Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 09:38
wycieki wymiana pompy wspomagania
Autor Wiadomość
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 23 Grudzień 2012, 14:29   wycieki wymiana pompy wspomagania

Witam. Moja dziewczyna ma co prawda tigrę ale dokładnie z takim samym silnikiem (1.4 16V 90KM) jak moja Corsa. Mamy z nią 2 problemy. Otóż coś cieknie ze spodu silnika. Chyba olej (w miejscu gdzie jest śruba i po bokach). Jak mogę się pozbyć wycieku? Trzeba będzie wyciągnąć wszystko i wymieniać uszczelkę? Jeśli chodzi o silnik to jestem zielony ale wydaje mi się że to na misce olejowej. Druga rzecz to taka, że do wymiany jest pompa wspomagania hydraulicznego. Wyje, a wspomaganie prawie że już nie działa. Dodatkowo coś też cieknie ale nie jestem pewien czy to płyn wspomagania bo ma podobną barwę do oleju. Ten wyciek jest w miejscu jakby patrzeć od spodu po prawej stronie auta. Jakby pod rozrządem. To tam jest pompa? Można ją wymienić jakoś samemu bez kanału? Czy nie obejdzie się bez mechanika?
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 23 Grudzień 2012, 16:18   Re: wycieki wymiana pompy wspomagania

plucik4 napisał/a:
Otóż coś cieknie ze spodu silnika. Chyba olej (w miejscu gdzie jest śruba i po bokach).


Jaka śrubka ? ? ? taka których jest kilka wokół miski czy taka jedna większa na misce (spustowa)?

Hmm co do wymiany pompy w sumie jakoś super extra ciężko nie jest ale skoro piszesz że nie masz o tym pojęcia proponuję oddać samochód do kogoś kto się tym zajmuje.
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 23 Grudzień 2012, 18:06   

tak, ta spustowa. Tzn jeśli chodzi o silnik to wolałbym w nim nie grzebać ale z pompą powinienem sobie poradzić o ile nie trzeba będzie rozbierać za dużo. Chciałem się właśnie zorientować czy ten właśnie element to pompa bo tam są jakieś paski i nie chciałbym nic poprzestawiać. Mógłbym dostać jakieś wskazówki jak to zrobić samemu? albo jakiś poradnik czy coś. Szukałem długo w internecie, ale nic nie znalazłem.
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 23 Grudzień 2012, 19:38   

pod spustową to musisz kupić nową podkładkę miedzianą i bd ok

Co do pompy to musisz zdjąć pasek napędu alternatora poluzować napinacz i wtedy zdjąć ten pasek. Później odkręcić 2 przewody od pompy wspomagania dopływ i odpływ ( Dobrze jest wyjąć grill wtedy jest dostęp) no i pozostaje ci odkręcić pompę.
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 24 Grudzień 2012, 15:13   

ok, wielkie dzięki za pomoc:)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ kierowniczy » wycieki wymiana pompy wspomagania
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.