Przesunięty przez: DAMIAN1991
7 Lipiec 2016, 13:34
jak zdemntować lusterko zewnętrzne ??
Autor Wiadomość
 gluchy


Informacje
Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Grudzień 2012, 20:58   jak zdemntować lusterko zewnętrzne ??

Witam!mam lusterko zewnętrzne prawe do przelakierowania,dzisiaj zabrałem sie za jego demontarz.Zdjełem tapicerke,odkręciłem glosnik w celu dojscia do śrub mocujących lusterko,a tam psikus nie ma srub jak zdemontować to lusterko???prosze panowie o pomoc.Dziekuje

[ Dodano: 13 Grudzień 2012, 18:39 ]
gluchy napisał/a:
Witam!mam lusterko zewnętrzne prawe do przelakierowania,dzisiaj zabrałem sie za jego demontarz.Zdjełem tapicerke,odkręciłem glosnik w celu dojscia do śrub mocujących lusterko,a tam psikus nie ma srub jak zdemontować to lusterko???prosze panowie o pomoc.Dziekuje

Nieotrzymałem odpowiedzi ale doszedłem jak to zrobić a więc (może komuś sie przyda) w Corsie D lusterko demontujemy od zewnątrz w kolejności :demontujemy szkło podważając od góry najlepiej jakimś cienkim drewienkiem pózniej odłanczamy dwa kable od podgrzewania nastepnie odkrecamy cztery torx sruby sciagamy trzymanie szkła zostaja nam jkeszcze 3 sruby do odkrecenia w głebi lusterka i wyciagniecie z zatrzasków plastikowej obudowy lusterka ktora składa sie z dwóch częsci. :zamykam:
 
 
     
 matthews


Informacje
malopolskie

Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 7
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 6 Styczeń 2013, 15:28   

Witajcie pozwolicie,że się podłączę do tematu mianowicie chciałbym zainstalować podgrzewane szkła w lusterkach zewnetrznych, czy ktoś już robił coś takiego i jak działa?

Zainspirował mnie filmik na youtube (link poniżej) wszystko wygląda ok tylko jak się uruchamia ciekawi mniema ktoś pomysł

https://www.youtube.com/watch?v=NjnWFh_s1Hk

Pozdrawiam
 
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Październik 2017, 19:08   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


temat stary ale się podłączę bo też chce wymienić na podgrzewane
czy ktoś to już robił ?? czy to na filmiku z YT działa w praktyce ?
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 7 Grudzień 2017, 20:49   
   Moje auto: Corsa D


Ogólnie filmik mniej więcej pokazuje tą czynność
Z tym że na tym filmiku jest koleś ma instalacje do podgrzewania... Ja nie miałem I pewnie większość nie ma.
Zajęło mi to ze 2-3h
Demontaż lusterek włożenie nowych to najmniejszy z problemów. Najwięcej pracy jest z instalacją.
O ile z masą nie ma problemów to z zasilaniem już spory, poza podciagnieciem kabli przez drzwi trzeba to podłączyć albo do tylnej szyby albo zrobić osobne zasilanie z timerem (ja dołożyłem timer aby mieć niezależne zasilanie bo w praktyce rzadko kiedy potrzeba jednocześnie podgrzewanie lusterek I szyby jednocześnie a szyba ciągnie duuuuużo prądu co w okresie jesienno zimowym nie jest dobrze znoszone przez akumulator). Masę można podłączyć pod przewód idący do do włącznika szyb (jest tam wspólna masa dla szyb itp pod warstwa taśmy izolujacej) natomiast przewód plusowy trzeba ciągnąć przez drzwi I słupki do tego trzeba odłączyć BCM bo blokuje dojście do instalacji od strony kierowcy więc roboty sporo i trzeba mieć w elektryce/elektronice doświadczenie. Ale jak najbardziej warto to zrobić bo jest to jedna z najprzydatniejszych rzeczy którą dołożyłem w samochodzie.

Można ew sprawdzić po ściągnięciu bloczków czy do wtyczki do sterowania lusterek idą dwa dodatkowe przewody. Wtedy sprawa jest o wiele prostsza.

Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Karoseria » jak zdemntować lusterko zewnętrzne ??
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.