Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:20
brak ogrzewania, biały dym i problem z chłodnicą
Autor Wiadomość
 Przemkowy



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 37
Skąd: Konarzewo koło PZ
Wysłany: 12 Grudzień 2012, 15:15   brak ogrzewania, biały dym i problem z chłodnicą

Witam,
Ponownie proszę Was o rady. Zimą niestety moja Corsa tak jakby stała się bardziej awaryjna, napiszę problemy jakie mam i mam nadzieję, że pomożecie :) (w miarę możliwości)

1. brak ogrzewania - nie działa mi ciepły nadmuch. Po przejechaniu 30 km w dalszym ciągu zimne powietrze, mimo iż pokrętło przekręcone jest na max.
2. na światłach i w trakcie jazdy strasznie mi się kopci z rury (biały dym). (niezależnie ile KM przejechanych) i jak stoję w mieście to jestem zdecydowanym liderem w ilości dymu

3. to już większa awaria. Dziś jadąc do pracy Wskaźnik temperatury silnika mi szalał (jadąc miałem ok 95 stopni, jak się zatrzymałem momentalnie wskazówka weszła na czerwone pole, jak ruszyłem żeby zjechać, wskazówka momentalnie na 90st zjechała.). Jak tylko dojechałem do pracy zaraz po zatrzymaniu poleciał „biały dym”, momentalnie silnik wyłączyłem. Był mały wyciek płynu do chłodnicy (powoli krople spadały na ziemię). Później na chwilkę uruchomiłem silnik i z jednego miejsca wydobywał się dym (prawa górna część chłodnicy patrząc od wewnątrz) czy mogę w tym stanie wrócić do domu (ok 25km). Znajomy powiedział że mogę ale będę musiał ch jakiś czas stawać i dolewać płyn do chłodnicy.
Nie chcę rozwalić auta do końca :/
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 12 Grudzień 2012, 15:49   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Wiec wydaje mi się ze na starcie chłodnica ci się mogła rozszczelnić... Potem Jeśli chodzi o Ogrzewanie to Powiem szczerze ze Po pierwsze sprawdź termostat, potem co fajnego pod korkami słychać, a i dobra rada wianie na maxa to szum bez grzania.. chyba ze jedzie się pełnym autem ale też nie do konca to coś daje... Biały Dym No to Ze gdzieś się woda dostaje... Możliwe ze Coś z Uszczelką pod Głowicą ale Cieżko Stwierdzić... Co do powrotu do domu... Dolej sobie płynu czy tam co masz do wlania jeśli jest spory ubytek... A Potem jedz do domu ale obserwuj czujnik temperatury i to jak zachowuje się auto ;) Jak nie będziesz szaleć zajedziesz ;)
 
 
     
 Przemkowy



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 37
Skąd: Konarzewo koło PZ
Wysłany: 12 Grudzień 2012, 16:28   

dzięki

głupie pytanie - gdzie znajdę termostat? co może być z nim nie tak?
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 12 Grudzień 2012, 16:46   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Hmm Mógł by Się zawiesić zajechać i albo zablokować... czasem poprostu ze starości ta stal co to otwiera i zamyka po prostu przestaje mieć swoje właściwości

A termostat http://obrazki.elektroda.net/71_1234813798.jpg wąż wskarze ci go dokładnie ;)
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 12 Grudzień 2012, 16:50   

To prawda że rozkręcanie na max dmuchawy nie daje w pełni ciepła ale dużo osób właśnie tak robi :D


Co do dymienia wstrzymałbym się z tym bo na ogół ople tak mają przy niskich tempetaturach i moja corsa szczególnie teraz jak założyłem inną puchę wydechu też jest przodownikiem na światłach :D

Ważne by nie kopciła jak są cieplejsze temperatury na zewnątrz ;)
 
 
     
 Przemkowy



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 37
Skąd: Konarzewo koło PZ
Wysłany: 12 Grudzień 2012, 17:38   

dziękuję za pomoc i opinie,
jutro trochę posiedzę przy Corsie no i jadę do mechanika z chłodnica to też podpytam co i jak. Oczywiście napiszę co było konkretnie

[ Dodano: 13 Grudzień 2012, 20:03 ]
witam corsa zawitala dzis do mechanika. chlodnica juz kupiona i zamontowana ale wczoraj wyszlo jeszcze cos jak wracalem. Do wymiany uszczelka pod glowica i termostat. ;l. wiec kilka dni bez autka i portfel jeszcze chudszy przed swietami

[ Dodano: 23 Grudzień 2012, 07:48 ]
No to reasumując pow. sytuację:
Wymieniona była chłodnica, termostat, pompa wody i uszczelka pod głowicą.
Dodatkowo rozrząd już też należało wymienić.

Niestety jak to powiedział mechanik powrotem do domu (bez szaleństw max.40km/h) spowodowałem konieczność wymiany uszczelki.
Płyn z chłodnicy dostawał się do silnika i dlatego aż tak kopcił (tak jak pisał DAMIAN1991). Co ciekawe płynu do chłodnicy mi nie ubywało znacznie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » brak ogrzewania, biały dym i problem z chłodnicą
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.