Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 15:53
Brak blokowania rygli corsa D
Autor Wiadomość
 arek1o3


Informacje
podkarpackie

Klub: Astra Club
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 24
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 19 Wrzesień 2012, 17:10   Brak blokowania rygli corsa D

Witam, problem polega na tym iż gdy wcisnę przycisk blokady drzwi na pilocie, drzwi powinny się za ryglować, gdy wcisnę drugi raz (w ciągu 2 sekund) rygle powinny się zablokować uniemożliwiając otwarcie ich od środka pociągając za klamkę, u mnie niestety tak się nie dzieje po pierwszym wciśnięciu przycisku drzwi się ryglują, gdy wcisnę drugi raz nic się nie dzieje, mrugną tylko awaryjne i nic,
Dodam że samochód był podpinany pod kompa i obecne są 2 błędy: B1025-04- przerwany obwód przedniego lewego głośnika i B2652-04- obwód wyjść żarówki ściemniania oświetlenia zestawu wskaźników. Jeżeli chodzi o głośnik na razie nie mam czasu rozebrać drzwi, co to żarówki podświetlenia to chodzi ok i ponoć należy olać ten błąd.
Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc z tym blokowaniem rygli był bym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
 
 
     
 aros


Informacje
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 13
Skąd: Rybnik
Wysłany: 24 Wrzesień 2012, 22:35   

U mnie też tak mam i to nie jest błąd tylko tak jest , poczytaj Instrukcje obsługi.
Jeśli chcesz zaryglować od środka to na konsoli jest od tego przycisk
 
 
     
 arek1o3


Informacje
podkarpackie

Klub: Astra Club
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 24
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 25 Wrzesień 2012, 05:57   

aros napisał/a:
U mnie też tak mam i to nie jest błąd tylko tak jest , poczytaj Instrukcje obsługi.
Jeśli chcesz zaryglować od środka to na konsoli jest od tego przycisk


w instrukcji jest wyraźnie napisane iż jest cos takiego jak blokowanie rygli, jest to nazwane tam zabezpieczenie przed kradzieżą (str 26 w instrukcji) czy coś w tym stylu (gdy wcisnę 2 razy przycisk zamykania drzwi na pilocie w ciągi 10 sekund). Jest to przydatna rzecz wtedy gdy np zostawiam samochód z otwartymi szybami, nie możliwe jest wtedy otwarcie samochód od środka pociągając za klamkę i oto tylko mi chodzi, pozatym kontaktowałem się z serwisem i stwierdzili że każda corsa d ma blokowanie rygli, jednak nie potrafili mi odpowiedzieć co jes przyczyną braku tego bajeru, powiedzieli że pierwszy raz spotykają z taką usterką.
 
 
     
 jacmaz


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 33
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Wrzesień 2012, 00:27   

Witam.U mnie jest w ten sposób,że naciskając przycisk zamknięcia na pilocie,automatycznie zamykają mi się szyby,więc otarcie samochodu od środka przez otwarte okno nie wchodzi w rachubę.Natomiast po naciśnięciu drugi raz przycisku zamknięcia na pilocie w ciągu kilku sekund,odzywa się pojedynczy sygnał dźwiękowy i dezaktywują się czujniki ruchu wewnątrz samochodu,jest to istotne w przypadku np:Ucięcia drzemki podczas dłuższej jazdy na trasie,wtedy działa alarm tylko na otwarcie drzwi i na uderzenia.
Pozdrawiam.
 
 
     
 arek1o3


Informacje
podkarpackie

Klub: Astra Club
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 24
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 26 Wrzesień 2012, 09:03   

jacmaz napisał/a:
Witam.U mnie jest w ten sposób,że naciskając przycisk zamknięcia na pilocie,automatycznie zamykają mi się szyby,więc otarcie samochodu od środka przez otwarte okno nie wchodzi w rachubę.Natomiast po naciśnięciu drugi raz przycisku zamknięcia na pilocie w ciągu kilku sekund,odzywa się pojedynczy sygnał dźwiękowy i dezaktywują się czujniki ruchu wewnątrz samochodu,jest to istotne w przypadku np:Ucięcia drzemki podczas dłuższej jazdy na trasie,wtedy działa alarm tylko na otwarcie drzwi i na uderzenia.
Pozdrawiam.


nie mam alarmu ale podejrzewam, że gry wciśniesz drugi raz przycisk na pilocie to uzbrajasz alarm a nie dezaktywujesz, ja tez mam domykanie szyb z pilota gdy go dłużej przytrzymam bez względu czy za pierwszym czy drugim razem, a blokada rygli jest przydatna gdy w upalny dzien chce zamknać samochód z otwartymi szybami, i jest to funkcja standardowa dodawana do kazdej Corsy D, wcześniej też było cos takiego montowane ale nie wiem czy we wszystkich modelach
 
 
     
 jacmaz


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 33
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Wrzesień 2012, 11:43   

Gdy drugi raz nacisnę przycisk na pilocie,to dezaktywuję tylko czujniki ruchu wewnątrz pojazdu,a nie cały alarm.Alarm reaguje wtedy na otwarcie drzwi i uderzenia,nie zaś na ruch w środku samochodu.Jeśli chodzi o domykanie szyb,to nie mam takiej możliwości,żeby po naciśnięciu przycisku na pilocie,okna pozostały otwarte,zawsze się zamykają.Pozdrawiam.
 
 
     
 arek1o3


Informacje
podkarpackie

Klub: Astra Club
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 24
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 26 Wrzesień 2012, 15:14   

jacmaz napisał/a:
Gdy drugi raz nacisnę przycisk na pilocie,to dezaktywuję tylko czujniki ruchu wewnątrz pojazdu,a nie cały alarm.Alarm reaguje wtedy na otwarcie drzwi i uderzenia,nie zaś na ruch w środku samochodu.Jeśli chodzi o domykanie szyb,to nie mam takiej możliwości,żeby po naciśnięciu przycisku na pilocie,okna pozostały otwarte,zawsze się zamykają.Pozdrawiam.


to jest seryjny alarm?
 
 
     
 Piotrko


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Wrzesień 2012, 23:27   

Witam,

Dzisiaj sprawdzałem u siebie i po ponownym naciśnięciu zamykania drzwi na pilocie mogę normalnie otworzyć drzwi od środka.

Co do zamykania bądź otwierania szyb z pilota działa :D
 
 
     
 jacmaz


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 33
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27 Wrzesień 2012, 00:37   

Tak,seryjny.
 
 
     
 arek1o3


Informacje
podkarpackie

Klub: Astra Club
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 24
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 27 Wrzesień 2012, 08:57   

To ja już nie wiem o co chodzi, w instrukcji jak byk jest opisana funkcja blokowania rygli, w serwisie twierdzą że w każdej corsie d ma być ta funkcja, a jak na razie nikt nie może tego potwierdzić
 
 
     
 Paweu


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 40
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 43
Skąd: Koszalin
Wysłany: 28 Wrzesień 2012, 14:01   
   Moje auto: Honda Stream, Opel Corsa B


Nie będzie to nigdy tak działać, konstrukcja zamka na to nie pozwoli. Miałem szopkę z jednym zamkiem i po wymianie zrobiłem sekcję uszkodzonego. Konstrukcja jest taka, że zawsze działa klamka wewnętrzna niezależnie od tego czy auto jest zamknięte (zaryglowane) z pilota czy z przycisku na desce. Blokada jest tylko w drzwiach z tyłu, jest to blokada "rodzicielska", dziecko nie otworzy od środka drzwi, da się je wtedy otworzyć tylko od zewnątrz. Aktywuje się ją w okolicach rygla na drzwiach (trzeba to aktywować mechanicznie).
 
 
     
 woopik


Informacje
pomorskie

Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 4
Skąd: Słupsk
Wysłany: 13 Styczeń 2013, 10:31   

Trochę odgrzewam temat.
Moja Corsa D kupiona 2 m-ce temu, rocznik modelowy 2013 z fabrycznym alarmem.
Potwierdzam działanie funkcji blokowania zamków po powtórnym naciśnięciu pilota (sygnalizowane jest to dłuższym mignięciem kierunkowskazów - ok. 1 sek). Również działa sterowanie szyb z pilota po dłuższym przyciśnięciu.
Być może funkcja dodatkowego ryglowania zamków działa tylko w wersjach z fabrycznym alarmem. Nawiasem mówiąc, naciąłem się decydując się na alarm fabryczny gdyż jak się okazało monitoruje on tylko zapłon i drzwi (klapy) - nie posiada czujnika przechyłu oraz czujnika ruchu w kabinie (tak jak w innych modelach opla).
 
 
     
 jacmaz


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 33
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13 Styczeń 2013, 12:15   

Woopik-również mam fabryczny alarm.Nie było żadnych problemów,podjechałem pod firmę zajmującą się montażem alarmów i zamontowali mi dodatkowo czujnik ruchu wewnątrz pojazdu i czujnik uderzeniowy.
Pozdrawiam.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Wyposażenie wnętrza » Brak blokowania rygli corsa D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.