Przesunięty przez: Kaszubski
23 Marzec 2016, 16:48
Oświetlenie bagażnika i schowka w Corsie B
Autor Wiadomość
 xkiniox
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Kwiecień 2009, 20:54   

Witam.. Mam podobny problemale niestety nie mam ani kabelków ani tego styku którego po otwarciu daje światełko w bagażniku.. Wiec pytanie i prośba może kotś podpowie jak mam tam zrobić to podświetlanie jakims prawem musi sie to zrobić ale nie mam pojęcia miejsce jest na swiatełko tylko ze ani styku ani kabelków nie ma
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 10 Kwiecień 2009, 11:48   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


W klapie kusi być miejsce na ten styk. Wyciągasz go z innego auta ( naluch, polonez, najlepiej corsa) wkładasz, ciągniesz plus z aku albo z kąś gdzie ciągle jest napięcie ( nawet bez kluczyka w stacyjce) i montujesz zgodnie z rysunkiem,k który wcześniej już był przeze mnie wrzucony w tym temacie.
 
 
     
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 4 Październik 2009, 14:28   

Dokupiłem ostatnio schowek zamykany do mojego golasa, jednak zastanawiam się jak jest podłączone oryginalnie podświetlenie. Działa tylko przy włączonym zapłonie, czy bez kluczyka też?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Październik 2009, 14:47   

Tylko przy zapalonym zapłonie. Sprawdź jak działa Ci zapalniczka, bo oryginalnie powinna ona właśnie działać tylko przy zapalonym zapłonie, wtedy mógłbyś oświetlenie schowka podłączyć właśnie pod jej instalację.
 
     
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 4 Październik 2009, 14:57   

Zapalniczki nie miałem ale też sobie dołożyłem, + pociągnąłem bezpośrednio z aku (bo tak miałem łatwiej i w sumie jak dlla mnie lepiej) ale podświetlenie schowka chciałbym jednak mieć po zapłonie. Jakim najprostszym sposobem pociągnąć? Z kostki radia?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Październik 2009, 15:07   

No to w takim wypadku chyba z kostki radia będzie najwygodniej.
 
     
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 4 Październik 2009, 18:01   

Czyli miernikiem szukam na którym kablu w kostce idzie 12V przy włączonym zapłonie, a minus ciągnę z bylekąd i odpowiednio podłączam do żarówki w schowku. Wsadziłem tam żarówkę 5W (oryginalnie była 10W), więc nie będzie miała większego wpływu na radio lub cokolwiek?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Październik 2009, 18:08   

Dokładnie tak jak napisałeś. 5W nie wpłynie to na działanie radia, bo 5W nie zrobi w instalacji dużej zmiany (instalacja zawsze projektowana jest z sporym zapasem.
 
     
 skipper22



Informacje
Wiek: 35
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 9
Skąd: Giżycko
Wysłany: 16 Luty 2010, 23:23   

sprawdź miernikiem jeden przewód z miernika daj do (+) który dochodzi do żarówki a drugi przewód z miernika przytknij do jakiejś śrubki jeśli będzie tak samo jak wcześniej to znaczy że coś z plusem a jeśli jest dobrze czyli 12V to jest to wina masy która dochodzi od włącznika na klapie .
Oznacza to że będziesz musiał papierkiem ściernym troszkę przetrzeć ten włącznik a jesli to nie pomoże to sprawdź przejście od włącznika do żarówki może kabel masowy jest gdzieś przerwany
Jestem na 100% pewny że to wina masy
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 17 Luty 2010, 00:34   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


skipper22, jakoś sie spóźniłeś, bo ostatni post w tym temacie był 4 października!!!! :ot: :ot: :nocom:
 
 
     
 skipper22



Informacje
Wiek: 35
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 9
Skąd: Giżycko
Wysłany: 21 Luty 2010, 00:36   

nie zauważyłem sorki ale przyda się komuś moja wypowiedź pewnie w przyszłości dlatego postanowiłem nie usuwac mojej wypowiedzi pozdrawiam
 
 
     
 woking


Informacje
mazowieckie

Wiek: 53
Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 13
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 22 Marzec 2011, 20:20   

Witam nie chcę zakładać nowego tematu, auto posiadam 5 dni 1.4 1999r. moje pytanie otwierając drzwi zapala się oświetlenie kabiny zamykając zaraz gaśnie i po ciemku zapalam auto to jest dziwne PROSZĘ O POMOC
 
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 22 Marzec 2011, 20:26   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


Corsa B tak ma. Nowsze auta maja dodatkowy ściemniacz, który stopniowo po pewnym czasie wyłącza oświetlenie. Taki moduł można kupić na allegro.
 
 
     
 woking


Informacje
mazowieckie

Wiek: 53
Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 13
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 22 Marzec 2011, 20:39   

Dziękuję bardzo jakieś namiary (strona allegro)
 
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 23 Marzec 2011, 08:35   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


http://allegro.pl/mikropr...1504781490.html
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 23 Marzec 2011, 19:55   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Jest prostszy i tańszy sposób, ale mało efektywny.
Dioda led (max dwie) i kondensator elektrolityczny dużej pojemności.
Po wyłączeniu zasilania na diodach będą one powoli rozładowywały kondensator. Jak długo? do 5 sekund. Może więcej.
 
 
     
 - Wolf! -



Informacje
podkarpackie

Imię: Tomek
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 19
Skąd: Rymanów Zdrój
Wysłany: 23 Marzec 2011, 20:08   
   Moje auto: Corsa B 1.2i


Ale równie dobrze można na tą chwilę samemu włączyć podświetlenie kokpitu...
Po zamknięciu drzwi, pociągnij do siebie włącznik świateł (wtedy zaświeci Ci się lampka w kokpicie). Jak już odpalisz samochód to wepchnij przełącznik spowrotem i gitara ;)
 
 
     
 woking


Informacje
mazowieckie

Wiek: 53
Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 13
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 23 Marzec 2011, 20:52   

Dobre pomysły dzięki bardzo chyba założę to z allegro
 
 
     
 tomciozdl


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Styczeń 2013, 14:30   

Witam,

posiadam opla Corse B 1,2 97r. 5d

jak kupiłem ten samochód, to nie działało w nim oświetlenia bagażnika, wymieniałem żarówkę i nic generalnie nie mogę namierzyć przyczyny, nie działa mi też oświetlenie przy popielniczce. sprawdzałem kable na łaczeniu klapy i też nic wyglądają ok włącznik na klapie też ok. Czy wie ktoś z Was jaka może być przyczyna i gdzie jej jeszcze można szukać ? i jeszcze jedno pytanie mam, czy bezpieczniki w tym aucie są tylko w tym jednym standardowym miejscu, czy gdzieś jeszcze sa ?
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 16 Styczeń 2013, 22:35   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Za lewą lampą ( z tyłu) masz kostkę łączączą przewody (między innymi od oświetlenia bagażnika). Sprawdź stan połączeń.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Oświetlenie bagażnika i schowka w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.