Przesunięty przez: Kaszubski
10 Marzec 2016, 22:54
Problem z odpalniem
Autor Wiadomość
 diniol


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 15 Gru 2012
Posty: 2
Skąd: Katowice
  Wysłany: 15 Grudzień 2012, 13:48   Problem z odpalniem

Witam forumowiczów.

Od niedawna jestem posiadaczem Corsy 1.4Si (93r) aż do wczorajszego dnia wszystko działało pięknie dzisiaj już odmówiła odpalenia.
Rozrusznik sprawny.
Sprawdziłem i wyczyściłem świece po wyciągnięciu były lekko mokre wiec odrzucam możliwość ze pompa paliwowa padła , choć przy zapłonie nie było "wyraźnego" dzięwku czy działa.
Kable zapłonowe sprawne poza jednym który nie dawał napięcia na świecę sprawdziłem te wejście innym kablem i napięcie było wszystkie świece dawały iskrę.
Na forum znalazłem ze może to tez być od wady czujnika położenia walu ale kilku ludzie mówiło ze odpala mimo to inni ze nie, więc już nie wiem jak tu sytuacja wygląda.
Wtryskiwacze było słychać ze "działają"
Sprawdziłem CE przez zwarcie wejścia diagnostycznego i wybija non stop 12

Dużego pojęcia o autach nie mam , jestem laikiem wiec proszę bez flamu na mnie :ojj:

Pozdrawiam
 
 
     
 adam_cb


Informacje
lodzkie

Wiek: 48
Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Grudzień 2012, 23:02   Problem z odpaleniem.

U mnie to wygląda tak, że silnik odpala, po czym zaraz gaśnie i świeci się cała deska rozdielcza. Po prostu spadają obroty i koniec. Kilka godzin wcześniej przed tym zdarzeniem (tego samego dnia) było wszystko ok.
 
 
     
 maniekk666


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 3
Skąd: Suwałki
Wysłany: 16 Grudzień 2012, 08:51   

a jaki kolor ma iskra ?? niebieskawy czy raczej bardziej żółty ? miałem podobnie u siebie wystarczyło wyczyścić dobrze świece i aparat zapłonowy
 
 
     
 diniol


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 15 Gru 2012
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Grudzień 2012, 14:27   

Niby sprawdzałem świece i kable i było ok ale dalej one nie dawały mi spokoju.
Znajomy podjechał cinquecento to na chwile wykręciłem od niego świece i kable zamontowałem do corsy + przeczyściłem silniczek krokowy (wyczytałem ze niby to tez ma wpływ) i zapaliło od razu.
Kawałek bylem się przejechać i wszystko ładnie chodzi żadnych "szarpań"
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 16 Grudzień 2012, 14:35   
   Moje auto: VW Golf 4


Dogadaj się np w sklepie ( ja mam takie możliwości ) wymiana świec jak to nie pomoże to kable ( jak któraś z tych rzeczy nie poprawia objawu usterki to oddaję) u Ciebie to albo świece albo kable.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Problem z odpalniem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.