[Corsa C] 1.7DTI wojtek_blekitny
Autor Wiadomość
 wojtek_blekitny


Informacje
Wiek: 35
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 4
Skąd: Owińska/Poznań
Wysłany: 16 Listopad 2011, 21:19   

Witajcie.
Zasadniczo przez rok wiele się nie zmieniło.
Tzn. na plus się nie zmieniło.
Niestety Corsina miała w ub. zimę stłuczkę, w wyniku której z AC wymieniono skraplacz, chłodnicę chłodziwa silnika, IC zderzak i jakieś drobiazgi.
Niestety firma naprawiająca dała nam się mocno we znaki, dwukrotnie źle pomalowano zderzak, auta na kolejną poprawkę nie oddaliśmy.
Przestrzegam więc BARDZO przed firmą Huccar na ul. Naramowickiej w P-niu.
Tak to wygląda:


Poza tym autko szczęśliwie kręci kolejne km, wigoru jest, ile było, sprawuje się dobrze. Niedługo wymiana oleju i przegląd zawieszenia (15tys km po polskich drogach wybiło mocno przód, amortyzatory z tyłu również już słabe).
Mała uwaga- NIE POLECAM tarcz Brembo. Negatywne głosy się potwierdziły- to już nie to samo, co kiedyś. Te, które założyłem, biją już po roku :krzesłem:
 
 
     
 luki788



Informacje
malopolskie

Wiek: 34
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Grudzień 2011, 18:43   

To jakie teraz tarcze zakłada ? :D JA w swojej planuje trochę podkręcić moc i właśnie mam zamiar założyć 4*nowe tarcze przód zmienić te co są na jakieś nawiercane a z tyłu wywalić bębny i tarczki założyć tyle że już serię

Ale żeby tak spartolić z zderzakiem ehhhh!! teraz już nie ma ludzi dokładnych tylko jest zawsze gadka "a jakoś będzie się trzymać"
 
 
     
 wojtek_blekitny


Informacje
Wiek: 35
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 4
Skąd: Owińska/Poznań
Wysłany: 13 Grudzień 2011, 18:30   

Dziś bym się zdecydował na tarcze ATE.
Jak będzie czas, to jeszcze oczyszczę piastę w miejscu przylegania tarczy, zobaczymy.
 
 
     
 luki788



Informacje
malopolskie

Wiek: 34
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Grudzień 2011, 12:00   

No ATE chyba dobry pomysł pomyśleć muszę
 
 
     
 krystianb0


Informacje
malopolskie

Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 0
Skąd: kraków
Wysłany: 28 Styczeń 2013, 08:33   

Witajcie.

W corsie C oraz astrze G z silnikiem 1.7dti nie występuje Kontrola trakcji oraz ESP.
W przypadku corsy C występuje Kontrola trakcji Tylko przy silniku 1.8 16V (benzyna oczywiście). ESP tylko w wersji Sport z tym samym silnikiem.

Za ESP oraz TC odpowiedzialna jest pompa ABS a na fotce widzę ze jest ona zwykła bez obsługi tych systemów.

Pompy obsługujące TC maja oznaczenie EC (do 200 roku), a późniejszy to nie pamiętam prawdopodobnie ER.

Pompy obsługujące ESP maja oznaczenie EX.

Próbowałem założyć TC do astry G z tym samym silnikiem i nie ma takiej możliwości gdyż ze sterownika silnika nie wychodzą sygnały Momentu obrotowego, które są potrzebne do TC
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa C] 1.7DTI wojtek_blekitny
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.