Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:22
Zbiornik płynu chlodzącego/ Problem z odpalaniem
Autor Wiadomość
 czarusnsc


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 12
Skąd: Nowe Skalmierzyce
Wysłany: 14 Styczeń 2013, 14:22   Zbiornik płynu chlodzącego/ Problem z odpalaniem

Witam mógłby ktoś wkleić zdjęcie zbiornika płynu chłodzącego z opla corsy b, ponieważ na swoim za cholerę nie widzę miarki a wydaje mi się, że należy uzupełnić go, wiem że miarka jest po lewej stronie itd, tylko że jej nie widzę sprawdzałem z każdej strony i nic, także byłbym bardzo wdzięczny, aby ktoś pokazał zdjęcie z widoczną miarką. Czytałem podobny temat i powinienem szukać słowa Kalt, lecz owego również nie mogę dostrzec, a nie chcę nie potrzebnie wyjmować zbiornik, wystarczy jak ktoś poda tak mniej więcej gdzie on się znajduje i będę zadowolony.

Ps. Mam opel corsa 1.2i 1994r

Żeby nie zaśmiecać forum, opiszę drugi problem w tym samym temacie.

Pewnego miłego poranka wchodzę do mojej corsuni, próbuje odpalić, a tu dupa autko kręci minimalnie, jakby miało wiecznego kaca... więc wziąłem drugi samochód podłączyłem kable i po ok 15 minutach odpalił, dojechałem nim tam gdzie miałem jechać, zaparkowałem, zgasiłem i z ciekawości próbowałem odpalić jeszcze raz i znów to samo, pokazał się kac morderca, myślę sobie może akumulator padł, ale z drugiej strony ma on nie cały tydzień... podłączyłem go na parę godzin pod prostownik, i autko odpaliło, lecz po 3 dniach znowu kicha, wygląda na to, że alternator go nie ładuje, może miał ktoś podobny problem, lub wie co może być przyczyną, liczę na pomoc z Waszej strony.
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 14 Styczeń 2013, 17:16   

jak spojrzysz na zbiornik to jest podzielony jakby na 2 części/na pół tzn na jego środku jest taki występ wybrzuszenie plastiku łączenie jak zwał tak zwał i średnio do tego miejsca musisz nalać.


Co do odpalania obstawiam na alternator sprawdź ładowanie
 
 
     
 czarusnsc


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 12
Skąd: Nowe Skalmierzyce
Wysłany: 14 Styczeń 2013, 18:25   

Ok dzięki za zbiornik, co do alternatora prawdopodobnie właśnie nie ma ładowania, będę to musiał sprawdzić, lecz na chwile obecną nie ma warunków.

Edit: Temat do zamknięcia, auto dziś do mechanika jedzie...

Problemem był poluzowany pasek klinowy, o tym wiedziałem, że coś w tym jest bo piszczał, a kolejnym problemem to nie było masy, mechanik wszystko zrobił, drogo nie wziął, więc jestem zadowolony.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Zbiornik płynu chlodzącego/ Problem z odpalaniem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.