Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:45
Światła pozycyjne tył
Autor Wiadomość
 wazon91


Informacje
Wiek: 45
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd: Strzałkowo
Wysłany: 7 Wrzesień 2012, 20:29   Światła pozycyjne tył

Witam!
Posiadam Opla Corse D i ostatnio znajomy zakładał mi do niej hak. Zauważyłem, że teraz świecą sie z tyłu 2 światła pozycyjne na jednej lampie (nr 3 i 4 na zdjęciu).

http://img688.imageshack....sadtapt5011.jpg

nr 3 to jest światło STOP które lekko sie jarzy a dopiero po naciśnieciu hamulca zapala sie o wiele mocniej. Czy to normalne w Corsie czy przy podłączeniu haka coś sie popsuło?? Mógłby ktoś kto to nie posiada haka sprawdzić czy u niego jest tak samo?

W opisie do nauki jazdy oznaczenie jest takie:
3.Światło STOP i pozycyjne
4.Światło pozycyjne
,więc bardzo możliwe, że wlasnie tak jest fabrycznie ale chciałbym się upewnić. Będę wdzięwczny za odpowiedź ;)
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 15 Styczeń 2013, 13:11   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Witam.

Temat może trochę stary,ale mimo wszystko odpowiem.Być może ktoś kto będzie w przyszłości szukać odpowiedzi znajdzie ją tutaj.Nie posiadam haka,a instalacja jest na 100% oryginalna i sprawna.Światła 3 i 4 to światła pozycyjne które palą się(świecą się po dwie żarówki pozycyjne w jednym kloszu).Nad światłem 3 albo obok niego(nie pamiętam dokładnie) jest światło hamulca które świeci się delikatnie cały czas ze światłem pozycyjnym a w momencie wciśnięcia hamulca świeci się najmocniej.Reasumując:Przy włączonych światłach pozycyjnych(i chyba też zapłonie) świecą się jednocześnie po 3 żarówki w każdym z kloszów.

Pozdrawiam.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 15 Styczeń 2013, 14:02   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jak dobrze zrozumiałem to masz gdzieś Brak masy .. Jakiś Kabelek nie dokręcony do karoserii albo Coś jest źle podłączone ...
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16 Styczeń 2013, 19:43   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Cytat:
świecą się jednocześnie po 3 żarówki w każdym z kloszów.


W każdym kloszu świecą się dwie żarówki: jedna R5W oraz P21/5W.
Żarówka P21/5W to żarówka dwuwłóknowa: w przypadku świateł pozycyjnych pali się włókno 5 watowe a gdy naciskamy stop zamyka się obwód włókna 21 watowego.
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 17 Styczeń 2013, 09:06   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Witam.
Gumimis?....zapewniam Cię,że w mojej CD świecą się dwie żarówki pozycyjne i delikatnie świeci się jednocześnie oddzielna trzecia zarówka stopu w każdym z kloszów.W momencie wciśnięcia hamulca stop się mocniej rozjaśnia.I nie jest to związane ze zwarciem w instalacji bądz brakiem masy na kloszu.
 
 
     
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 17 Styczeń 2013, 22:25   

Aż z ciekawości obejrzałem swoje lampy i u mnie też świecą dwie żarówki, zresztą nie za bardzo rozumiem po co miałaby żarzyć się trzecia a objaw żarzenia niewłaściwej żarówki raczej pasuje właśnie do słabego styku masy przy lampie. No chyba że twoja wersja auta ma jakoś inaczej to rozwiązane.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Oświetlenie » Światła pozycyjne tył
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.