Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 16:14
nie działa radio
Autor Wiadomość
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 24 Styczeń 2013, 12:39   nie działa radio

Witam. Właśnie założyłem do swojej Corsy wspomaganie elektryczne. Wszystko chodzi pięknie gdyby nie fakt, że radio nie działa. W ogóle nic się z nim nie dzieje. Zawsze po włożeniu kluczyka i przekręceniu na 1 działało. Teraz nic. Czy to może być wina stacyjki? Zauważyłem, że kostka ma takie jedno wejście od dołu ale nie pamiętam czy miałem tam jakąś wtyczkę.. od czego jest to gniazdo? Pomóżcie
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 24 Styczeń 2013, 19:47   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Czarodzieje z nas marni, więc na odległość nie powiemy od czego to "gniazdo w kostce".
Sprawdzałeś, czy napięcie idzie na radio? Bezpieczniki?
Najprawdopodobniej coś odłączyłeś przez przypadek, (być może przy stacyjce).
Jeśli na radio dochodzi stałe 12V, a 12V po przekręceniu stacyjki się nie pojawia, to szukaj przewód, który wchodzi do ISO w radiu i zlokalizuj pin w stacyjce, który po jej przekręceniu spowoduje podanie 12V na odpowiedni przewód do radia.
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 26 Styczeń 2013, 16:59   

już wiem co było nie tak. Po prostu źle dokręciłem kostkę stacyjki i coś nie stykało. zapomniałem wsunąć z tyłu taką mini tulejkę :) teraz już radio gra. Za to wspomaganie mi nie działa. A wcześniej działało. Jak kombinowałem ze stacyjką (podczas problemu z radiem) zapomniałem odpiąć akumulator i możliwe że coś pochrzaniłem. Mógł się po prostu spalić bezpiecznik? Zauważyłem że pogasła mi także część podświetlenia zegarów..

[ Dodano: 26 Styczeń 2013, 17:35 ]
jednak bezpiecznik jest cały.. nie wiem co jest nie tak.. Wspomaganie nie działa w ogóle jakby nie dostawało zasilania

[ Dodano: 26 Styczeń 2013, 19:36 ]
urwał się przewód przez który szedł sygnał z licznika do sterownika wspomagania. Już zlutowane i wszystko śmiga:) można zamknąć:)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B » nie działa radio
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.