Przesunięty przez: Kaszubski
23 Marzec 2016, 16:36
Problem z X12XE dziura w obrotach, odpala bez ssania...
Autor Wiadomość
 ryth



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 20
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 23 Grudzień 2012, 19:07   Problem z X12XE dziura w obrotach, odpala bez ssania...

Witajcie,

Borykam się już z tym problemem od dłuższego czasu. Mianowicie:

Auto odpala bez ssania nawet w -15. Muszę je odpalać z pedałem gazu wciśniętym do połowy a i tak potrafi zgasnąć po jego puszczeniu... Jak już odpali to do osiągnięcia ok 90 stopni jedzie pięknie. Nic się nie muli nie dławi itp. W chwili osiągnięcia w/w temperatury pojawia się problem między 2 a 3 tyś obrotów. Gdy np stoję w korku i chce ruszyć auto szarpie i dopiero powyżej 3 tyś problem ustępuje. Dziura w obrotach występuję praktycznie na każdym biegu lecz najbardziej odczuwalna jest na 1 i 2-gim. Miesiąc temu przy wymianie sondy lambda i strojeniu ponownym LPG gazownik powiedział mi że jest bogata mieszanka na wolnych obrotach... Auto chyba pali troszkę za dużo. W trasie 10 l LPG. Ostatnio przysłuchując się pracy silnika usłyszałem dziwny świst mniej więcej taki jak z radia kiedy jest źle podłączone i wysokość obrotów jest przenoszona na głośniki :) Jednak nie zawsze świszczy...

Do tej pory zostało wymienione:
- sonda lambda oryginał Boscha ( Po wymianie był wykonany reset ECU i adaptacja na PB)
-czujnik temperatury cieczy podający sygnał na komputer

7 tyś temu zostały wymienione wszystkie filtry wraz z olejem i świece.
Zawór ERG nie jest zaślepiony
Powyższe anomalie mają miejsce na PB i na LPG
Nie zapala się check po podłączeniu do komputera nie ma żadnych błędów.

Mam nadzieję że was nie zanudziłem ;) i w miarę szczegółowo opisałem problem.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Marcin

[ Dodano: 6 Styczeń 2013, 12:11 ]
Dla tych co mają podobne problemy:
przeczyściłem przepustnicę i silniczek krokowy, zaadoptowałem na nowo przepustnicę i jest jak ręką odjął :) Przeczyściłem też odmy :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Problem z X12XE dziura w obrotach, odpala bez ssania...
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.