewnicą w Corsie B"

Już zmieniłem, ale proszę na przyszłość sensowniej nazywać tematy topików.

junior admin
Ostatnio zmieniony przez dudu 2 Styczeń 2009, 17:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 2 Styczeń 2009, 16:21   
   Moje auto: Opel Astra G


Siema.
Wydaje mi się, że to bulgotanie to objaw zapowietrzonej chłodnicy. Jechać do mechaniora i będzie wszystko w porządeczku :yooo:
 
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Styczeń 2009, 23:09   

No ja też właśnie chyba mam coś z nagrzewnicą. Wiem że diesle się wolniej grzeją ale nawet kiedy silnik się już nagrzeje w okolice 90 stopni dmucha dalej chłodne powietrze. strasznie mi to przeszkadza bo żeby mi odmarzła szyba musial by chyba z pół godziny stać. Co to może być?? Jak już trochę pojeżdżę to dmucha ciepłym ale tylko ciepłym. U kumpla w hondzie nieraz aż przeszkadza takie idzie gorąc powietrze a u mnie słabo. A jak jest u was??
 
     
 bongst
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Styczeń 2009, 23:12   problem z ogrzewaniem

witam
mam problem z ogrzewaniem,a mianowicie pokrętło temperatury jest odkręcone na maxa a i tak z nawiewów leci zaledwie delikatnie ciepłe powietrze...w czym może być problem???płyn w układzie jest i nie jest zapowietrzony. jesli to nagrzewnica to jak sie do niej dostać?
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Styczeń 2009, 23:12   

nie znam sie na silnikach Diesla, ale u mojego ojca (astra II tdi) jest podobnie z nagrzewaniem, trzeba ujechać spory kawał żeby sie zagrzała...
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Styczeń 2009, 23:21   

Mam dokładnie te same objawy jak Ty. Widzę że masz 1.7d , ja mam 1.5 Jednak chyba corsy tak mają. Ale zobaczymy może ktoś wie coś więcej na ten temat.


Edit:

A jednak miałem zdziebko za mało płynu w chłodnicy. Będę musiał sprawdzić szczelność układu bo gdzieś mi nawiało 2.5 litra płynu. Wiem, wiem trochę nawaliłem że nie dopilnowałem ale na szczęście nic się nie stało. Podskoczyła mi trochę temperatura i mnie to zaniepokoiło. Teraz już jest cacy. Grzeje w środku i temp. silnika jak dawniej :lolek:
Ostatnio zmieniony przez dudu 4 Styczeń 2009, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 4 Styczeń 2009, 13:23   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Diesel prawidłowo pracuje przy temperaturze silnika 90 stopni. Zanim osiągnie taką temperaturę niestety mija trochę czasu. Więc diesle już tak mają. ( dla przykładu benzyna ma swoje właściwości przy 75 stopniach.)
 
 
     
 anakin77
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 11:23   

Problem już rozwiązałem. Po wymianie termostatu na nowy sytuacja dalej pozostała bez zmian . Po konsultacji z mechanikiem dostałem pewną rade aby popukać po nagrzewnicy jeżeli tam jest osad to troszkę pusci i tak też się stało zaczął grzać jak kiedyś ale ogółem nagrzewnica jest do wymiany. :zamykam:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Problem z nagrzewnicą w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.