Przesunięty przez: Kaszubski
23 Marzec 2016, 16:48
Wiązka kabli przy tylnej klapie
Autor Wiadomość
 boncki


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Styczeń 2013, 21:14   Wiązka kabli przy tylnej klapie

Witam wszystkich. Mam taki oto problem. Ostatnio przestało mi działać ogrzewanie tylnej szyby,okazało się że przetarły się kable idące w gumowym łączeniu między klapą a bagażnikiem (podobno dość częsty problem) Chciałem je skleic taśmą izolacyjną ale są strasznie krótkie,podejrzewam że pomoże sciągnięcie plastików z tylnego lewego boczku i klapy bagażnika żeby zyskać troche luzu ale nie wiem jak się to robi. I jeszcze jedno pytanie,czy wchodzi w grę dosztukowanie tych kabli? Czy moge użyć takich kupionych z metra o podobnym przekroju? Dzięki za rady
 
 
     
 jedras21xxx


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 89
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 16 Styczeń 2013, 08:28   

Dosztukować można tylko czy potem będziesz miał je gdzie upchnąć. Tylko kable od ogrzewania tylnej szyby się przetarły czy jakieś jeszcze?
Osłona tylnej klapy trzyma się na dwóch śrubach torx, dwa miejsca gdzie zapina się sznurki od półki, a reszta są to spinki plastikowe, które musisz z czuciem wypiąć.
Z tapicerką z tyłu nie powinieneś mieć problemu, są tam śruby torx, które w paru miejscach są zaślepione, trzeba podważyć zaślepki małym płaskim śrubokrętem i wykręcić śrubki. Pamiętaj, że jeśli będzie ciężko schodził jakiś element tapicerki to jest jeszcze gdzieś przykręcony wszystko ma schodzić luźno.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 16 Styczeń 2013, 09:05   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Ja Pomogę w ten sposób :) http://klubcorsa.pl/forum...ie-p-vt5390.htm Tu masz Jak rozebrać Tapicerkę z Tyłu. Bagażnik jak jedras21xxx, napisał haczyki od półki i korki ... Przypuszczam ze tych korków w klapie nie połamiesz chyba ze będziesz robił na mrozie ;)
 
 
     
 boncki


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Styczeń 2013, 16:52   

Urwały się dwa kable od ogrzewania (czarny i czarno-fioletowy) pozostałe sie trzymają ale widać że już powoli też się przecierają. A tak przy okazji,od czego są pozostałe kable? Jeśli ściągnięcie tapicerki pomoże w uzyskaniu luzu to nie będę dosztukowywał. Dzięki za rady :)
 
 
     
 jedras21xxx


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 89
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 16 Styczeń 2013, 17:04   

Pozostałe kable np. do centralnego zamka, do silniczka wycieraczki, do załączenia i odłączenia światełka w bagażniku chyba tyle.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Wiązka kabli przy tylnej klapie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.