Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:35
Pare modyfikacji Corsy B 1.2
Autor Wiadomość
 BarteQk


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 29
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Ożarów Maz
Wysłany: 27 Listopad 2012, 15:44   Pare modyfikacji Corsy B 1.2

Witajcie :D

Jako iż niedługo "przejmę" Corsę, zastanawiam sie nad paroma modyfikacjami i powoli liczę budżet, potrzebuje waszej pomocy, chciałbym z niej zrobić lekkiego germana :p
Corsa B, rzekłbym standardowa, silnik 1.2 o szalonej mocy 45 koni mechanicznych, bez wspomoagania itp, typowy golas z 1 poduszka powiietrzna z 96 roku ;d

a więc, po głowie chodzi mi pare modyfikacji:
zmiana lamp na arteby, tu koszt znam,
wymiana zderzaków na polifty+ grill bez znaczka tu również jestem obeznany w kwocie
obniżenie spręzynami, myślałem nad -40, i tu moje pytanie, co oprócz sprężyn wypadałoby zmienic, aby "wszystko trzymało się kupy", i jaki byłby koszt, bo sprężyny to ok 250-300 zł
poszerzanie felg; w corsie są standardowe 13, chciałbym je trochę poszerzyć, o jakieś 5cm(wiadomo, rakieta bez wspomagania, i koni pod maska nie ma zbyt wiele :ojj: ) i opony które są teraz w lekkim naciągu
jaki byłby koszt poszerzenia, i zna ktoś kogoś co zajmuje sie tym w Warszawie i okolicach? Oczywiście nie mówie tu o "szwagier zrobi i bedzie git" bo chcę żeby było to dobrze zrobione.


Pozdrawiam :D

[ Dodano: 29 Listopad 2012, 20:53 ]
tak byłoby najprościej, jednak mam sentyment do tego samochodu, no i trochę głupio sprzedawać coś odrazu po dostaniu tego :ojj:
 
 
     
 MiechuLodz



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 38
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Grudzień 2012, 09:15   

Co do poszerzania http://www.wheel-wide.com/.
Oponki naciągniesz 195 i powinno wyglądać ładnie. Zwróć też uwagę na wysokość by nie okazało się że gleba + niski profil i przez progi nie przejedziesz :) .
Zmiana zawiechy do mnie kupiłem komplecik używek wraz amortyzatorami trochę krótszymi i z niemiec kosztował 250 pln na alledrogo ale jest opcja pokusić się o gwint. czasem coś się pojawia ;) . Nie wiem jak u innych ale musiałem trochę wydech końcowy na łamaniu przerobić bo bił mi o tylna belkę (nadal się czasem obija). Dolicz też zbieżność w moim przypadku po zmianie wysokości z przodu koła pochyliły się o jakieś 2,7 stopnia na zewnątrz i pozjadało bieżnik (w zakrętach opcja fajna bo corsiana jeździ jak gokart ale przy strzałach ze sprzęgła nawet na 3 czasem opony piszczą i bieżnik umiera)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Pare modyfikacji Corsy B 1.2
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.