Przesunięty przez: Kaszubski
29 Luty 2016, 17:42
ZAWIESZENIE W CORSIE B
Autor Wiadomość
 baubo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Styczeń 2009, 18:40   ZAWIESZENIE W CORSIE B

Witam.. duzo ostatnio czytalem o zawieszeniu sportowym w corsie b.. jedni sa za inni przeciw.. moje pytanie jest nastepyjace czy na wymiane zawieszenia w corsie skladaja sie tylko amortyzatory i sprezyny czy moze cos jeszcze ? prosze o rady.. ;)
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2 Styczeń 2009, 19:41   
   Moje auto: ASTRA G


Napewno dobrym pomysłem jest dołożenie rozpórki przynajmniej na przód, a potem na tył. Jak masz kaskę to możesz wymienić wszystkie elementy gumowe na zamienniki poli... coś tam. Ale też i o tym są zdania podzielone.
 
 
     
 baubo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Styczeń 2009, 21:48   

jaką wybrać na przód a jaką na tył ? taka z allegro może być ? i jakie części gumowe ? sorki ale jestem całkowicie zielony z tego :/
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 2 Styczeń 2009, 21:50   
   Moje auto: Porshe 911


baubo zobacz do tematu Klubowicze i ich corsy
Cwirus własnie zalożył rozpurkę
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2 Styczeń 2009, 22:16   
   Moje auto: ASTRA G


rozpórke musisz założyć do 8 zaworów bo od 16 nie pasuje :(
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Styczeń 2009, 22:56   Re: ZAWIESZENIE W CORSIE B

baubo napisał/a:
Witam.. duzo ostatnio czytalem o zawieszeniu sportowym w corsie b.. jedni sa za inni przeciw.. moje pytanie jest nastepyjace czy na wymiane zawieszenia w corsie skladaja sie tylko amortyzatory i sprezyny czy moze cos jeszcze ? prosze o rady.. ;)


Tak, wymieniasz same amory + sprężyny. Jak napisał spidan, możesz wymienić wszystkie elementy zawieszenia na poliuretanowe zamienniki, lecz to koszt ok 800-900 zł ;p możesz założyć rozpórkę, jest ich masa na allegro. Jednak przestrzegam przed rozpórkami INXX/JOM, bo trzeba wycinać śruby ze ściany grodziowej i przepinać map sensor na specjalną blaszkę na rozpórce. Koszt rozpórki JOM/INXX/itp. to ok 100-180 zł. Jak chcesz rozpórkę bez rzeźby, polecam Sparco/Wiechers (koszt ok 350 zł dla Sparco i chyba z 400 dla Wiechersa). Co do tylnej rozpórki nie jest ona konieczna jak jeździsz bez szaleństw - pamiętaj również iż ogranicza przestrzeń ładowną bagażnika.

Uprzedzam następne pytanie - "jakie zawieszenie polecacie".

Jak nie chcesz przygryzać sobie języka, chcesz uniknąć wstrząsów organów wewnętrznych to odradzam weitec/bilstein. Zawias twardy jak deska. Co do reszty firm produkujących zawiasy - gt cupline, interalloy, itp - zawiasy są tańsze i napewno obniżają samochód ;p
 
     
 baubo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Styczeń 2009, 11:14   

dzieki wielkie za porady
 
     
 Dżola
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Styczeń 2009, 11:51   

Tak...miałam weiteca i można było powypluwać zęby na małej dziurze...też odradzam to nie na nasze drogi!
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Styczeń 2009, 15:22   

ja natomiast mam takie pytanie, ostatnio byłem na corocznym przeglądzie Corsy, diagnosta zasugerował wymiane tylnich amortyzatorków reszta ok :yeee: jakie polecacie( do jazdy po miescie i czasami w trasie) w cenie dobrego rozsądku? i czy jeśli są to tylko amortyzatory czy trzeba wymienić coś jeszcze?
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Styczeń 2009, 20:01   

Piter503 napisał/a:
jakie polecacie( do jazdy po miescie i czasami w trasie)


są dwie opcje:

a)jak chcesz mieć komfortowe amory do tylko jazdy i niczego poza tym to kupuj olejowe amorki, np. Monroe lub coś innego.

b)jak chcesz mieć amory nieco twardsze i myślisz że kiedyś zachce ci sie założyć obniżające sprężynki to tylko gazowe. Polecam Bilstein B4 / Sachs Advantage.
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 4 Styczeń 2009, 21:07   
   Moje auto: ASTRA G


Monroe to szajs!!! Weż Sachsa , Boge , Kayaba, Gabriela lub nawet Delco ale nie to G... za wielkie pieniądze. Poza tym zagadzam sie z Cwierem :yeee:
 
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Styczeń 2009, 00:19   

Panowie... i Panie , posłuchałem was i kupiłem Kayaba, i wiecie co?.... rewelka bez porównania :yeee: , nie żałuje i osobiście polecam :japa:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ zawieszenia » ZAWIESZENIE W CORSIE B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.